Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasság utáni névhasználat -...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság utáni névhasználat - hogy is van ez?

Figyelt kérdés
A párom azt szeretné, ha az esküvő után XY-né formában (pl. Kovács Jánosné) használnám a nevem. Ebben az esetben az okmányokba olyan módon kerül be a név, hogy vezetéknév: Kovács, keresztnév: Jánosné?

2013. máj. 13. 01:43
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon koszonom a választ. Végul megszuletett a dontés, egyszeruen csak vezetéknevet változtatok. Nem fogom az életemet kotojelekkel és -né végzodésekkel komplikálni. Igazatok van, hogy kulfoldon sok magyarázkodást eredményez csak és egy egyszeru aláírás is végtelen hosszúságú.

Kár, hogy lepontoztátok egymást, mert mindenki válasza hasznos volt és sokat segített a végleges dontés meghozásában.

2013. máj. 13. 10:37
 12/13 gabszem ***** válasza:
94%
szerintem Te döntsd el milyen nevet szeretnél és ne a párod. az én véleményem pl. az hogy nem akarok né lenni, szerintem az nagyon béna.. nekem azt mondta a párom hogy én döntsem el, ha akarom tartsam meg a nevem. Én megtartom, így legalább nem kell minden okmányt újracsináltatni.
2013. máj. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
63%
Ezt a lepontozást én sem értem. Nem lehet mindenkinek ugyanaz a véleménye. Na, de ebben az egész családi kapcsolatok kategóriában, szinte az összes kérdésnél ez a módi valamiért. Szúrja a másik szemét, ha nem egyezik a válaszuk.
2013. máj. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!