Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért döntöttetek úgy, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért döntöttetek úgy, hogy 5-8-10 év együttélés, és 1-2 gyermek születése után összeházasodtok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 9. 11:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mi 1 gyerek és 10 év után házasodtunk össze.

Az oka egyszerű.A férjem a repülőtéren dolgozik,és jár neki az ingyenes repülőjegy.Nekem csak akkor jár ha felesége leszek.Akkor legyen.Összekötjük a kellemest a hasznossal.Így most évente elmegyünk szép országokba "ingyenes repülőjeggyel"..

10 év után már annyira összeszoktunk,hogy nekünk már nem volt fontos a fehér ruha,meg a lagzi (nem is volt ,csak 2 tanús esküvőnk)

Amúgy semmi nem változott.Ma is szeretjük egymást,csak annyi,hogy ma már az igazat mondom amikor azt mondom,hogy " ő a férjem" (10 év alatt mindig így mutattam be a páromat)

38/N

2012. jan. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Barátaink 40 évesen 23 év (nem vicc!!) együttlét és 2 gyerek után tartottak óriási lakodalmat pár éve egy kastélyban. Ők azzal indokolták, hogy most értek abba az életszakaszba, és anyagi biztonságba, amikor ezt megengedhették maguknak. Nem volt nekik olyan fontos a papír, amíg meg nem tudtak volna olyan esküvőt tartani amilyet igazán szeretnének, inkább nem házasodtak össze.
2012. jan. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Várok még!

Vagy ilyen kevesen házasodnak össze, ennyi év után?

2012. jan. 10. 21:03
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Mind a 2 előttem szóló, szánalmas, ki ráz a hideg az ilyen anyagias undorító emberektől! Ezért tart ma itt a világ, mert az ilyen mentalitás az elfogadott és sajnos követendő!

9 éve azért vettem feleségül,(2év után) mert Ő volt az igazi ! Mert szerettük egymást, mert a szüleim is házasságban éltek, és az ő szülei is. Mert az a minimum, ha egy ffi.nak komolyak a szándékai, és egy életre szólnak, h. fel tegye a kérdést - leszel a feleségem ? - 40/F

2012. jan. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy nem értem, hogy mitől félnek annyira az emberek? Legyártanak 1-2 gyereket, de nem házasodnak össze.... könyörgöm, a gyerekvállalás ezerszer nagyobb felelősség,és elkötelezettség mint a házasság.
2012. jan. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok. Egy percig sem láttam rajtuk, hogy félnének az elkötelezettségtől két gyerek és huszon év után. Egyszerűen csak nem volt számukra annyira fontos. Ők a papír nélkül is boldogok voltak, aztán most úgy döntöttek, hogy buliznak egyet, és akkor már össze is házasodtak. Előtte is boldogok voltak együtt 23 évig, és azóta is boldogok, a házasság nem rontott/hozott helyre semmit. Buliztunk egy jót velük. És azóta is élik világukat, csak mostmár van egy gyűrű az ujjukon, ennyi változott. Nem tartom őket undorítónak.
2012. jan. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én a párommal 9 éve élünk együtt, és most jött el az az idő, hogy elkezdtünk a lagziról beszélgetni, amit a nyáron megtartunk. :) Gyerekünk nincs sajnos, orvosokhoz, klinikákra jártunk kezelésekre 7 évig. Azt hiszem eddig épp emiatt hanyagoltunk a házasságot. Nekem már volt egy, ami válással végződött. lehet néhányan épp a perköltségek miatt vonakodnak a papírtól, de szerintem a többség egyszerűen mást fontosabbnak tart évekig, mint a lagzit. (Egy előző hozzászólónak: Elítélni nem kellene szerintem senkit pár elmesélt mondatból, nem biztos, hogy az anyagiak miatt nem volt eddig lagzi, bár tény, hogy vannak ilyenek.) A késői házasságban lehet egy olyan dolog is, hogy az öröklés folyamata egyszerűbbé válik, ha van egy házassági anyakönyvi kivonat a kezedben. Az együttélés csak akkor hivatalos, ha közjegyző hitelesíti (ha jól tudom), de akkor már inkább anyakönyvvezetőhöz mennek, mint közjegyzőhöz. (Ismételten csak általánosságban tudok írni, és a környezetemben élők tapasztalatairól tudok nyilatkozni.)
2012. jan. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Esküvői fotós vagyok, évente több tucat esküvőn fotózok. Több olyan párt is fotóztam, akik hosszú együttlét után, nagy gyerekekkel tartottak esküvőt, gyakran nem is kis esküvőt, mert most már tudják, hogy ötökké együtt maradnak, mert akkor nem volt pénzük, mert voltak egy esküvőn és nagyon tetszett nekik.........Az esküvő egy szép dolog, egy ünnep, amire készülni kell, ami összehozza a rokonokat, barátokat, aki szeret bulizni, annak egy nagy buli. A mai elhidegült társasalomban különösen szükség van az ilyen ünnepi alkalmakra, na és természetesen egy esküvői fotósra!
2012. jan. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mi 10 év után egy 3 éves gyerekkel házasodtunk össze. Előtte azért nem, mert nem volt rá pénzünk.Egy apró lakásban éltünk amit kinőttünk, szerettünk volna picit nagyobbat, de természetesen ekkor sem volt pénzünk. Nem volt más választásunk mint a fészekrakó hitel+szocpol kombináció. Ehhez viszont össze kellett házasodnunk.

Nem gondolnám, hogy anyagias, undorító emberek lennénk, csak mert az apró, egészségtelen lakásunkból egy kicsit jobba vágytunk és ennek érdekében házasodtunk össze.

2012. jan. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Több, mint 10 éve élek együtt a párommal, mindig is szerettem volna esküvőt, nem az anyagiak miatt, nem a papír miatt, hanem magunk miatt, azért, amit egy esküvő jelent egy nőnek. De ő nem, mert az ő szülei elváltak, rossz házasságuk volt, és csak pénz kidobásnak tartja, anélkül is élhetünk együtt, lehet gyerekünk. Ettől függetlenül elvenne, mert nekem fontos, csak sajnos nem tudjuk előteremteni rá a pénzt, a szüleinkkel nem vagyunk olyan kapcsolatban, hogy kifizessék helyettünk. Ha csak a legszűkebb lenne a vendégség, nem egy oltári nagy buli, arra sem lenne pénzünk, mert ezt az összeget inkább egy új lakásba fordítottuk. Nem tudom, hogy lesz-e valaha olyan, hogy megengedhetjük magunknak, de ha igen, akkor nem azért fogjuk megtenni, hogy ilyen-olyan támogatást kapjunk, hanem mert az egyikünknek fontos, így a másikunknak is az.
2012. jan. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!