Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Terhesen lehet egyházi esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Terhesen lehet egyházi esküvő ugyanúgy, vagy abba a pap beleköthet?

Figyelt kérdés
2009. dec. 21. 22:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
29%
Sajnos ugyanúgy lehet..
2009. dec. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Mért sajnos?


Mi 7 éve leszünk együtt, babát tervezünk, eljegyzés megvolt, és lassan indul a babaprojekt és lehet előbb jön babó mint az esküvő időpontja, most csak azért mi nem várnánk a babával... És fontos nekünk az "eskü", a másikat bárki felbonthatja, ezt nem...

2009. dec. 21. 22:15
 3/24 anonim ***** válasza:
28%
Ez pont olyan, mint ahogy akkor is lehet, ha már elváltál. De szerintem ez, nincs rá jobb szavam, gusztustalan. Jó, mindenki tudja, hogy manapság nem szűzen mennek férjhez a nők, de azért legalább az illúzió, hogy nem nagy hassal állít oda...
2009. dec. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Hát nem mondtam, hogy nagy has, ált-ban 20. hétig nem igen látszik
2009. dec. 21. 22:20
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerős házaspárt felkérték keresztszülőnek. A keresztelőn derült ki, hogy templomi esköüvő még nem volt. Hát ott helsyben össze is adta őket a pap, őt bizony nem zavarta, hogy x éve házasok polgárilag, és két gyerekük is van.


Szerintem egy kicsit is normálisan gondolkodó pap csak örül, ha egy pár komolyan gondolja a holtomiglant, és templomban is megesküszik, nem csak divatból, az orgonaszóért és a templomi bevonulásért. Talán nem a legjobb sorrend, hogy előbb a baba, aztán az esküvő, de egy normális pap nem fog belekötni.

2009. dec. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
hát szerintem nem ugyanaz, de aki egyszer házasodott egyházilag elméletileg, és ha kicsit is komolyan veszi, többet nem házasodik templomban
2009. dec. 21. 22:21
 7/24 anonim ***** válasza:
70%

Rengeteg kismama áll az oltár elé, ne aggódj! :) Remélem ide is téved egy pár rajtam kívül,hogy megnyugtassanak.

Én 5 hónapos kismama voltam, semmi gusztustalan nincs benne, aki ezt írta, az valami álszent fapina.

Igenis szép dolog a gyermekvárás, ugyanugy mint az esküvő, mindkettő a szerelem gyümölcse.

2009. dec. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
57%
El kell, hogy szomorítsalak, a templomi esküt is simán fel lehet bontani, már ha erre céloztál. Nem piszkálni akarlak, csak jó lenne, ha nem lenne "rózsaszín köd".
2009. dec. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
igen azt tudom: a templomi esküt az egyik fél halála bontja fel, ill. a pápa vagy ki... de utóbbi nem osztom...
2009. dec. 21. 22:25
 10/24 anonim ***** válasza:
88%

ma már rugalmasabbak a papok, örülnek, ha valaki még jár templomba.

a kisbaba Isten áldása (elvileg), tehát egy jó pap még a beszédébe is beleszövi ezt, kiemelve az áldott állapot szépségét.

persze katolikus papoknál ne nagyon számíts ilyesmire, de ma már ott sem lehet belőle gond. :D

2009. dec. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!