Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha nem vagyok megkeresztelve,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem vagyok megkeresztelve, milyen esküvőm lehet?

Figyelt kérdés
Mint írtam, nem vagyok. Eléggé messze áll tőlem minden fajta vallás. Még kiskorú vagyok, csak érdekelne, hogy ha nem vagy megkeresztelve, akkor nem lehet.. milyened nem lehet?
2013. ápr. 14. 01:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

polgári esküvőd lehet.

egyházi csak akkor, ha meg vagy keresztelve.

de ha nem vagy vallásos, akkor amúgy is tök mindegy.

2013. ápr. 14. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%

Bármilyen esküvőd lehet,ha eleget fizetsz a papnak.

Anyukám úgy keresztszülő h meg sincs keresztelve szóval így neked is lehet templomi esküvőd is,ha akarod.

:)

2013. ápr. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Polgári esküvőd lehet, anyakönyvvezetőnél. Egyházi nem lehet, de miért is lenne, ha távol áll tőled a vallás?
2013. ápr. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Apukám református,anyukám Római katolikus,és volt templomi esküvőjük!Sőt apu keresztszülő is
2013. ápr. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
2Apukám református,anyukám Római katolikus,és volt templomi esküvőjük!" --- tehát meg vannak keresztelve! A kérdező meg nincs, és pont letojja a vallást.
2013. ápr. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Ne aggódj, ha úgy alakul, akkor még felnőtt korban is megkaphatod a "keresztvizet" vagy mit, csak vallástól függően valami gyónást, meg egyéb hókusz-pókuszokat el kell végezni. A pénz a papnak (egyháznak is) pénz, de addigra még sok minden változhat, változik.


Rengeteg ember él itt is, aki nincs megkeresztelve és mégis szépen működik az élete. Mások naponta imádkoznak és mennek a templomba stb. stb. mégis vannak gondjaik. Szerintem nem ettől függ, milyen életed lesz.

2013. ápr. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nincs megkeresztelve apum sem
2013. ápr. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Református! Tehát meg van keresztelve!


Basszus, ha már ennyire nem érted, nézz utána a vallási felekezeteknek, vagy kérdezd meg róla a szüleidet.. hihetetlen.

2013. ápr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
lehet templomban is esküvőd, ha a vőlegényed/menyasszonyod meg van keresztelve
2013. ápr. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elvileg tényleg így van,hogy ha az egyik fél megvan keresztelve,volt elsőáldozó bérmálkozó,akkor mehet a templomi,de a papja válogatja,és sajnos a legtöbbnek ez nem elég.Én voltam minden,a párom viszont nincs megkeresztelve,és nem lehetett templomink,mert nem elég,hogy keresztséget kértek,az is kellett nekik,hogy a férjem legyen elsőáldozó és bérmálkozó.

Szerintem jobb lesz ha beszélsz a templom papjával,ahol esküdni szeretnétek.Ő úgy is elmondja mit kér hozzá.

2013. ápr. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!