Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szeretném megtartani a nevem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretném megtartani a nevem, de anyukám szerint emiatt megszólnának. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Anyu régen úgy változtatta meg a nevét esküvő, hogy átvette apu vezetéknevét+saját keresztneve. (nem volt más megoldás) Azt mesélte, hogy hivatalokban, iskolákban, kórházakban mindenhol megvetették, lenézték, mert azt hitték, hogy "lány-anya". Azt mondta, hogy annyira rosszul esett ez akkor neki, hogy nem ajánlja nekem, hogy megtartsam a nevem, legyek pl. Kovácsné Tóth Mária.

Szerintetek még mindig létezik ez a "megvetés"?


2014. febr. 7. 14:42
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
73%
Falun maximum.
2014. febr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
85%
Nem létezik. De, te megvetsz valakit, azért ahogy használja a nevét? Ne haragudj, de ez elég kis buta kérdés.
2014. febr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
94%
Nem! Nyugodtan tartsd meg a nevedet!
2014. febr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
82%

Igen a falusiak ilyenek.En is ott nevelkedtem, tudom.

De sztem ez baromsag. Ha meg akarod tartani a neved, akkor tedd azt. 2014-et irunk, nem 1960-at.

2014. febr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
80%

Ez az egész úgy hülyeség ahogy van. Már miért ne lett volna anyukádnak más lehetősége? Mindenkinek van lehetősége. A nagymamámnak nem volt, akkor csak a Kovács Gézáné működött. De most már elég régóta elég sok változat van.

Megvetés meg nincs, max a tudatlanokban.

Remélem a házasságod alatt anyukád nem ad ilyen jó tanácsokat, mert akkor nem lesz hosszú.

Pont hogy manapság egyre jobban ez a verzió van terjedőben, az ismerőseim nagy része így veszi fel. Én nekem mondjuk ez nem tetszett és ezért a Kovácsné Tóth Mária verziót vettem fel. Figyelni kell ilyenkor a hangzásra, kinek mi az igénye stb..

2014. febr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
84%
Ez nagyon rossz általánosítás hogy a falusiak. Én is falusi vagyok és még sem kezdek elméleteket gyártani más nevével. Pont mint írtam elég sok ismerős így használja. Szóval nem a falusiaknál hanem az emberektől függ. De ma már senkit nem vetnek meg azért sem ha nincs férjnél és gyereke lesz, azért sem ha nincs is férfi a háznál.
2014. febr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
76%
Már elmúltak azok az idők, egyre többen tartják meg a lánynevüket.
2014. febr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
76%
Már anyósom is megtartotta a saját nevét. Ő volt a legnagyobb ellenzője a "né-s" változatnak :D Én kötőjelesen vettem fel a nevem, mert így jól hangzik, és valahogy változtatni akartam a lánykori nevemen. Csak a legkisebb falukban tudom elképzelni ezt a "megvetést", normálisabb helyeken egyáltalán nem fogsz ilyennel találkozni!
2014. febr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
#5 Igazad van, volt választása: vagy felveszi a apa vezetéknevét, pl. Kovács Mária, vagy Kovács Gézáné lesz. Szerintem nem kell magyaráznom, hogy miért nem az utóbbit választotta.
2014. febr. 7. 14:57
 10/38 anonim ***** válasza:
95%

Már falun sem számít (ott nőttem fel)


Ráadásul több a "leányanya" már mint a nem az..


tartsd csak meg a neved, ha így szeretnétek!


Megbánod, ha anyukád miatt döntesz másként.


/ én felvettem a férjem nevét, de én akartam, csak, hogy egyértelmű legyen, hogy nem elfogultságból írtam, amit/

2014. febr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!