Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Katolikus vallásban ez lehetsé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Katolikus vallásban ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nálunk meg volt az eljegyzés és a van két közös barátunk, akik szintén jegyesek. Arra gondoltunk, hogy ha már úgyis együtt csinálunk mindent, az esküvő is lehetne közös. A menyasszonyok nem az apákkal vonulnának, hanem együtt, és mi lennénk a barátaink tanúi, ők pedig a miénk. Ezt engedi a vallásunk? Minden katolikusok vagyok
2011. szept. 6. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos hogy a tanuk is lehetek de az esküvő az megvalósítható!Szerintem kérdezzetek rá a papnál és az anyakönyvvezetővel, és akkor tuti lesz minden!amúgy nagyon tetszik az ötlet!jó készülődést!:)
2011. szept. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Igen, ez megvalósítható. A tanúkra kicsit szigorúbb kötelmek vonatkoznak. Nálunk a tanúknak igazolniuk kellett, hogy (katolikus) tanúskodásra "alkalmasak". Pl.: nem elváltak, mármint egyházilag. Ezt az igazolást az illetékes plébánián kiállítják, ahova a tanú jár. Ezt az iratot be kell nyújtani arra a plébániára(templomba), ahol az esketés lesz. Persze a pappal feltétlenül egyeztetnetek kell.

Jó készülődést!-:

2011. szept. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!