Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ujat csináltatni belőle vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ujat csináltatni belőle vagy beadni de akkor kevesebbet ér? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Kinéztünk ékszerésznél karikagyűrűt,amibe rögtön beleszerettünk.Viszont van törtaranyunk,és nem tudom mi tévők legyünk:

-beadjuk és ugy vegyük me gamit kinéztünk,ekkor ugye joval áron alul veszik be az aranyat sajnos:(

-ötvöshöz vigyük a törtaranyat,és csináltassuk meg vele a vitt "anyagbol",viszont akkor nem biztos hogy ugyanolyan lesz mint amit kinéztünk.


Ti mit tennétek?



2014. febr. 21. 16:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Mi 2 ötvösnél is voltunk, 4-4500ft/gr a feldolgozási ára a törtaranynak. Ha díszesebbet szeretnél, akkor 4500, ha simát, akkor 4000. Mi sima, sárga arany, kívül domború gyűrűt csináltattunk, egy csík van körbe vésve és a nőiben van egy kő. Ezt 4000ft/gr-ért csinálta:)
2014. febr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Akkor ahogy számolgatom,hasonlo plusz költségem lenne mindkettőnél......de körbekérdezek,bár kisváros,igy sok lehetőségem nincs,messzebbre meg nem tudunk menni,mert hétköznap párom nincs itthon,igy együtt nem nagyon tudunk elmenni,pár ékszerbolt van ami hétvégén is nyitva van.
2014. febr. 21. 18:22
 13/19 anonim ***** válasza:
én is bevinném zálogházba, akár másikba, mint ahonnan a gyűrű lesz, és megkérdezném, mennyiért veszik be. Esetleg felteszed aukciós oldalra, apródra, én ott tudtam eladni több ékszert is, és a pénzt belepótlod a gyűrű árába
2014. febr. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Az ötvös nem a bevitt törtaranyból csinálja a másik ékszert !

Az ötvösök ékszer alapanyagokat vesznek, lemezt, csövet, drótot, láncot. A törtaranyként megvett aranyat kilós tételben viszik ki a finomítókba.

Azt kell nézned, hogy mennyibe kerül az adott ékszer, és mennyiért számítja be a törtaranyat. Illetve hogy máshol mennyiért tudod eladni a törtaranyat. Most egyébként 5000Ft körül van a 14K törtarany grammja. Magyar fémjeles, amit eladnál ? Ha igen, írj.

2014. febr. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem,8ezerért számolnák be grammját,és 4,g-rol van szó.
2014. febr. 22. 09:49
 16/19 A kérdező kommentje:
4,8-t akartam irni
2014. febr. 22. 09:49
 17/19 anonim ***** válasza:

8000 Ft/gramm-ért megéri beszűmíttatni, mert annál kevesebbért tudod törtaranyként eladni.

Az ékszerész felpolírozza, beleütteti a fémjelet (ha nincs benne), és eladja "ékszer áron", 10000e Ft/grammért.

2014. febr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Igen,hasonlora jutottam magamban....de karikagyürünél nálunk 15e most grammja ám!
2014. febr. 23. 14:49
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha biztosan tudjátok a méretet, akkor érdemes megnézni netes ékszerboltokat is, hátha olcsóbban lehet venni.

Csak boltból vegyél, és legyen benne magyar fémjelzés !

Eladni a Vaterán lehet még.

2014. febr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!