Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Különböző vallású felek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Különböző vallású felek tarthatnak egyházi esküvőt? Római katolikus és nem vallásos (de nem ateista)

Figyelt kérdés
2012. márc. 7. 13:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%
Akkor, ha a pogány felveszi a keresztséget. Megkeresztelik, elsőáldozik és bérmálkozik. Utána házasodhat, ezek nélkül felejtős.
2012. márc. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Minek a bérmálkozás? Nekem ez a válasz nem nyugszik elég biztos alapon. Bocsánat

Valaki más is írjon

2012. márc. 7. 13:25
 3/19 anonim ***** válasza:
63%

Minek? Mert kell, ez tény. Nem áll biztos alapkon? Katolikus vagyok és tudom, hogy ez a menete. Az unokatesóm is csak úgy házasodhatott templomban, hogy behozta a lemaradását (csak keresztelve volt)

Mit képzeltél, majd egy pogány csak úgy megesküdhet templomban? Ha ennyire nem fontos, akkor ne tartsatok templomi esküvőt, ha akarod, akkor meg végig kell járni. Amúgy nyugi, kellő pénz fejében, hamar le lehet tudni a három lépést. De akkor is szükséges.

Sosem értettem, mit ragaszkodnak olyanok templomi esküvőhöz, akik a többi részét hülyeségnek tartják?

2012. márc. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%
Nekem meg az a gyanús, minek akarsz egyházi esküvőt. Flanc?
2012. márc. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%
Persze, hogy flanc. Más, mint pl. én kiskorunktól részt vettünk hittanoktatásban, más meg kenőpénz fejében letudja 2 hét alatt a több éves misére járást, oktatást, mindezt azért, hogy templomban villogjon... És még neki áll feljebb, mi szükség van rá. Szép világ!
2012. márc. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze.


Nálunk a férjem katolikus, én evangélikus, és evangélikus templomban volt az esküvőnk.


Lehet, hogy a katolikuspap kötekszik, akkor keressetek másik papot, vagy ha pl. a másik fél evangélikus vagy református, akkor egy olyan templomban. (nekünk pl. keresztlevelet sem kértek). Ja, és nem járunk sűrűn templomba.

2012. márc. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
Úgy van ahogy az első mondja. Nekem ezért sem lesz templomi esküvőm, semmilyen egyházba nem vagyok hajlandó megkeresztelkedni.
2012. márc. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó, a te eseted más, mint a kérdezőjé, náluk egy egyik fél pogány. A katolikus egyház szigorúbb, mint az evangélikus, nektek azért volt könnyű dolgotok.
2012. márc. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
40%

1. ill. 3. válaszoló! Honnan veszed ezt a pogány dolgot?


Mert én sehol sem látom.


A nem vallásos nem egyenlő azzal, hogy pogány. Engem megkereszteltek, konfirmáltam, de nem vagyok vallásos. Hiszek Istenben, de nem ülök ott a templomban misén.


Amit nem olvasol, azzal ne dobálózz!!!!!

2012. márc. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Szó sincs arról, hogy hülyeségnek tartom. Én is szépen lebérmálkoztam. Magaménak érzem a hitem és szeretem.

Azért furcsáltam, mert testvéremék csak elsőáldozók voltak és mégis rendben megeskedtek.

Flanc? Nem, nem flanc.

Egyszerűen a másik fél másként vélekedik az egyházról.

Nem negatívan, csak például nem érti az elsőáldozás, bérmálás lényegét.

2012. márc. 7. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!