Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Te voltál már téli esküvőn?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te voltál már téli esküvőn? Hogy tetszett?

Figyelt kérdés
Mivel családom nagy része mezőgazdaságban dolgozik, téli (igazából novemberi, vagy decemberi eleji lenne - január, február kilőve, az már túl hideg :D) esküvőt szeretnék, mert úgy mindenki ráérne. Párom tavaszit szeretne. Nekem is sokkal jobban tetszene egy májusi esküvő, de akkor a bátyám biztos nem tudna eljönni, ha meg beüt valami, akkor apukám se. 26N
2013. okt. 17. 06:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
Nem voltam téli esküvőn, de nekem tetszene. Én a decembert választanám időpontnak, tök jól lehetne dekorálni is.
2013. okt. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%
Abból kiindulva, hogy már nemigen van olyan, hogy tavasz, ezért valószínű, hogy én is inkább a téli hónapok egyikén tartom majd a saját esküvőmet. Én is gyűlölöm a meleget, édesapám is majd' meghal 25 fok felett. Arról nem is beszélve, hogy szerintem igazán szép a havas esküvő. Persze ehhez kell a mázli, hogy legyen hó... Minden esetre szerintem semmi hátrányod nem lesz abból, ha nem az amúgy divatos májusban esküszöl.
2013. okt. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%

Én még tinikoromban voltam, NAGYON tetszett, a legszebb volt eddig amit életemben láttam! Kint havazott, bent az étteremben volt kandalló, gyönyörű télies díszítés, kicsit a karácsonyra emlékeztetett, sok fenyőággal pl. és télies növényekkel, színekkel.


Annyira meleg, szeretetteljes hangulata volt, hogy azt körülírni is nehéz :)Én ha megházasodom, mindenképp téli esküvőt szeretnék szintén!

2013. okt. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

Attól függ. Nekünk idén márciusban volt, egy héttel a nagy havazás után. Magával az idővel nem volt baj, hiába volt fagy stb. de azért nagyon nagy szerencsénk volt, hogy nem előtte héten volt, mert a vendégek 70%-a utazott és konkrétan odafagytak volna az útra ugye. Ezért hiába szép a téli esküvő én is nagyon mellette lennék, de a lehetséges extra közlekedési gondok miatt én nem javasolnám. Ám azok az időpontok, amiket te adtál meg azok nem ilyen havasok.


De a mezőgazdaság miatt nem értem miért kéne télen tartani. Csak amiatt? Nálunk az egész család gazdálkodik, elég komolyan, de egy esküvőt se kellett még azért kihagyni. Igaz, hogy volt már olyan, hogy ötkor értünk haza hajnalban, hatkor meg már zörgettek hogy menni kell, mert pont ideális a leesett eső miatt a föld, vagy csak simán kombájnozni kellett másnap, de azért kihagyni még egyet sem kellett. Még olyat se, ami a vetés idején volt 300 kilométerre, pedig nem csak a föld van, hanem egy rakás bika, szárnyas minden... szóval csak emiatt nem kell télen tartani, ha amúgy a májusi tetszik. Sőt nálunk kifejezetten nyáron szokta mindenki tartani, igaz a nászút ilyenkor enyhén késik, mert hétfőn hajnalban a vőlegény már kint van a határban, ez túlzás, hogy nem tudnak elmenni a mezőgazdaság miatt!

2013. okt. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
44%

" Ezért hiába szép a téli esküvő én is nagyon mellette lennék, de a lehetséges extra közlekedési gondok miatt én nem javasolnám"


Ha nem kell 100 kilométereket utazni, akkor nem érdekes. Mi a március 14-5-i tükörjégben és hófúvásban is megtettünk simán 1.5 óra alatt 70 km-t mielőtt lezárták a pályát, ahhoz képest hogy alapjáraton is 1 óra, nem sok késés. Ha valaki oda akar érni valahova, akkor oda fog. Aki meg a kifogásokat keresi, annak nyáron túl meleg, tavasszal meg ősszel esik...

2013. okt. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"De a mezőgazdaság miatt nem értem miért kéne télen tartani." Bizonyára ti nagyon jól viszitek a gazdaságot, de mi máshogy nem tudjuk megoldani, hadd ne fejtsem már ki a technológiai hátterünket. Ha írnék róla, elég könnyen be lehetne azonosítani, hogy ki vagyok. A lényeg, hogy apukám és legfőképp bátyám nélkülözhetetlen, ha földmunkaidény van. Édesanyámék is decemberben esküdtek, de nekik szerencséjük volt, mert 18°C fok volt és verőfényes napsütés.


A rokonok és a barátok helyben, illetve 20 km-es körzeten belül laknak. Csak 4 fő utazna, ők is külföldről, tehát jóval hamarabb hazajönnének, ha már hazajönnek.


Én se szeretnék latyakot és elég fázós is vagyok. De nagyon szeretem a decembert és a karácsonyt, el tudnék képzelni egy esküvőt forralt borral. Nem lenne egy hatalmas lagzi, kb. 50-60 fő + gyerekek. De a kedvenc évszakom a tavasz. És a vőlegényemnek is.

2013. okt. 17. 22:53
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

"Ha nem kell 100 kilométereket utazni, akkor nem érdekes. Mi a március 14-5-i tükörjégben és hófúvásban is megtettünk simán 1.5 óra alatt 70 km-t mielőtt lezárták a pályát, ahhoz képest hogy alapjáraton is 1 óra, nem sok késés. Ha valaki oda akar érni valahova, akkor oda fog. Aki meg a kifogásokat keresi, annak nyáron túl meleg, tavasszal meg ősszel esik..."



Nyilván senki sem hülye, és mindenki tudja magára alkalmazni, hogy náluk kell-e ennyit közlekedni, vagy sem. Mint ahogy a kérdezőnek is sikerült fejben összerakni, hogy csak páran és csak keveset autóznak. Nálunk pl. a vendégek több mint fele 300 kilométerről utazott, a maradék jó része meg 120-ról. Azért az útviszonyok az országon belül sem azonosak, akármilyen kicsi is az ország. Idén is az egyik felén röhögve csontszárazon repesztett a nép a másik felén az országnak meg befagytak a két méteres hófalba. Erre nem árt gondolni, mert rohadt sokan csak arra gondolnak, hogy hó esés, de szép lesz. Aztán mikor mondod, hogy oké, de a vendégek, akkor meg eszébe jut, hogy ó baz ki tényleg, a fél család az ország másik végében él.

2013. okt. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Aki volt már téli esküvőn, hogy hosszú, vagy rövidebb ruhája volt a menyasszonynak? Mert jó-jó a december, de egy sáros menyasszony... Nem vagyok egy sírós fajta, de az lehet, hogy kikészítene. :D
2013. okt. 17. 23:28
 9/17 A kérdező kommentje:
- hogy :) + ott
2013. okt. 17. 23:29
 10/17 anonim ***** válasza:
54%
Hosszú volt, a koszorúslányok meg a menyasszony fogták, amíg beértek a terembe. De a fotózáshoz a hóban ki volt engedve, nagyon szép volt.
2013. okt. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!