Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tervezem úgy az esküvömet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tervezem úgy az esküvömet hogy nincs még meg rá a pénz?

Figyelt kérdés
október-re tervezzük,konkrétan a terv kész van csak a pénz nincs.Kb.800.000 Ft lenne ami októberre pont meg lenne.
2010. jan. 28. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha meglesz a pénz akkor tervezd hisz a tervezésre is szükség van!!Sok sikert és boldogságot!!
2010. jan. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Tervezheted,de mi lesz,ha mégsem jön össze a pénz.Ha ennyire nioncs pénzetek,akkor miért kell ekkora lakodalom? A házasság sikere nem ettől függ.
2010. jan. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

szia! a tervezést el lehet, sőt el is kell időben kezdeni, nehogy a végén kelljen kapkodni. egyébként 800.000 Ft az elég jó ktgvetés, akár plusz-szaldós is lehet a dolog, szóval a károgókra ne hallgass :) mi pont nullára jöttünk ki anno, másfél milliós költségvetéssel...ha ki tudtuk volna mi is hozni 800-ból, még meg is maradt volna rajta a nászútra való :)


nem beszélve arról, hogy minél előbb ven pontos terv, annál előbb elkezdhetsz a különböző "szállítókkal" egyeztetni, így még spórolhatsz is, mert nem kell az utolsó pillanatban azt az ajánlatot elfogadni, ami van (valószínűleg a legdrágább lesz, a partner is tudja, ha nincs már sok időd, úgyis elfogadod)


sok boldogságot!

2010. jan. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mekkorát akartok. Mert a 800 ezerbe azért van ami belefér. Persze nem a fényűzés, de mondjuk egy 60-70 fős lagzi szerintem kijön belőle. Persze az sem mindegy, hogy hol. Annyit tehetsz, hogy már most kérj ajánlatot mindenhonnan, és akkor tudsz kalkulálni, hogy belefér,amit akartok vagy nem. De októberig egyébként még lehet pénz. Azért nagyon-nagyon ne éld bele magad, mert nagyon rosszul fog esni, ha véletlenül nem jön össze.
2010. jan. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak a tervezéssel, de akár a lefoglalással is foglalkozhattok. Általábam előleget kérnek, így a végén már nem az egészet kell kifizetned. Ha már most is van egy kis félretett pénzed, akkor szerintem nyugodtan nekiláthattok. Nagyon fontos, hogy időben elkezdjétek, hogy azok a helyek, emberek (minden és mindenki) az legyen amit-akit ti szeretnétek, nehogy lecsússzatok, mert vki már lefoglalta azt az időpontot. Tudtok alkudni is egy-két helyen, mert pl zenészek, videós, fotós- őket ha szervező kéri fel, nekik is pár %-al olcsóbban doldoznak, lehet ha rákérdeztek, hogy tudna e lefaragni az áraiból egy kicsit, akkor engednek. Egy próbát megér.

Mi a süteményeket, tortákat rendeltük meg "késve", mert 2 héttel korábban mentünk volna, akkor olcsóbban kaptunk volna mindent. Mivel év közben emeltek az áraikon, ezért nem tudta olyan olcsón adni, mint amikor árajánlatot kértem telefonon. Ha akkor mindent fixálunk, akkor még pár tízezer a zsebünkben maradt volna :(

Ja, és amin spóroltunk, hogy a szalagokat mi készítettük el. Nem kell hozzá nagy kézügyesség, és olyan jó hangulatot teremtett. A másik, nem tudom a vacsorára milyen termet terveztetek lefoglalni/kibérelni. Mi műv.központban voltunk, a termet mi diszítettük, persze segítséggel, de a szalvétákat mi hajtogattuk, asztalokat mi dekoráltuk. Mi vettük meg a gyertyákat, szirmokat, kavicsokat... (Ha érdekel, küldhetek fotókat.) Egyedül a főasztalhoz kértünk segítséget (mert nem volt olyan hullámos terítőm az asztal elejére), így ott is tudtunk egy kicsit lefaragni a kiadásokból.

2010. jan. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ami még eszembe jutott, hogyha esetleg vhol határ közelében élsz, érdemes átlátogatni a szomszédokhoz. Pl Győr környékéről rengetegen átjárnak Szlovákiába menyasszonyi ruhát kölcsönözni, mert töredékéért megkapod azt amit nálunk.
2010. jan. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk júniusban volt a lagzink. Mindent hónapokkal előttel elkezdtünk megszervezni és mindenhol megmondták(kivéve a ruhakölcsönzést)hogy fizetni majd csak lagzi után kell. Sőt,volt,aki azt mondta,hogy majd nászút után ráérünk.
2010. jan. 31. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A párommal mi is így tervezzük. Nekünk júli 31-én lenne. Addigra összejönne a tervezett összeg, szerintem ez nem jelent problémát. Közben nemigen vannak költségek. Én 39 eFt-ból spórolök, 20 teszek férre. A többi háztartási költségként megy a kasszába.
2010. jan. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!