Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A lakodalomban ki ül a menyass...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A lakodalomban ki ül a menyasszony és a vőlegény mellett? Ki kezdi a menyasszonytáncot?

Figyelt kérdés
2013. aug. 14. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A násznagyok.

Menyasszonytánc alatt mit értesz?

Mert ha nyitótáncot, akkor azt a pár kezdi. Menyassoznytáncot nem tudom, szerintem nincs rá külön szokás.

2013. aug. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk és az összes esküvőn, ahol eddig jártam a szülők ültek a pár mellett. A másik kérdésre nem tudok válaszolni.
2013. aug. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, csatlakoznék az előttem szólóhoz. A pár mellett a szülők ülnek, valamint a főasztalnál szoktak általában a keresztszülők is ülni. A menyasszony tánc szerintem területenként eléggé változatosan alakulhat illetve alakítható. Nagy általánosságban azért az elmondható, hogy a vőfély, ennek hiányában esetleg a menyasszony keresztapja, illetve valamely közeli (férfi) hozzátartozó bejelenti, hogy "eladó a menyasszon", azaz mielőtt úgymond új asszony lesz belőle, még lehet táncolni egyet vele (de nem ingyen ám! :D )és többnyire ez a bizonyos bejelentő meg is kezdi a menyasszonnyal a táncot. Utána általában az apák, apósok, fiútestvérek, stb szép sorban, majd a végén a férj elkapja a feleségét és az összegyűjtött pénzt és "megszöknek". Persze, ha valóban a nyitótáncra gondoltál, azt értelem szerűen az ifjú pár kezdi.
2013. aug. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nálunk csak a szülők és tesók ültek ott.

így volt (szemből, balról jobbra):

öcsém-apám-anyám-én-férjem-anyja-húga-apja-öccse



a menyasszonytáncál a pénzes-borítékos-ajándékos táncra gondolsz? Nálunk menyecsketánc volt (voltaképp ugyan az, csak attól függ, melyik ruhába táncolod), elmentünk átöltözni, visszamentünk, a zenész kiabálta, hogy eladó a menyasszony (vagy menyecske, nem emlékszem), elkezdtünk egymással táncolni, és akkor jöttek sorban, már meg nem mondom, ki volt az első, de az utolsók az én szüleim voltak

2013. aug. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mivel nálunk a főasztal 7 személyes volt, így csak mi, a szülők és a kisfiunk :)

Tesóméknál hosszabb volta főasztal, ott a keresztszülők is ott ültek.

Tesók sehol nem fértek volna be :), de attól függ hány tesó van, van-e családjuk ....

2013. aug. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A nagy átlagban a menyasszony és a vőlegény mellett ülnek a násznagyok, a násznagyok mellett pedig az örömszülők. A menyasszonytánc (éjfélkor van általában): legelső a vőfély, aki táncol a menyasszonnyal, majd a násznagyok, utánuk az örömszülők, és végül sorban a násznép.
2013. aug. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én voltam már vagy 20 esküvőn, de sehol nem ültek a násznagyok a pár mellett.
2013. aug. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyes helyeken még násznagyoznak, de az ország nagy részén már nem tartanak ilyen szokásokat.


Ami fix az az, hogy a szülők a főasztalnál ülnek veletek.


Hogy aztán testvért, tanút, keresztszülőt odateszel-e azt te tudod.


Nálunk csak a szülők voltak ott. Keresztszülők nem éltek, amúgy is felénk őket "kötelezően ajánlott" tanúnak, násznagynak felkérni így ezért ülnek a főasztalnál, nem pusztán azért, mert keresztszülők.


Bár, ha éltek volna sem ők lettek volna a tanúk, mert mi már nem szokás szerint választottunk, hanem aszerint, hogy ki áll közel hozzánk.


Viszont a tanúk eleve párban voltak kisgyerekekkel, így óriásira duzzadt volna a főasztal mérete, ha őket is odaültetjük. Testvérek meg azért nem ültek oda, mert nekem nincs egy testvérem sem, a vőlegénynek meg vannak, akik szintén párral jöttek, és akkor megint csak nagyon sok személyes a főasztal és még féloldalas is.


Különben is csak 65-en voltunk én egy 10 személyes főasztalt túlzásnak tartottam volna.


A menyasszonytáncot mi úgy jártuk, hogy az én tanúm fogta a kosarat, amibe a pénzt gyűjtöttük. A vőfély bejelentette a táncot először megforgatott ő, aztán elvette a kosarat a tanúmtól, utána a tanúm táncoltatott meg, majd visszament kosarazni. Elég logikus volt, hogy ő kezdi, mivel a továbbiakban ő tartotta a kosarat. Aztán jöttek össze-vissza mindenki, anyám, meg apám utoljára, utána a vőlegény, aztán a vőlegény ölbe vett, a tanúm odaadta a kosarat (bár bele kellett volna borítani a ruhámba, de nem akarta, nehogy minden szétszóródjon) és elmentünk átöltözni. Hát ennyi.

2013. aug. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nésznagyok ültek, de násznagyok barátaink voltak. Jobb volt így, őszintén szívesebben ültem velük, mint szülőkkel egész este. A szüleink ültek a rokonsággal, tesómékkal.
2013. aug. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Te ültél a főasztalnál? Én csak addig ültem míg megettük a vacsorát, utána hol itt voltam, hol ott, meg folyton táncoltam. :D
2013. aug. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!