Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti hogy oldottátok meg az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy oldottátok meg az ültetési rendet az esküvőtökön?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nekem elváltak a szüleim. Apukámmal jó a kapcsolatom, bár ritkán beszélünk és találkozunk egymással (kb. havonta 1x-2x). Már nem lakom otthon, de előtte anyukámmal és az ő élettársával laktam otthon. Igazából tizenéves korom óta anyum élettársa foglalkozott velem és a húgommal és kb 10 évet együtt is laktunk. Nem tudom, hogyan tudnám megoldani az ültetést és a templomba kísérést, hogy igazságos legyen. Igazából arra gondoltam, hogy apukám vezetne be a templomba, a vacsoránál pedig anyum élettársa ülne a főasztalnál. Szerintetek?
2013. nov. 4. 15:44
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Vagy ketten vezetnének be a templomba. Csak attól félek, hogy a nagyszüleim ezen is húznák a szájukat és nem szeretném, ha életem legszebb napját tönkretennék, mert az eljegyzés miatt is kiverték a balhét, hogy a párom nem kért el apukámtól és úgy kérte meg a kezem és ezt így jelentettük be. Viszont akkoriban sajnos apukám nem igazán nézett felénk, ezért sem éreztem fontosnak, hogy a párom elkérjen tőle.
2013. nov. 4. 15:48
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

templom sztem apukáddal,ez egyértelmű.A másik viszont,h mi a tanúkkal ültünk fő asztalnál,nem szülőkkel.Nálunk nem volt ilyen,mindkettőnk szülei együtt vannak,csak így mindenkinek jobb volt,ők is tudtak egymással beszélgetni vacsora alatt,nem voltak elszeparálva.

Barátnőmék pedig úgy oldották meg,hogy csak ők ketten ültek a fő asztalnál. Szülők,nevelő szülők pedig külön asztaloknál..

2013. nov. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. nov. 4. 16:05
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha pedig mindenképpen szülőkkel egy asztalnál ültök,akkor én nem ültetném máshová apukámat,lesz plusz egy szék és a nevelő apukád és apukád is odaül,ennyi...
2013. nov. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hát az kurvä gáz lenne, ha anyád élettársa a főasztalnál ülne apád meg nem.
2013. nov. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Általában valóban úgy szokás, hogy külön ülnek a menyasszony oldalán az ő rokonai s barátai, majd a vőlegény oldalán az ő rokonai s barátai.


Ennek praktikus okai is vannak, hiszen így a vendégsereg kb regisztrálja is magában, hogy ki kinek a kicsodája. :))


De amúgy is szép szokás, szerintem.


Aztán, amikor a vacsorának vége, s kezdődik a mulatság, s amikor már a vőlegény-menyasszony megkezdte a táncot, majd a vőlegény apukája felkérte a menyasszony anyukáját és fordítva, úgyis megismerkedik az egész násznép egymással.


Ne akarjunk mindenféle badarságot belemagyarázni a már évszázadok óta kialakult szokásokba.


Egyik sem alakult ki véletlenül, és nagyon szép, hidd el. :)

2013. nov. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Okos gondolat, hogy Édesapád vezet a templomba, de még okosabb lenne, ha a főasztalhoz is odaültetnéd.


Ezt meg lehet beszélni édesanyáddal és a nevelő apáddal is.

2013. nov. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"mi a tanúkkal ültünk fő asztalnál,nem szülőkkel"


Na, ez nagyon okos ötlet.

Íme, a gordiuszi csomó! :)


Főasztalnál az ifjú pár a tanúkkal, a mellettük jobbra-balra a szülők és rokonság.

Természetesen édesapád is a jelenlegi párjával.


Ez korrekt, kulturált és nagyon szép! :-)

2013. nov. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Apukádnak és nevelőapukádnak milyen egymással a viszonya? Illetve apukádnak anyukáddal? Ha jó akkor én mindkettőt a főasztalhoz ültetném.
2013. nov. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
mivel nem tudjom milyen a viszony édasapád-nevelőapád és édesapád-édesanyád között így én is azt tanácsolom, hogy ne üljön egyikőjük sem a főasztalnál. ültessétek oda a tanúkat tényleg. vagy pedig ha egy testvére van a párodnak is akkor üljenek ők mellettetek (feltéve hogy jó a viszonyotok a tesóitokkal). a templomba viszont egyértelműen apukád kell bekísérjen.
2013. nov. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!