Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan zajlik egy nem katoliku...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan zajlik egy nem katolikus és egy katolikus házassága?

Figyelt kérdés

Nem vagyok hívő, de fehér menyasszonyi ruhában szeretnék esküdni, és ha jól tudom, azt csak akkor lehet, ha templomi szertartást is kérünk. Ez tényleg így van?

Illetve a párom nincs megkeresztelve, én megvagyok. Akkor neki hittanra kell járnia előtte? Illetve meg kell keresztelkednie? Azért mennyit kell fizetni?


2009. jan. 18. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy a ruhakölcsönzőben kérné ka keresztelevelet. Természetesen lehet fehér menyasszonyi ruhában esküdni (ezt nem sajátította ki egyetlen egyház sem), csak legfeljebb nem templomban (bár ott is lehet, de talán inkább csak a reformátusoknál, de ebben nem vagyok biztos), viszont szép esküvő lehet egy kertben, egy hajón, egy étteremben stb.
2009. jan. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ha jól értem, esküdhetek fehér menyasszonyi ruhában templomi esküvő nélkül is?
2009. jan. 18. 18:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Honnan szedted ezt a butaságot, hogy a fehér menyasszonyi ruhát csak egyházi esküvőn engedélyezik? Szinte mindenki abban szokott házasodni, akár vallásos, akár nem. Amúgy meg polgári szertartásnál semmilyen előírás nincs arra vonatkozóan, hogy milyen ruhában legyél az esküvőd napján. Teljességgel te döntöd el, hogy hófehér menyasszonyi ruhát veszel fel, vagy farmernadrágot pólóval.
2009. jan. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom honnan szedtem, lehet hogy csak én fogtam fel így kiskoromban, és ez maradt meg:)

Köszi az infót, így már okosabb vagyok:)

2009. jan. 18. 19:02
 5/7 anonim ***** válasza:

Amúgy egy nem katolikus és egy katolikus házassága kétféle módon mehet végbe:

- először is elmennek és kötnek egy polgári esküvőt. Ott azt vesznek fel, amit csak gondolnak (bizonyos határok között).

- utána a katolikus fél ESETLEG ragaszkodik ahhoz, hogy menjenek el a templomba IS esküdni. Ehhez a másiknak meg kell keresztelkednie, bérmálkozni, befizetni az egyházi adót visszamenőleg is - majd az esküvőn közösen meg kell ígérniük, hogy a gyerekeiket katolikusnak nevelik.


Szerintem jól gondold meg, mielőtt valakit erre kényszerítesz.

2009. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőnek: mára sokat lazult az egyház, már megelégszenek azzal is, ha a másik fél is meg van keresztelve. Nem kell sem hittanra járni, sem bérmálkozni, adót fizetni meg pláne nem. Mindössze néhány alkalomnyi jegyesoktatáson kell résztvenni. Ezt biztosan tudom, mert az öcsémék pont ilyen felállásban házasodtak össze júniusban katolikus templomban. Ígérgetni meg aztán végképp nem kellett nekik semmit. A pap is nagyon szépen beszélt, és maximálisan figyelembe vette, hogy a jelenlévők többsége egyáltalán nem hívő.
2009. jan. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csatlakoznék az előttem szólóhoz. Nekünk augusztusban volt az esküvőnk. Párom katolikus, én nem vagyok megkeresztelve. Annyi volt, hogy alá kellett írni egy papírt, hogy a gyerekeink katolikusok lesznek. Volt jegyesoktatás. Ennyi. Párom ragaszkodott amúgy az egyházi esküvőhöz. Amúgy egyházi adót ő se fizetett egy fillért se.
2009. jan. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!