Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasság utáni névhasználat -...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság utáni névhasználat - hogy is van ez?

Figyelt kérdés
A párom azt szeretné, ha az esküvő után XY-né formában (pl. Kovács Jánosné) használnám a nevem. Ebben az esetben az okmányokba olyan módon kerül be a név, hogy vezetéknév: Kovács, keresztnév: Jánosné?

2013. máj. 13. 01:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Ez így szörnyen hangzik.

Te mit szeretnél?

2013. máj. 13. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem is borzalmas így. Ha mindenképp felveszed a nevét, akkor legalább úgy, hogy pl. Kovácsné Kis Katalin.
2013. máj. 13. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Igen de a lánykori neved megmarad. Szerintem egyáltalán nem szörnyű én is így fogom felvenni a nevét éppen azért mert már egyáltalán nem divat.
2013. máj. 13. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Én két és fél éve volt az esküvőnk. én Kovácsné Kis katalin formát vettem fel, de megbántam. Mai fejemmel nem változtatnék nevet. Mai napig össze vissza írok alá, sokszor használom bemutatkozásnál csak a lánykori nevem, pedig imádom a férjem, úgy is mutatjuk be egy mást, hogy férjem, feleségem, de a nevet nem tudtam megszokni.

Maradj lánykori néven.

2013. máj. 13. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nem az volt a kérdés, hogy hogyan vegye fel a kérdező a nevét...

Egyáltalán nem biztos, hogy mindenki odavan a kötőjeles nagyon modern névért vagy azért, hogy ne változtasson nevet.


Kérdező! Igen, a keresztnév rublikába Jánosné kerülne, ah így vennéd fel.

Egyébként én is így veszem majd fel 4 hónap múlva és egyáltalán nem szörnyű. :)


24N

2013. máj. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

Sokan feltettek már hasonló kérdést és a válasz a legtöbb esetben az volt, hogy ilyen formában felvenni a férj nevét túl öreges.


Istenem! Jó esetben mi is csak megöregszünk egyszer.

2013. máj. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Hogy válaszoljak a kérdésre, igem a keresztneved egy férfi név lesz innentöl.


Szerintem is szörnyü ez a változat. Azért is mert sehol de sehol foggalmuk sem lesz mi is a kereszt neved. Föleg iskola, ovodában más anyukák megkapják a szülö listát és mit mond majd a gyereknek? Nézd ott a Jánosnéni?

Ha meg sokat jártok külföldre akkor meg ott aztán teljesen furán fognak nézni rátok. Nekem anyukámat hívják Kovács Jánosné-nak és én külföldön élek, néha itt tölt heteket és igazán bután néznek ránk ha kell a teljese neve valahova.


Èn Kovács Katalin verziót választottam. vagy is felvettem és elhagytam az én családi nevemet, de keresztnevemet meghagytam.

2013. máj. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
A kérdés az volt, hogy mi lesz a neve a személyes irataiban és nem az, hogyan vegye fel a férje nevét és ti hogyan vettétek fel. Ezt had döntse már ő el.
2013. máj. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

7/8 válaszoló : Én Kovács Jánosné vagyok. A gyerekeim barátai vagy tanárai soha nem szoktak úgy szólítani, hogy János néni :D tudják a keresztnevem,hogy Joli vagyok. mert képzeld el amikor bemutatkozok, akkor vagy úgy teszem, hogy Kovácsné Joli vagy Kovács Jánosné Joli vagyok. a külföldön élő nagynéném pedig Kovács Jolánként szokta megcímezni nekem a leveleket. Érdekes még a postás is tudja hová kell kivinni a levelet. :DDD

A kérdező kérdésére a válasz:

az esküvő után ilyen formátumba Kovács lesz a vezetéknév Jánosné a keresztnév, alatta pedig a leánykori neve.....

2013. máj. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%

Így kerül bele:


Vezetéknév: Kovács

Keresztnév (vagy utónév): Jánosné

Születési név/előző név/ lánykori név: Kis Piroska


Miért volna ez szörnyű? Számtalan magyar asszony használja így a nevét. Csak akkor szörnyű, ha te magad nem akarod igazán, csak a férjed kedvéért akarod megtenni, mert akkor mindig rossz érzésed lesz a nevedtól és nem tudod magadban igazán elfogadni, hogy így hívnak = ez én vagyok.

2013. máj. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!