Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért esküdnek templomban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért esküdnek templomban olyanok, akik nem is vallásosak, és az egész semmit sem jelent számukra?

Figyelt kérdés
Hogy érzik magukat Istennek esküdbve, mikor nem is hisznek benne?
2007. aug. 21. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokan templomban esküdnek, és a TV-ben is ezt látják. A család is rábeszélheti őket, különben ők lesznek a kivételek a családban, akiknek nem volt igazi, szép esküvője, és mit fognak szólni mások?


Ha nem hisznek benne, akkor szerintem nem lesz lelkiismeret-furdalásuk sem.

2007. aug. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg igenis lehet lelkiismeretfürdalásuk. Sokszor egy szeretett családtag hite iránti tisztelet nagyobb erővel bírhat, mint a saját belső késztetés. Ha a kedves nagymama szíve törne össze, ha nem templomban látná megpecsételni az unoka frigyét, miért ne tehetne a fiatal házaspár engedményt?


Zorba, a görög mondja Kazantszakisz regényében, s az abból készült filben is: „Táncolni kell, Uram! A zene majd csak megjön valahonnan...”


üdv.: hegedor

2007. aug. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok vallásos, és bár meg vagyok keresztelve és a család is szerette volna, nem volt templomi esküvőm.

Egyrészt, mert képmutatásnak éreztem volna, hisz sose járok templomba. Másrészt meg a kedves papunk ne az én pénzemből vegye meg a 6. autóját.

2007. aug. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
76%
pont én is ezen a kérdésen gondolkoztam, amikor megláttam...nem értem miért kell képmutatónak lenni, és úgy végigvonulni a templomban, mintha 1000 éve odajárnának, és mintha jelentene ez valamit nekik. Szerintem csak az házasodjon templomban, aki úgy is gondolkodik, és a jövőben is látogatja Isten házát. máskülönben mi értelme van?????? Sajnos manapság meg egyre kevesebb pap veszi komolyan a munkáját, és simán bárkit összead...hát én biztos csak azokat adnám össze, akik elsőáldozók is voltak, és komolyan veszik a hitüket.
2008. jan. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

szerintem a templomi az igazi esküvő, ott teszel esküt, ott hangzik el, hogy a frigy Isten előtt felbonthatatlan. Számomra a polgári esküvő egy szükséges rossz volt, egyáltalán nem volt megható, az anyakönyvvezető megkérdezte, hogy akarod-e...? mondtam, hogy igen. ennyi.

a templomi esküvőt nem is lehet a polgárihoz hasonlítani, olyan bensőséges, meghitt volt, biztos, hogy örök emlék marad mindkettőnk számára. a paptól kapott feszület pedig kint lóg az ajtó fölött a falon, ahányszor ránézek, mindig eszembe jutnak a szép pillanatok.

2008. jan. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Nagyon helytelen és komolytalan dolog templomban esküdni olyanoknak akik nem hisznek Istenben.Ugyanis a házasságukat egy sor hazugsággal kezdik. A pap fel tesz egy sor olyan kérdést az ifjú párnak amelyre mi szerintünk (hívek szerint)Isten ünnepélyes és őszinte választ vár.Aki ezekre már a kezdésnél nyilvánvalóan hazúg választ ad, rosz alapokra rakja az életét.Sajnos sokan vannak akik a hazugságot nem tartják elítélendő dolognak .Mindenesetre a jóérzésű emberek igen.
2008. jún. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Én nem hiszek. A férjem sem. Nem volt egyházi esküvőnk de lesz.(3éve vagyunk házasok)Attól, hogy nem hiszek miért ne eküdhetnénk templomban, az olyan ünnepélyes.De csak ennyi.Aztán kin tudja, lehet, hogy majd hinni fogok.. :) De tényleg az esküvő menete: polgári egyházi lakodalom. Nem kell túl misztifikálni. (bár a jegyes oktatást nem tudom túléljük-e?)
2009. jan. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Azért mert ez egy "úgymond" szokás...én is atteista vagyok azaz nem hiszek ilyesmiben de a házzaság más.tehát a válaszom csak annyi h egy szokás
2010. jan. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
Egyáltalán minek esküsznek az emberek? Már nem azért, de úgy is meg lehet öregedni, együtt, hogy semmiféle esküvőd nem volt. Márpedig, ez is gyakori.
2010. ápr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!