Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit gondoltok arról, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok arról, ha esküvő után csak egy állófogadást tart az ifjú pár, hidegtálakkal?

Figyelt kérdés
Ezt be szokták harangozni a vendégeknek, hogy ne számítsanak nagy durranásra?
2009. máj. 15. 22:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem tök jó.Nekem még az ültetett állófogadás is tetszik.Nem azt harangozzátok be,hogy nem lesz nagy durranás,hanem azt,hogy állófogadás lesz.Ezt (a vacsit is)úgy szokták,hogy akik hivatalosak a ceremónia utáni összejövetelre,azoknak a meghívójába tesznek 1 "cetlit",Szeretettel meghívják xy.-t az itt és itt tartandó állófogadásra y órától x.óráig ...Mondjuk.
2009. máj. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Örülök neki! Igazából nem könyöklőasztalokkal kell elképzelni, hanem lesz rendesen asztal meg szék. De azt mondta a hölgyike, hogy úgysem fog mindenki leülni, de én mégis ragaszkodtam hozzá, hogy legyen annyi szék, ahányan leszünk. Sajnos eléggé el lesz szigetelve a kajás-piás hely az ültetett résztől... :-S
2009. máj. 15. 22:46
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egy hétfő délután volt a polgári és a templomi. Utánna a közeli rokonokkal és meghivottakkal hazamentünk és ott volt egy kis vacsora féleség. Egy étteremből hozattunk hidegtálakat, hideg sülteket. Beszélgettünk, zene CD-ről szólt és egy kicsit megismerte egymást a két család. Mindenki jól érezte magát és tök jól érezte. Nekem ugyanúgy megvolt a menyasszonyi ruha, torta, smink és minden, csak nem volt nagy lagzi. Amikor átadtuk a meghivókat, akkor mondtuk, hogy ez egy hétköznapi nap és mire számitsanak. Senki nem ütközött meg rajta. Pedig egy kis faluban élünk, ahol eléggé megszólják azt, ami szokatlan. Mégsem tették.

Sok boldogságot!

2009. máj. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

nekünk is csak hidegtálak voltak, de sztem jó volt:)

Én konkrétan volt akinek mondtam h kb mire számítson.

Én nagyon jól éreztem magam:D

2009. máj. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tavaly augusztusba volt az eskuvonk.Nalunk is allofogadas volt.

En a meghivo szoveget eleve ugy irtam h " es az azt koveto allofogadasra."

Egyreszt hely hiany miatt voltunk "rakenyszerulve" erre a megoldasra,masreszt a csaladaink ott ismertek meg egymast mivel a ferjem erdelyi es Magyar o-n volt az eskuvo.Szoval ugy gondoltam h "oldott" legkorben az ismerkedes is jobban megy.

Amugy mi a fiatal par a szuleink es a nagyszuleink a "menyasszonyos asztalnal" ultunk.A vendegeknek is biztositottunk szekeket es kozepen voltak az asztalok.Igy mindenki azt evett amit akart.Nalunk 4 fele koret volt(krumplisalata 2 fele ecetes majonezes,francia salata es rizibizi) es 4 fele hus( 2 fele rantott hus csirke,diszno,sonkatekercs es fasirt).Apam ket baratja marha porkoltet is foztek,krumplival.

Es akiktol a kajat rendeltuk meg ingyen vegetarianus talat is csinaltak.

Aztan voltak a tortak cukraszdabol(dobos,puncs,oroszkrem,csoki), a sutit azt asszonyok sutotek a falubol,gyumolcsok es vegul a menyasszonyi torta.

Szoval nalunk eleg sok kaja volt mert 200 vengegunk volt de mindenkitol jot hallotunk vissza.

Azota mar 2 eskuvo volt ebbe a tarsasagba es ok is ugyanugy csinaltak mint mi.Szoval nem lehetett nagyon rossz.

Sok boldogsagot nektek!

2009. máj. 16. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk január utolsó napján volt az esküvőnk. Több ok miatt mi is állófogadást tartottunk az otthonunkban. Akikre számítottunk, azoknak jóval előtte megmondtuk szóban, hogy várjuk hozzánk. Volt akinek még esetleg az esküvői ceremónia után szóltunk, hogy tartsanak velünk. Jól sikerült!!! Másoknak pedig jeleztük, hogy "rendhagyó" esküvőnk lesz, nem lesz "nagy durranás"... Minden OK volt.
2009. máj. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Megkönnyebbültem kicsit, hogy olvastam hogy többen is ilyet tartottatok. Szerintem már az szép gesztus, ha az ember pl. kibérel egy helyet, vesz kaját, piát és meghív pár barátot is, és együtt ünnepelnek. Miért kellene minden esküvőnek a hatalmas éttermi székszoknyás, flancosságról, meghívjuk a külföldi vagy messzelakó vendégeket a szállodába? Erre miért van szükség? Nem arról szól az esküvő, hogy két ember szereti egymást és össze akarja kötni az életét vele? Ez miért kell hogy milliókba kerüljön? Ha nem olcsóbban akarja kihozni az esküvőjét miért szólják meg? Ha ezeket a költségeket összeszámoljuk, így is biztos több havi fizunk rámegy! Csak erre!!! Márpedig nem mindenki engedheti meg magának, és inkább fordítaná a spórolt pénzét pl egy nagyobb lakásra, ahová majd a picivel költözik!
2009. máj. 16. 10:28
 8/13 anonim ***** válasza:
Ahogy írtad,pont az jutott eszembe,hogy mi(a párom nem szereti a nagy felhajtást)ha majd egyszer esküvőre adjuk a fejünket,nagy valószínüséggel kerti party jellegű lesz ,mivel mi családi házban lakunk.Megkérek egy rendezvényszervező céget,hogy csinálják meg,valószínű nem lenne drága,mert a sütit,innivalót tudjuk mi állni,a kaját át meg a díszítést csinálja a cég.Amúgy nálunk nem is lennének sokan,csak a szűk család és a nagyon közeli(régi)barátok.Kb.40 fő.
2009. máj. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

40 főre az ital kb. 100 000 Ft! Legalábbis nálunk. A röviditalok nagyon megdobják...

Szerintem jó ötlet nektek, hogy sátrat húznak fel a kertbe! Az szerintem olyan romantikus! Én is ilyet szerettem volna, de mi nem kertes házban lakunk!

2009. máj. 16. 19:10
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát,nálunk nem igazán lenne rövidital.Sör+ bor maximum.Mi pl.a párommal egyáltalán nem iszunk alkoholt és én amúgy is utálom,amikor egy esküvőn vannak részeg emberek és nem tudják hol a határ.Ha valakinek meg nem tetszik,hogy nálunk nem fog tudni inni,sajnálom,nem kötelező eljönni :-)
2009. máj. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!