Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan oldjam meg az esküvőmet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldjam meg az esküvőmet gazdaságosan?

Figyelt kérdés
Maximum 50vendég, és nem akarunk sok pénzt költeni. Tippek tanácsok? Pénzügyileg is jól jöjjünk ki, mit hagyjunk ki és hogyan is történjen...nagyon ideges vagyok..segítsetek!!
2012. jan. 24. 20:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Mik az igényeid? Ez a legfontosabb, utána máris könnyebb árat számolni. :)


Ha ez segít, itt van egy táblázat, mindenféle létező költség benne van. Az első oszlopba írva a tervezett költségeket, lehet közelítő végösszeget is számolni, így az is látszik, mennyivel lépik túl a végleges költségek a tervezett keretet, illetve min sikerült takarékoskodni.


[link]

2012. jan. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%
Megragadom az alkalmat, hogy megköszönjem a linket! :D
2012. jan. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%

Mindenképp olyan éttermet keressetek, ahova be lehet vinni az italokat. Keressetek fel egy italnagykert, aki bizományba szállít, így annyit fizettek ki, amennyi ténylegesen elfogyott, ráadásul jóval olcsóbb. Ezzel nagyon sokat tudtok spórolni.

Mi a meghívót, ültetőkártyát, menükártyákat magunk csináltuk, ezzel is spóroltunk.

Zenész kapcsán érdemes számba venni az egy fős zenészeket is, nem kell feltétlenül zenekar, ezzel is tudtok spórolni.

Én a ruhámat megvettem, olcsóbbra jött ki, mintha béreltem volna (eladó, ha érdekel).

Fotós szegről-végről ismerős volt, így tudtunk alkudni. Virágos szintén.

2012. jan. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
64%
Ha meg tudjátok oldani, akkor ne éttermet béreljetek, hanem valami munkahelyi étkezőt, aminek van konyhája is. Az odavitt kész kaját meg tudjátok melegíteni, a felszolgáló személyzetet szervezzétek le a szomszédokból, egyéb ismerősök körében. Az is olcsóbb lesz, mint az étterem személyzete.
2012. jan. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!! nagyon sokat segítettetek!!
2012. jan. 24. 20:36
 6/23 anonim ***** válasza:
77%

Az ültető és menükártya fölösleges,még nagyobb létszámú lakodalomban sem szokás.

Drága étterem helyett válasszatok olyan helyet,ahol rendeznek lakodalmakat is. Nálunk pl. több ételszállítással foglalkozó konyha is vállal ilyent. Előny náluk,hogy vihetsz alapanyagot,italokat,sütiket stb. A maradékot haza vihetitek.

Vendéglőkben ezt ritkán engedik.

2012. jan. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%

Szia, mi 55főt hívtunk meg és hidd el, bármennyit hívsz, gazdaságos, mert ha nem szállsz el a szervezéssel, visszajön az ára abból, amennyi nászajándékpénzt kaptok, ez kb fejenként 10.000manapság.

Nálunk így zajlott: Ruha, menyecskeruha varratva(80.000), fehér cipő leértékelten, kibéreltünk egy pub kajálós termét és megegyeztünk a tulajjal, hogy ha mindenki nála kajál, ingyen adja a termet, sőt még a házipálinkát is bevihetjük és ő rendelte meg az ő kedvezményével a nagykertől a piákat. 6900Ft/főért leves nélkül bőségtálak voltak az asztalokon többféle hússal és körettel, 2féle salátával és éjfélkor bőséges hidegtál volt, belefért az összegbe egy welcome-pezsgő és kaja után a kávék és még az is, h ha valaki valami extra bort kért a pultból, sőt adott gyümölcstálat és bevihettünk vizipipát is az egyik sarokba. A 3emeletes torta a 9féle sütivel 15.000Ft volt, falun csinálta egy cukrász, nem cukrászdából rendeltük, ott szerintem a torta sem férne bele ennyibe, 10.000ért hívtunk egy lányt, aki pultos valahol, kétféle koktélt kevert kívánságra, sor állt a koktélospult előtt és így sokkal kevesebb alkohol fogyott, mivel higítva volt. A zenekar kb 1kor lelépett, ekkor házi karaoke ment laptopról (a hely tulaja adta a kivetítőt, projektort), díszítésre pedig csak annyit szántunk, h ők adtak fehér terítőket, mi vettünk mécseseket az ikeában úszógyertyákkal, szép szalvétát, ültetőkártyákat. kb 720.000ből jött ki az egész,és kb 800.000 jött be a nászajándékpénzekből és a megmaradt alkohol visszaváltása után (mert ezt is le lehet beszélni a nagykerrel, hogy a bontatlanokat visszaváltja).

Lehetett volna több dekor és leves, vagy házilag csinálhattunk volna töltöttkáposztát éjfélre, de egyáltalán nem akartam a család nőtagjait terhelni.A nem városban élő vendégeket egy panzióban szállásoltuk el a cafeteriában kapott üdülési csekkel,az étteremben is elfogadtak 80.000ft kajautalványt. Nem hagyományos esküvő volt, de szerintem mindenki elégedetten távozott. Egyetlen dolgot sajnálok, egy ceremóniamestert/animátort fogadhattunk volna, akkor talán mi is felszabadultabbak lettünk volna, de a férjemmel ügyes házigazdák voltunk e nélkül is. Ettől gazdaságosabb, ha meghívsz mindenkit a házasságkötésre, utána egy állófogadás aprósüteménnyel és végül egy vacsi már csak a szűk családi körrel.

2012. jan. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

Én nem vetném el egyből az étterem ötletét,mi is egy olyan helyen voltunk,amiről azt hittem,h egy vagyon.Kb annyiba került,mint egy kb. talponálló kocsma/"étterem".Ami miatt olcsó volt,nem nyári esküvő volt,hanem októberi,ilyen lagzikat,rendezvényeket szervező helyeknek ez holt szezon..

Ültető kártya nálunk pl fontos volt,mert olyan emberek vtak,akik egymás közelében nem nagyon férhettek meg.De mi is magunknak készítettük.

2012. jan. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,mi 50 fővel,zenészekkel,kajával,piával kb 800.000-ből jöttünk ki.De segítene egyébként,ha meghatároznál egy keretet.
2012. jan. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
500.000-1.000.000Ft-ig maximum. Köszönöm a rengeteg gyors és hasznos választ!!! :)
2012. jan. 24. 20:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!