Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ujat csináltatni belőle vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ujat csináltatni belőle vagy beadni de akkor kevesebbet ér? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Kinéztünk ékszerésznél karikagyűrűt,amibe rögtön beleszerettünk.Viszont van törtaranyunk,és nem tudom mi tévők legyünk:

-beadjuk és ugy vegyük me gamit kinéztünk,ekkor ugye joval áron alul veszik be az aranyat sajnos:(

-ötvöshöz vigyük a törtaranyat,és csináltassuk meg vele a vitt "anyagbol",viszont akkor nem biztos hogy ugyanolyan lesz mint amit kinéztünk.


Ti mit tennétek?



2014. febr. 21. 16:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
én beadatnám. Ha van tört aranyad, igen, áron alul fogják bevenni, de mégis csak egyszer veszel jegygyűrűt, és még így is olcsóbb lesz álmaid gyűrűje.
2014. febr. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen,de az is bennem van,ha csináltatok,akkor lehet egy szebbet is ki tudnának hozni abbol az aranybol.
2014. febr. 21. 16:49
 3/19 anonim ***** válasza:

Egy ötvös azért kétlem, hogy nagyon elrontaná.

Viszont amit az arany beolvasztásán megspórolnátok, azt feltehetőleg odafizetnétek munkadíjként az ötvösnek.

De érdeklődni kell mindkét helyen, az nem szégyen.

2014. febr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm.azt esetleg nem tudod milyen munkadijjal dolgoznak az ötvösök ugy általában?
2014. febr. 21. 17:11
 5/19 anonim ***** válasza:
Nálunk az ékszerüzletben is be lehet adni ahol árulnak és abból csináltatni. Grammot és fazont kell kifizetni. Csak akkor vidd ötvöshöz ha van annyi törtaranyad amennyi a két gyűrű súlya vagy még több. Ha kevesebb, akkor nem éri meg csináltatni.
2014. febr. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nálunk az ékszerboltban csak beveszik az aranyat,de kb féláron:(
2014. febr. 21. 17:31
 7/19 anonim ***** válasza:
ha bemész egy zálogházba és zálogba adod a tört aranyadat akkor lehet ,hogy több pénzt kapsz érte mintha eladnád. nekem volt már erre példa. zálogba adtam 3hónapra aztán nem váltottam ki. jobban jártam mintha beszámítattam volna törtaranyba
2014. febr. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Félek h nem néznének-e rám hülyn ha bemegyek megkérdeni mennyiért számitják be,mivel nem szo szerinti törtaranyrol van szo hanem fülbevalorol(egyszer csináltattam magamnak,de nekem nagyon nem áll jol,és sose hordtam-vastagabb karika,nem is kicsi,tehát bőven elég lenne gyürüre is)

Félek hogy azt gondolják hogy ha nincs pénz gyürüre akkor minek tartunk esküvőt?

(megjegyzem csak vacsora lesz semmi felhajtás...)

2014. febr. 21. 17:41
 9/19 anonim ***** válasza:

A törtarany az nem törött aranyékszert jelent, nyugi. :-D

Azt meg kakild le, ki mit gondol. Mi közük is hozzá? Idegeneknek akarsz megfelelni, vagy úgy akarsz eljárni, hogy abból te gyere ki jól?

Hát, ha nem mersz érdeklődni, akkor megérdemled a sorsod...

2014. febr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
De merek.Volt már hogy régi nyakláncom helyett igy vettem ujat,ezért tudom h sajna csak félárban számitják be,és a vitt aranybol nem készitenek ők.
2014. febr. 21. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!