Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek a római katolikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek a római katolikus egyház megengedi nekünk a templomi esküvőt?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: én római katolikus vagyok, első házasságom lenne, férjem református, ő elvált (de nem volt anno neki egyházi esküvője, csak polgári). Tavaly megvolt a polgári esküvőnk. Van egy fél éves kislányunk, nyáron szeretnénk megkeresztelni és egy kalap alatt egyházi esküvőt is csinálni római katolikus templomban. Vajon összeadnak minket, ha a férjem elvált? A másik kérdés még az lenne, hogy Csíksomlyón szeretnénk (Erdélyben), mert én onnan származom, már egy ideje itt élek Magyarországon, szóval férjem magyar állampolgár, én viszont kettős.
2012. febr. 9. 12:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem találsz olyan papot, aki bevállalja. ezt csak az igazán vaskalaposok utasítják el. személyi elég az egyházihoz, ott nem gáz az állampolgárság ha jol tudom. kérdezd meg erdélyben, ahol szeretnétek, hogy a helyi illetékes pap mint mond, de ez egyáltalán nem veszett fejsze nyele, sôôôt!
2012. febr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a katolikus egyházban a házasság külön szentség, a reformátusoknál pedig nem, ezért a párod köthet veled katolikus házasságot a pap vaskalaposságától függetlenül.


A katolikus egyházban a házasság egy szentség, amit egyszer lehet fölvenni, méghozzá a polgári esketéstől időben függetlenül. A református és evangélikus egyházban az esküvői szertartás lényegében a polgári házasságkötés megáldása, de nem külön szentség, ezért többször is részesülhetnek benne a hívek. Emiatt azonban a sorrendiség kötött, és az egyházi szertartást csak a polgári házasságkötés után végzik el.


Az egyházi szertartások máskülönben a polgári jogtól függetlenek, így az állampolgárság nem befolyásol semmit.


Sok boldogságot! :)

2012. febr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen :-)!!!
2012. febr. 9. 13:15
 4/12 A kérdező kommentje:
a 2. válaszolónak írtam.
2012. febr. 9. 13:16
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

Nekem egy kıcsıt furcsa, amıkor templomban eskuszık egy terhes kısmama.

De hogy eskuvo+keresztelo ıs egyben... ennyıt a szuz menyasszonyrol.

Nyılvan mındenkı tudja, hogy a menyasszonyok zome mar nem szuz, mıkor ferjhez megy, de nagyon gusztustalan, amıkor ennyıre kezzelfoghato/szemmellathato, hogy nem az.

Akkor mınek, kınek a templomı eskuvo.

Puszta rongyrazas.

2012. febr. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

Kedves hatos!

Senki nem kérte a véleményed.

2012. febr. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Megnyugtatok mindenkit, hogy eszem ágában sincs menyasszonyi ruhába öltözni, sőt még fehérben sem (bár vagyok annyira erkölcsös, mint sok fehér ruhás menyasszony) és egyáltalán nem a rongyrázás a cél, sőt nem is úgy fog történni az egész ceremónia, mint ahogy egy esküvőn szokásos. rosszul fogalmaztam, nem is lesz semmiféle ceremónia csak egy sima szentmise, melynek végén megesküszünk és megkereszteljük a kislányunkat.

Csakis azért szeretnék egyházi esküvőt, mert ezáltal szeretnék hálát adni a jó Istennek, amiért meghallgatta az én imám és ma már boldog feleségként és egy tündéri kislány boldog anyukájaként élhetem mindennapjaimat és ugyanakkor áldását szeretném kérni, hogy hosszú, boldog házasságom legyen.

...és ez kellene minden "szűz" menyasszony esküvői indoka legyen és nem pedig a felszínes képmutatás és álszenteskedés.

2012. febr. 9. 15:25
 8/12 A kérdező kommentje:
Amúgy Kedves 5.ös válaszoló: Te is szűzen mentél férjhez? Ha igen, akkor az biztos kb. egy fél évszázaddal ezelőtt történhetett...:-)!
2012. febr. 9. 15:27
 9/12 anonim ***** válasza:
15%

Töröltek egy választ?

Csak mert így eléggé hülyén jön a válaszom, akkor még hatos volt.

Vagy félrenéztem.

Egyébként köszönöm mindenkinek a lepontozást:))))

2012. febr. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem én voltam, az én célom az volt, hogy kérdésemre választ kapjak, és még a nem túl pozitív válaszolókat sem pontozok se le, se fel. Valószínűleg olyan valaki volt, akinek esetleg nem tetszett a válaszod,...nekem tetszett...:-)!
2012. febr. 9. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!