Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Koszorúslányaimmal együtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Koszorúslányaimmal együtt megyek egy számomra új, de olcsón dolgozó fodrászhoz. Ezen felül nekem kell állnom a hajcsatokat/díszeket is?

Figyelt kérdés

Vagy mondhatom nekik, hogy amiket a hajukban akarnak látni, akkor azt hozzák ők? Vagy van a fodrásznál is és kölcsönadják?

Bocsi de utoljára ballagáskor voltam kontyot csináltatni, nem vagyok otthon e téren...


2009. jún. 17. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Miért neked kellene állnod? Aki elfogadja a koszorúslány felkérést, számolnia kell bizonyos kiadásokkal is. Remélem a ruhájukat nem te vetted?!
2009. jún. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Ezt mindenképpen beszéld meg velük, mindenhol más a szokás.

Pl. nálunk úgy volt, hogy a ruhájuk anyagát ők fizették, a varratást már viszont mi, de minden egyéb kiegészítőt (cipő, ékszerek stb.) és fodrászt, kozmetikust mindenki saját magának állta. A fodrász nem hinném, hogy tartana hajdíszt vagy kölcsönadná, azt inkább szalonban kell megkérdezni, ahol bérlitek a ruhákat. Ha nem adnak a ruhához kiegészítőt, akkor fodrászkellékesnél már viszonylag jó áron tudtok hajdíszeket vásárolni.

2009. jún. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy nálatok mi a szokás. Nekem nem volt koszorúslányom, de öcséméknek volt és nálunk mindent a koszorúslányok maguknak fizettek. A ruhát, a cipőt és a frizurát is. Csak annyi volt meghatározva, hogy milyen szinű legyen a ruha. És mindenki intézte magának.

Amikor nekem csinálta a fodrász a frizurát, 3-szor voltam nála próbafrizurát csináltatni. Többfajta konytot ki kellett próbálni, amig eltaláltuk, hogy melyik a nekem és a hajamnak való. És én vittem a diszeket, amiket bele akartam rakatni és az esküvő reggelén szépen beletűzte a hajamba. A fodrásznak semmi ilyen disze nem volt, magamnak kellett róla gondoskodni. Azt mondjuk elmondtam neki, hogy nem lesz fátylam és apró fehér virágokat kell majd beletűzni, hogy mégis tudja, milyen fajta konytot csináljon. De nyilván mész te is próbafrizurát csinátatni és akkor meg tudod beszélni a részleteket előre.

2009. jún. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A hajdiszeket vigyétek már magatokkal, mert ott nem lesz és pláne nem lehet kölcsönözni. Nekem 5 koszorúslány volt és mind az 5nek én álltam a ruhát, mert nálunk ez a szokás. Nem volt égbekiáltó ára egyiknek sem, tehét ezért vállaltam. DE.. ha én kellett volna menjek koszoróslánynak, akkor biztos nem vártam volna el a menyasszonytól, h ő fizesse nekem a ruhát, van nektek elég kiadás..én vállaltam én intézek mindent.

Esetleg válaszd ki, h milyen szinű ruhát szertnéd ha felvesznek, megmondod nekik a szint és a többi az ő dolguk. Te gondoskodj a te ruhádról és hajdiszedről...a lényeg, hogy érzd jól magad és tetszedj magadnak

2009. jún. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én koszorúslányaim a csokrukon kívül mindent maguknak állnak. Megbeszéltük,hogy olyan ruhát varratnak, amit később is fel tudnak venni. Igazából ők mondták, hogy annyira mindegy, mert a lagzira egyébként is vettek volna ruhát. Ugyan ilyen a smink,meg a haj. Így is úgy is, elmentek volna kozmetikushoz, meg fodrászhoz, most csak azért mert ők koszorúslányok, azért ezeket ne én fizessem. Mondjuk nálunk ők akartak azok lenni. Én azért nem is gondoltam rá, mert tudtam, hogy ha én fizetek nekik mindent, rengetegbe került volna, és erre nem akartam áldozni. De így a barátnőim megoldották!:)
2009. jún. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A mi esküvőnkön a koszorúslányoknak csak a virágot álltuk mi. Mondtuk, hogy olyan színű ruhát vegyenek fel, ami nekik tetszik. Amikor kiválasztották, akkor még megkérdeztük, milyen a ruha színe, hogy hozzá illő virágot tudjunk választani. És választhattak, hogy hagyományos csokor, vagy ilyen karkötős virág legye.

2009. jún. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tegnapi 20:36-os vagyok. Bár nem tudom, hogy ki pontozott le, de ezúton üzenem neki, hogy igazából nem értem a miértjét, mert én csak azt mondtam el, hogy nálunk hogy volt...
2009. jún. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt én sem értem, hogy ki pontozgat le. Ez szerintem pont egy olyan kérdés, ahol mindenki csak azt tudja elmondani, hogy náluk mi éppen a szokás. Tehát nem is igazából véleménynyilvánítás ez. Szóval felesleges pontozgatni.
2009. jún. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A koszorúslányokat nem én kértem fel, hanem ők jöttek hozzám :-) Mondtam nekik, hogy a ruhát fizessék ők, a sminkest, fodrászt és a virágot meg én állom. (A ruhát azért sem akartam fizetni, mert rohadt drága lenne, másrészt, akkor kaptak volna egy gagyit tőlem, mert többre nem futja, az meg gáz, így vegyen mindenki olyat, amilyet szeretne és azt fizesse is meg.) A sminket meg a fodrászt (úgy néz ki) tudom fizetni utalványból és egészségpénztári kártyáról, ezért is vállaltam be... Bár még nem kérdeztem rá, de úgy van hirdetve.

2009. jún. 18. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!