Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha csak templomi esküvő van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha csak templomi esküvő van és nincs polgári akkor is hivatalosan él a házasság?

Figyelt kérdés
Lehet értelmetlenül fogalmaztam, e arra lennék kíváncsi, hogy ha nincs polgári esküvő csak templomi akkor is fel lehet venni a másik nevét, akkor is házastársak hivatalos ügyek intézése során?
2012. júl. 13. 09:27
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
35%

A hatályos egyházjog szerint a férfinek a 16., a nőnek a 14. életévét kell betöltenie ahhoz, hogy érvényes házasságot köthessen, és mindkettejüknek megkereszteltnek kell lenniük.


Na ez ugye üti azt, hogy csak polgári esküvő után lehet, hiszen 16 évnél fiatalabb soha nem fog Magyarországon hivatalos házasságot kötni.


Ez ugyan nem számít hivatalosan házasságnak, de akinek a hite miatt fontos, másért nem, az simán megteheti. Itt egy jópár éves eset: [link]

2012. júl. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, felekezete válogatja, hol lehet polgári nélkül egyházit. Katolikusnál tuti lehet.
2012. júl. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Református össze sem ad, mikor már minden le van beszélve és ott a nagy nap, őket akkor sem érdekli mit mondtál be kell nekik mutatni a papirost, amit az anyakönyvvezetőtől kaptatok, miután megkötöttétek a házasságot.

Ők nem is összeadnak, csak megáldják a már megkötött házasságotokat.

2012. júl. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!