Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van, aki nem tartotta meg az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van, aki nem tartotta meg az esküvői babonákat, mégis jó a házassága?

Figyelt kérdés
Szerintem egyesek túl nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy minden klappoljon ezen a téren. Persze, ha ettől jól érzik magukat, legyen, csak fura olvasni, hogy ha valami nem úgy van, ahogy meg van írva a babonák nagy könyvében, akkor már gond van...
2009. nov. 12. 12:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
28%

Maga a házasság a babona.

Azt hiszik az emberek, hogy ha összeiratkoznak, máris erősebb lesz köztük a kötelék. Nos, az ezer házasságra jutó 562 válás magáért beszél.

2009. nov. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


ez butaság!! ismerek egy házaspárt, 30 éve boldogan élnek egymással, semmi megcsalás, nagyjelenet. Kosztümben meg öltöny-nyakkendőbe házasodtak.

Én bevallom, kicsit babonás vagyok, a 4 fő dolgot megtartottam (valami régi, valami új, valami kék, valami kölcsönbe), de ettől tovább nem mentem. Nem volt lánykiadás meg rizsdobálás meg galamberegetés...De vannak , akiknek ez "fontos". Természetesen nem fogom bántani őket ezért, csak nem ezeken a külsőségeken múlik.

2009. nov. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
59%
Nem a babona tartja össze a házasságot, hanem az ember maga. A babonások a saját megnyugtatásukra csinálják. Nekem a sogórnőm betartotta a valami kapott, kölcsön, és új meg kék elveket. És én vettem neki egy nyakék fülbevalós szettet. Na erre eski után visszaadta a fülbevalót, mert, hogy rajta nem volt kölcsönkapot. Kicsit kiakadtam.
2009. nov. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
58%

Mi több, mint 20 éve vagyunk összeházasodva, annak ellenére, hogy se nagy esküvö nem volt (a két tanu meg mi ketten, se vacsora, se egyéb), még eljegyzésünk se volt (a mai napig sincs jegygürünk), semmiféle babonát nem tartottunk - és mégis szeretjük egymást, a legjobb barátok vagyunk egymásnak, senki nem csalta meg a másikat.

Szerintem az összetartozás fontosabb, a bizalom, szeretet, öszinteség, tisztelet.

2009. nov. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
40%
Sziasztok! Ez mi? "4 fő dolgot megtartottam (valami régi, valami új, valami kék, valami kölcsönbe)" Én erről nem is hallottam...:$
2009. nov. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
45%
állítólag ezeknek "kell" lenniük, ha valaki boldog házasságot akar. De ezenfelül van minden cifra, amit szoktak csinálni. De aki kicsit se babonás, még ezt se szokta.
2009. nov. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
97%

"Something old,

Something new,

Something borrowed,

Something blue,

And a lucky sixpence for her shoe."

Brit tradíció, amely a 19. század közepétől terjedt el.

2009. nov. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
58%
Semmilyen hagyományt nem tartottunk meg az esküvőnkön, ehhez képest tökéletes boldogságban élünk. Szerintem nem ezeken az angolszász hülyeségeken múlik az egész, hanem hogy két ember őszintén meg tudja beszélni a problémákat, közben pedig tiszteljék és szeressék egymást. Ha elbeszéltek egymás mellett, akkor teljesen mindegy, hogy kék volt-e a bugyid az esküvőn...
2009. nov. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
58%

Valami régi, valami új, valami kék, és valami kölcsön?

Nem, mi sem tartottunk meg semmit ezekből a babonákból. Amúgy aranyos dolog, annak, akinek ezek a dolgok számítanak, és babonásak.

Enélkül is nagyon boldog a házasságunk, van egy 1 éves kisfiúnk, és jövőre tervezzük a tesót.

2009. nov. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
63%
tegnap 13:11-es: tudod véletlenül, hogy mi az eredete ennek a szokásnak?
2009. nov. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!