Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Otthon tartott lagzi vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Otthon tartott lagzi vagy inkább étterem?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy melyik éri meg jobban. Ha otthon tartjuk (van egy tágas kertünk) Vagy inkább menjünk egy étteremben? 27 en lennénk az étel 5500ft/főre jönne ki ha étteremben ennénk. Nem tudom melyik lenne az olcsóbb?!

2012. júl. 23. 10:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolod,hogy olcsóbb otthon? Az alapanyaghoz ingyen jutsz hozzá? Nem kell venni az ételhez semmit,a húst úgy kapod stb? Ha igen,akkor valóban olcsóbb,ha nem,akkor nem olcsóbb és még jól el is fáradsz.A logisztikája sem könnyű.Meg kell oldani a hűtést és a tárolást is.Az időjárás is befolyásolhatja a szervezést,a felszolgálásról és a több napig főzésről nem is beszélve.Ez ráadásul saját gázon,villannyal,vízzel,az is költség.

Az étterem akkor éri meg,ha ti vihetitek be az alkoholt,nincs terembérlet,benne van a díszítés is.Nem kimagaslóan magas ez az 5500ft-os ár,nekünk 4800ft volt egy főre az étteremben és annyi maradt,hogy még egy lakodalmat tudtunk volna belőle tartani,vagyis bőséges volt az adag,ezért a pénzért és nagyon finom.Senkinek nem kellett emiatt napokig készülni,utána csak felálltunk,megköszöntünk és hazamentünk a tiszta házunkba.A csomagolást is az étterem intézte.

2012. júl. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is megfordult a fejünkben az otthoni vendéglátás.Lebeszéltem a férjem róla.Megtartottuk étteremben utána mondta hogy olyan jó volt látni az anyukáját hogy nyugodtan ül beszélget eszik a többiekkel nem pedig rohangál.
2012. júl. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem egy tipikus falusi lagzit rejt maga mögött a kerti megoldás, ami magában foglalja azt, hogy az ismerős nénik besegítenek, főznek, felszolgálnak stb., akkor sokkal jobban megéri étteremben. Ha nem is csak az anyagiakat nézzük, akkor is.

Bár a 27 fő nem túl népes vendégseregnek hangzik, mégis mindenkit kiszolgálni, folyton ugrálni, főzni, tárolni, mosogatni, a terítéket intézni, azért közben vigyorogni és megpróbálni beszélni is a vendégekkel... "Elég" stresszes, kimerítő. Sokkal jobb az étterem ilyen szempontból, mert ott mindenki önfeledten mulathat, senki sem fog kikészülni és mellőzötté válni önkéntes pincérként.

2012. júl. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
sztem is étterem, mindenki nyugodtabb, kevesebb a konfliktus a dolgok miatt, plusz gondolj a mosogatásra is, az a sok edény, fazék, lábas... tányérok... rendetlenség, kupi... megéri az étterem sztem!
2012. júl. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A válaszok alapján azt hiszem mégis át gondolom az éttermes verziót.. Ennyi mindenbe bele sem gondoltam. De igazatok van :))
2012. júl. 23. 19:09
 16/19 anonim ***** válasza:
76%
Ha mindenképp otthon akarjátok tartani, akkor kérjetek árajánlatot a party service-től is. Ők gondoskodnak mindenről, bár így szerintem drágább, mint az étterem.
2012. júl. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

missladyek20!


Esküvőszervezőként csak tanácsolni tudom, hogy amit a többség írt, az igaz. Ha kiszámolod, mennyibe kerül az alapanyagon kívül, és itt nem csak a húsra és zöldségre gondolok, hanem mindenre... Aztán ott van az is, hogy kifőzi meg azt a rengeteg ételt? Hol tároljátok? És egyáltalán, mikor állnátok neki a sütögetésnek? Hiszen, ha aznap van a polgári is, akkor jó néhány vendég, aki hivatalos lenne a szertartásra, a főzéssel kell, hogy bajlódjon. Mert gondolom, nem akarsz hűtött és újra melegített ételt feltálalni?? És még ott van a végén a mosogatás, takarítás, stb...

Ezeket alapul véve, nagyon át kell gondolni. Ja, és ne feledkezzünk meg a felszolgáló személyzetről sem. Az ételeket fel is kell szolgálni, aztán a tányérokat leszedni, és jöhet a következő adag. Ezt ki fogja megtenni? Az örömanyák? Mert akkor ők nem esznek szinte egész este, csak ha már mindenki jól lakott. Az italoknál ugyanez a helyzet. Állandóan azt figyelni, mi fogyott el éppen az asztalról...

Bár nem jellemző, hogy kis létszámú esküvőhöz felkérnek egy szervezőt, de a tavalyi évben előfordult, nem egyszer.

És mondanom sem kell, hogy nagyon hálásak voltak, nem csak a szervezés miatt, hanem, mert senkinek sem kellett foglalkozni az ételek elkészítésével, az italok pótlásával...

Nem kell szervező, de egy jó étterem, minden problémától megment!én, ezt tanácsolom Neked!

Sok boldogságot!

üdv, Viki

2012. júl. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm Viki. Igen igaz sok mindenben bele sem gondoltam:(

Nem szeretném ha a vendégeim ugrálnának non-stop. Szeretném ha mindenki nagyon jól érezné magát. Csak egy ötlet volt hogy otthon hangulatosabb és meghittebb lenne meg persze nem utolsó sorban talán egy picit olcsóbb. De a leírtak alapján valóban nem olyan jó ötlet mint gondoltam! Tényleg nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2012. júl. 25. 07:58
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszike :))
2012. júl. 28. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!