Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Titokban szeretnenk osszehazas...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titokban szeretnenk osszehazasodni az elettarsammal. En nem vagyok Magyar allampolgar. Nem vagyunk megkeresztelkedve. Pap osszeadhat bennunket? Mennyibe kerulne ez es a polgari eskuvo?

Figyelt kérdés

2012. dec. 5. 12:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a titokban házasodni azt jelenti, hogy a család, barátok ne tudjanak róla az megoldható. Nem kell senkinek sem szólni. Tanúnak két vadidegen embert hívni.Mivel nem írtad le, de fontos hogy 18 évnél idősebbek legyetek.

Ha Magyarországon akartok esküdni akkor neked különféle papírok kellenek. Ha nem vagytok megkeresztelkedve akkor egyetlen egy pap sem fog titeket összeadni. Ha templomi esküvőt is akartok akkor előbb keresztelkedjetek meg..

2012. dec. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem vagytok megkeresztelve akkor egyházi esküvö kizárt.Ha csak elötte meg nem keresztelkedtek.Ahoz pár órára be kell járni a paphoz.
2012. dec. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%
Mi is tanu nélkül házasodtunk.Szerintem nektek sem lesz kötelezö.
2012. dec. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Miért kell titokban esküdni?

Ha jól tudom, csak a református egyház házasít be más nemzetiségű, nem keresztényt, de ebben se vagyok biztos. Hogy mennyibe kerül maga az esküvő nem tudom, de amíg odáig eljuttok, az elég sokba. Először is mindkettőtöknek be kell szerezni egy csomó iratot. Neked kell tartózkodási engedély, ha nem az Eu-n belüli ország a hazád. Kell hivatalos irat arról, hogy egyikőtök sem házas, amit a születési hely szerinti illetékes önkormányzat állít ki, anyakönyvi kivonat. Ha nem Eu-ból jössz, akkor érvényes útlevél, ha onnan, akkor is kellenek érvényes és hivatalos iratok.

2012. dec. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Pap csak akkor ad össze, ha legalább egyikőtök meg van keresztelve.

Ez az alap szabály.

De nagyon sok pap van, aki még így sem hajlandó összeadni.


Mivel nem vagy állampolgár, rengeteg papírt kell vinned,


1. az útlevelet, illetve Magyarországon élő külföldi esetén a külföldiek részére kiállított személyazonosító igazolványt vagy tartózkodási engedélyt,

2. a külföldön kiállított születési anyakönyvi kivonatot és annak hiteles magyar fordítását,

3. a lakóhely igazolásáról szóló tanúsítványt és annak hiteles magyar fordítását,

4. a családi állapot igazolását és annak hiteles magyar fordítását (ezeket a magyar állampolgárok közötti házasságkötésre vonatkozó szabályokkal megegyezően kell igazolni, azzal az eltéréssel, hogy a külföldi állampolgár bontóperi ítéletét az anyakönyvvezetőnek meg kell küldenie véleményezésre az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium illetékes főosztályának).

2012. dec. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat. Azert szeretnenk titokban eskudni, mert különben beleszolnanak. Elmultunk mar 18 evesek par eve :) A polgari eskuvo mennyibe kerul?

Eu-n belul van a szulohazam. Haza kell menjek vagy innuendo is kikerhetem a hivatalos iratokat? Magyarra fordittatni is hol lehet es az korulbelul mennyibe fog kerulni?

2012. dec. 5. 12:31
 7/14 A kérdező kommentje:
*innen
2012. dec. 5. 12:34
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

A polgári esküvő árát hivatala válogatja, a X. kerületit nem ajánlom.

Nekem az egyszerűsége miatt tetszett, de megbántam :)


Mivel nektek kéttanús esküvőtök lesz, elvileg ingyenes.

Viszont az általam említett helyen 6800ft-ot kell csak azért fizetni hogy 3 zenét lejátsszanak nektek, biztos vagyok benne hogy az "irodai esküvőhöz" is kitalálnak valamit.

2012. dec. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekünk nem kellett semmit fizetni. Pénteken délután besétáltunk az irodába két tanúval és 10 perc múlva házasként jöttünk ki. Mondjuk nem volt se zene, se gyűrűhúzás. (Nekünk másnap volt az egyházi, amire jött a család meg a barátok.)
2012. dec. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Itt van előttem a papír, amit anyakönyvesek adtak, mikor időpontot foglaltunk, az kell, amit az egyik válaszoló már leírt:


nem magyar állampolgár házasulandó esetén:

-hazai hatósága által kiállított születési anyakönyvi kivonat

-tanúsítvány, mely szerint személyes joga alapján a Magyarországon tervezett házasságkötésének semmilyen törvényes akadálya nincs.

Fenti okiratok (meghatározott országok esetén konzuli felülhitelesítéssel vagy "APOSTILLE"-vel ellátva) OFFI általi fordításban szükségesek.


TOVÁBBI FELVILÁGOSÍTÁS AZ ANYAKÖNYVVEZETŐNÉL


Tehát javasolnám az anyakönyvvezetőnél kérdezősködjetek, mindent pontosan el fog mondani.


Itt Magyarországon a pap nem adhat össze, illetve összeadhat, csak semmire se lesz jó, itt az egyházi házasság külön van, de pl. a reformátusok amúgy sem végzik el a szertartást, amíg be nem mutatjátok, hogy az anyakönyvvezető már összeadott titeket.


Nem tudom mennyi pénzetek van, mi mikor külföldi házasságkötést terveztünk, akkor Miamit néztük ki, mert oda elég az házasságkötés előtt egy nappal érkezni, nem kellenek ilyen mindenféle papírok, csak az útleveletek, nem kell várni SEMMI SEM KELL, ez halál komoly, és honosítható a házasság Magyarországon, teljesen hivatalos, csak ők szarnak rá, hogy itt milyen körülményesen csinálják a dolgokat.

2012. dec. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!