Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Polgari eskuvo: Kulfoldon elo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Polgari eskuvo: Kulfoldon elo magyarok kerhetnek e "gyorsitott eljarast"?

Figyelt kérdés

Kulfoldon elunk. Otthon szeretnenk kimondani az igent, nem akarunk nagy felhajtast, csak egyszeru polgari eskuvot a legszukebb csaladdal akar.

A kerdesem az, hogy volt e mar valaki hasonlo helyzetben:

Julius vegen haza tudunk menni 2 hetre. Elotte nem tudunk hazamenni, s utana se jov juliusig. Hallottam, hogy lehet rendkivuli esetben 14 napos varakozassal idopontot kerni, de nekunk az is sok. Mivel kabe 14 napot vagyunk otthon. Elore egy evre meg nem lehet idopontot foglalni.

Volt mar valaki hasonlo helyzetben? Olyan borzaszto, hogy nem lehet postan, vagy telefonon intezni ezeket (ugy tudom nem lehet, csakis szemelyesen)Meg akkor se lehetne, ha irnek egy felhatalmazast apukamnak, parom meg anyukajanak? Meg igy se lehetne? Meg tudnank hazasodni itt is, de pont az a lenyeg, hogy otthon akarunk, hogy mindenki ott lehessen.

Tudom, kerdezzem meg, de addig is, valakinek van tapasztalata ebben az ugyben?


2013. ápr. 9. 21:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet ilyen okra hivatkozva, tapasztalat.

Én erről a 14 napról se hallottam.

2013. ápr. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Te is kabe ilyen helyzetbe voltal, s visszautasitottak? Hogy oldottad meg? Nem tudom, lehet ez a 14 nap csak a mi varosunkban van? Mert a varoshaza oldalan olvastam, s ma, mikor emlitettem apunak, mondta, hogy o is ugy tudja, van ez a 14 napos.
2013. ápr. 9. 21:52
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Na én tudok ebben segíteni mert tavaly végig csináltuk. Mindketten magyarok vagyunk és külföldön élünk, dolgozunk. Tavaly májusban hazamentünk és összeházasodtunk. 2 tanús esküvő, semmi rendkívüli nem volt benne.

Én már telefonon is megérdeklődtem, és ott is azt a választ kaptam ami végül is úgy is lett.

A megfelelő papírokkal bementünk az önkormányzathoz, és elmondtuk hogy külföldön élünk így nincs arra lehetőségünk hogy 30 napot várjunk vagy később újra hazarepüljünk. Nem volt semmi gond. Az ügyintéző hölgy segítségével a jegyzőnek írni kellett egy kérelmet hogy tekintsen el a türelmi időtől. Még aznap aláírták a kérelmet és 3 nappal később már házasok is voltunk.. Megkönnyítette a helyzetet az, hogy nem volt semmi komoly ceremónia. Csak kimondani az igent és kész..

2013. ápr. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
O, nagyon szepen koszonom a megnyugtatast, megkerdezhetem, hogy melyik varosban volt ez, ha veletlen nalunk akadekoskodnak, akkor elmegyek oda:D
2013. ápr. 9. 22:01
 5/14 anonim ***** válasza:

Mi a lakóhelyünkhöz tartozó önkormányzathoz mentünk, és ez a Budapest 16. kerülete.

Viszont első alkalommal csakis személyesen és mindkettőtöknek ott kell lennie amikor beszéltek az ügyintéző hölggyel..

2013. ápr. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

ma 22:03 vagyok

Még valamit.

Ez nem várostól függ. Az országban mindenhol van ilyen lehetőség hogy kérelmet írsz a jegyzőnek a 30 napos türelmi idő eltörléséről.

A hölgy mondta is hogy a törvény szerint pont 2 példát emelnek ki amikor elfogadják a várakozási időt. Az egyik amikor szülés előtt áll a menyasszony a másik amikor külföldön él a házasodni akaró pár. Van több példa is, de pont ezt a kettőt emelte ki..

2013. ápr. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Az megoldhato, halisten ugy sikerult szabit kivenni, hogy teljesen fedjek a szabik egymast:D Csak nem lesz sok lehetosegunk, mert a mi varosunkban csak szerdan es szombaton tartanak eskuvot. Leghamarabb hetfoi nappal tudunk bemenni, s onnan van egy szerda, de az tul hamar van, az nem sikerulhet, azon a heten szombaton vagy kovetkezo heten szerdan lehet csak, mert a kovetkezo szombat vasarnappal mar indulnunk kell haza (autoval)

Barcsak nekunk is szerencsenk lenne. Apummal most beszeltem, jovo heten bemegy erdeklodni...remelem jo hireket kap. Koszonom szepen...hat Pest kicsit messze van, Mi delen lakunk Szegedtol kabe 21 km-re:S

2013. ápr. 9. 22:11
 8/14 A kérdező kommentje:
Vagyis most mar nem lakok:D
2013. ápr. 9. 22:12
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szuper, koszi, hogy ma fenn vagy a gyekan:D
2013. ápr. 9. 22:13
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

megint én vagyok.


Emlékszem mi a kérelembe le írtuk azt is, hogy hányadikáig jó az időpont, mert csak 2 hetet tartózkodunk otthon, és ezt is vegyék figyelembe. Nagyon kedvesek voltak, sőt az ügyintéző még a kérelem elbírálása meg sem történt de már a naptárban nézegettük hogy melyik napon van hely, és melyik lenne jó nekünk.

Szóval nem kell aggódni, megfogjátok oldani

2013. ápr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!