Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mire kell majd a későbbiekben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mire kell majd a későbbiekben a házassági anyakönyvi kivonat?

Figyelt kérdés
Nagyon messze él a rokonság tőlünk, az esküvőt oda szervezzük, ahol a többség él, de ez tőlünk 300km-re esik. Szükségünk lesz még arra a hivatalra, ahol a házasságot kötjük, vagy ez országosan egységes, és elintézhetünk majd mindent a saját városunkban is később? Mikor fog még kelleni a házassági anyakönyvi kivonat a későbbiekben? (úgy tudom pl. babaszületéskor kell a kórházba, de lesz máskor is ilyen?) Szerintetek jó ez így, vagy tartsunk egy gyors irodai igen-igent a saját városunkban és bulizzunk a rokonokkal távol. Mennyire fontos ez? Konkrét tapasztalatok érdekelnének.
2012. nov. 2. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekszületéskor,(váláskor).
2012. nov. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Ahol esküdni akartok, ott kell bejelentkeznetek az Anyakönyvvezetőnél. A házasság megkötésekor azonnal megkapjátok a házassági kivonatot is.
2012. nov. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen de szüléskor például tudtommal friss kell, nem lehet mondjuk 2-3. éves.
2012. nov. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Másolatot bármikor lehet kérni postán.
2012. nov. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
#4, házassági anyakönyvi kivonat másolatát a postán??? De hol élsz? A postásnéni beszalad az anyakönyvi hivatalba szerinted?
2012. nov. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly szuletett a lanyunk, akkor volt 5 eves a hazassagi anyakonyvi kivonat, nekem egy szo nelkul elfogadtak, es nem problemaztak rajta, pedig en is ugy tudtam, hogy nem lehet regebbi 2-3 evnel.
2012. nov. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
kedves ötös, ugyan nem én tanácsoltam ezt, és nem is tudom, hogy jó-e a fénymásolat, de nem a postásnéni fog beszaladni, hanem a kérdező odatelefonál a hivatalba, ott lefénymásolják az iratot, és utánvéttel elküldik neki! (vagyis a kérdező fizeti a postát)
2012. nov. 3. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Kedves #7, a "postán kérni" és a "hivataltól postai úton kérni" nem ugyanaz.
2012. nov. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pl. ha lakás vásáráláskor - építéskor hitelt akartok felvenni és gondolkodtok a "szocpolban". Akkor be kell mutatni a pénzintézetnek amolyan igazolásképpen, mert ő nem elégszik meg azzal, ha a személyin és stb.-n látszik, hogy férjezett a hölgy!
2012. nov. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!