Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha én nem vagyok megkeresztelk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha én nem vagyok megkeresztelkedve, a párom katolikus, és katolikus esküvőt akarunk, akkor nekem meg kell keresztelkedni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 13:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Bizony. Járnod kell a paphoz.
2011. szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg igen, de ezt az illetékes pap megmondja majd, vannak köztük nagyon rendesek is...;)
2011. szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Persze. Sőt járni kell előkészítőre is. De ha nem voltál eddig megkeresztelve, akkor nem igazán gyakoroltad a hited sem, így a templomi esküvő szükségessége szerintem megkérdőjelezhető. Persze szép, de így rongyrázás.
2011. szept. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem ragaszkodnék a templomi esküvőhöz. De persze egyikünk sem vallásos, én még megkeresztelve sem vagyok...
2011. szept. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

NEM!

Nálunk ugyanez volt a helyzet,mint nálatok.

Valláskülönbségre hivatkozva a pap engedélyt kért a templomi esküvőre az érsektől.Aztán aláírtunk egy papírt,hogy a gyerekinket katolikus vallás szerint neveljük és hogy őket megkereszteljük.

Sok boldogságot!

2011. szept. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

Hát a katolikusok bvorzasztóan bigottak, szerintme nem fogják megengedni. Mikor mi összeházasodtunk az egyik tanú református volt (keresztény, nem ateista, és egyébként is csak tanú, nem ő a főszereplő). Mindenki más katolikus, bérmálkozott, stb, stb. A pap akkora ügyet csinált ebből, hogy végül nem is adott össze minket, el kellett mennünk keresni egy másik templomot/papot.

Remélem nem mindegigy katolikus pap ilyen, de sajnos a legtöbb borzasztó.

2011. szept. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így voltunk. Nálunk akkor elmaradt a templomi esküvő:-( Utólag tudtam meg, hogy lehetett volna. Azóta a férjem hittanra jár, már megkeresztelték és jövőre fog első áldozni, bérmálkozni és ha ez megvan ismét megesküszünk:-)Mondjuk mi gyakoroljuk a hitünket:-)
2011. szept. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
NEM! mi is így voltunk. én katolikus vagyok, a férjem meg sincs keresztelkedve és mégis volt templomi esküvőnk. csak sima jegyesoktatásra kellett járnunk.
2011. szept. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 16. 14:18
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm nincs megkeresztelve,a párja pedig hithű katolikus.Mégis katolikus templomba volt esküvőjük,és a Fábrynak a pap rokona adta őket össze.Előtte hitvesi tanácsadásra jártak.Barátnőmnek nem kellett megkeresztelkednie.
2011. szept. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!