Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen iratokat és mennyiért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen iratokat és mennyiért kell lecserélni esküvő utáni névváltozásnál? Kötelező lecserélni mindent? Vagy elég a személyi?

Figyelt kérdés
2009. máj. 29. 17:24
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és mennyi idő alatt kell? Rögtön, vagy elég folyamatosan, ahogy járnak le?
2009. máj. 29. 17:29
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A személyi annyi, amennyiért egyébként is csinálnak újat (pár ezer Ft), a TB kártya ilyen esetben ingyenes. Legalábbis két éve az volt. Ezt érdemes minél előbb, én az új személyimmel és a régi TB kártyámmal mentem egyszer orvoshoz, és elhitték ugyan, hogy én vagyok, de szóltak érte. A bankszámlát is ingyen átírják, meg az adókártyát is.


Én útlevelet nem csináltattam újat, szerintem felesleges. Alig kell már valahova, ha mégis, akkor legfeljebb lefoglalom a repülőjegyet a lánynevemre. De ilyen még nem fordult elő.


A jogsit nem tudom, olyanom nincs.

2009. máj. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Kiegészítem az előttem hozzá szólót

személyi igazolvány 1500 ft

lakcímkártya 500 ft

2009. máj. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én anno sajnos minden papíromat lecseréltem... egy barátnőm úgy vette fel a férje nevét, hogy ...né .... ...., ő csak a személyit cserélte le. Most, hogy visszavette a saját nevét, csak minimális költsége volt. Míg nekem egy vagyon volt: 6000-6000 jogsi-forgalmi, személyi 1500, hirtelen ennyi jutott eszembe, a tajkártya, adókártya, első lakcímkártya ingyenes.
2009. máj. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem maradj a lánykori nevednél, és 2x is fevettem, mindkét a férjem nevét, rá is faragtam rendesen. Nem attól függ a házasság sikere és a kettőtök szerelme, hogy felveszed-e a férjed nevét. Ne vedd fel. Nem a költség a legtöbb, hanem a macera. Hidd el, én csak tudom 2 házasság után.
2009. máj. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
18%

Az utolsó előtti vagyok...

Az utolsó hozzászólónak igaza van! Ha még egyszer férjhez mennék, nem venném fel a férjem nevét, nem ezen múlik.

2009. máj. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!