Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyibe fog kerülni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyibe fog kerülni egy ilyen esküvő?

Figyelt kérdés

Egyszerű esküvőt szeretnék, minden extra nélkül. Kb. mennyibe kerülnek az alábbiak:

- 20 egyszerű meghívó

- 1 esküvői ruha kölcsönzése

- 1 férfi öltöny

- templomi esküvő

- polgári esküvő

- egyszerű vacsora (rántott hús, párizsi, köret)

- italok a vacsora mellé

- torta, sütemények


2011. okt. 10. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
én olyan 150-200. ezerre tippelnék
2011. okt. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én olyan 300 ezerre gondoltam, főleg nem tudni, hogy a 20 meghívó hány embert takar, mert lehet egy meghívó egy egész 4 tagú család vagy 1-2 ember is.
2011. okt. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Jubilee ***** válasza:
Mind attól függ, hogy mennyibe kerül a menyasszonyi ruha bérlése (szerintem 30ezertől a csillagos égig...). Öltönyt inggel szerintem 20e forint körül kalkuláld. A templomi (kb 15e) és a polgári esküvőnek (szerintem a legegyszerűbb is 10e forint körül van)is fix díja van, minél több extra szolgáltatást kérsz, annál magasabb az ára. A vacsorát szerintem itallal fejenként 3000ft körül kalkulálhatod. Menyasszonyi torta valami miatt mindig drágább, mint az egyszerűbb torták, mérettől függően van ezeknek is az ára. Egyetértek az első hozzászólóval, ha költségtakarékos megoldásokat választotok, akkor is minimum 150ezer forinttal számolj!
2011. okt. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát az attól függ. Nekem csak a ruhám volt 150 ezer. De persze lehet 25-ért is kölcsönözni, régebbi modellt, amit már sokszor kiadtak.

Az sem mindegy, hogy vidéken vagy Pesten, Pesten minden drágább.

Nálunk a templom 25 ezer volt, kerek perec megmondták, hogy ennyi.

A polgári 17 ezer volt, de volt pezsgő (mi vittük, de fizetni kell, hogy felszolgálják), volt énekes lány (a barátnőm, de fizetni kellett, hogy megnyomják a gombot a zenelejátszón, amibe saját cd-t tettünk) és volt gyertyagyújtás (legalább a gyertyát megkaptuk emlékbe).

Nem mindegy, hogy az italokat vihetitek-e.

Az esküvői torta a marcipán miatt 5-ször annyiba kerül, mint egy normál torta.

Ha a meghívót megveszed a Tescóban és kézzel kitöltöd, akkor 200 Ft/db, ha csináltatod, kétszer ennyi.

A virágcsokorról elfeledkeztél, az esküvői csokrot tartósítják, azért kerül sokba, hogy reggeltől estig kibírja víz nélkül, ne kókadjon le délután 3-ra. Ez legalább egy 10-es.

Fotóst is kihagytad, amin kár spórolni, mert ha a barát/rokon elszúrja, pótolhatatlan veszteség lesz. Az ember az esküvőjén néz ki legjobban, érdemes profi fotóst hívni.

A fodrász is kimaradt, bár nem tudom, milyen a hajad, és ha nem tudod magad kisminkelni (én pl. nem tudom...), akkor kozmetikus is.

Férfi öltöny van gagyi kínai 25-ért és határ a csillagos ég, egy normális (amit később is fel tud venni) 50-80-ból kijön.

2011. okt. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ebéd reális 3000-3500 körül vidéken, Pesten 4000-5000 lehet.

A sütiket vihetitek, azt a család is megsütheti, vagy kérhetitek, hogy a vendégek hozzanak egy-egy tálca sütit vagy tortát. Otthon sütni 1 adagot kevesebbe kerül, mint cukrászdából megrendelni egy halommal, ami úgyis megmarad. (Nálunk az összes torta érintetlen maradt, inkább aprósütit ettek és menyasszonyi tortát.)

2011. okt. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
60 embert hívunk meg, ezt elfelejtettem leírni. :)
2011. okt. 10. 10:08
 7/8 A kérdező kommentje:
Fodrász, sminkes ismerős, megcsinálja ingyen, tehát arra nem kell költenem. A virág valóban kimaradt. :)
2011. okt. 10. 10:10
 8/8 Jubilee ***** válasza:
60 embernél kapásból a vacsit számolhatod minimum 180ezer forinttal. Innentől kezdve, amit először írtam, az sajnos nem reális. :S
2011. okt. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!