Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit szólt a párotok, amikor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólt a párotok, amikor bejelentettétek, hogy házassági szerződést szeretnétek? Hogy reagált?

Figyelt kérdés
2014. máj. 5. 22:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértett, és éppen ő is elő akart jönni a témával, hogy tiszta legyen a dolog.
2014. máj. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%

"Lányaink születtek, nekik sem kell semmi, ők is férjhez fognak menni semmi nélkül, mint én!" - Ezt hajtogatta sértődötten, pedig

nem a lányaimtól készültem elvenni semmit!

2014. máj. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nálunk ez nem volt bejelentésszerű, onnéttól, hogy a házasságról beszélgettünk többször szóbakerült az is, hogy hogyan képzeljük el, nem csak hogy mikor. Mindkettőnk számára egyértelmű volt, hogy a házassági szerződés a legigazságosabb és legbiztonságosabb megoldás mindkét fél számára - mindenki azt viszi egy esetleges válás esetén, amit bele is adott a kapcsolatba anyagilag.
2014. máj. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
2-es, a pénzedre fájt a foga, mert különben nem akadt volna fel ezen, és tessék kitartani emellett, mert baj esetén jól jön.
2014. máj. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én nem rágtam be rajta, én is kértem volna, ettől szeretjük egymást!
2014. máj. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
amikor a házasság szóba kerül akkor kell elmondani. Aki normális házassági szerződés ellen van arról meg legalább időben kiderül milyen.
2014. máj. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
12%
.
2014. máj. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ez nagyban múlik azon is, hogy eddig hogy viszonyultál az anyagi kérdésekhez a kapcsolatodban.


Az exem havi nettó 2 millió forintot keres. Az 5 év alatt, amíg együtt voltunk, mindig fizettem mindennek a felét, legyen az közös nyaralás, éttermi vacsora, síelés, rezsi, sörözés a haverokkal, színház, koncert, kiállítás, stb. Pont azért, hogy nehogy azt gondolja, hogy a pénze miatt vagyok vele. Amikor mindezt azzal "hálálta meg", hogy házassági szerződést dugott az orrom alá, hiába bizonyítottam 5 éven keresztül minden lehetséges eszközzel, hogy nem érdekel a nyamvadt pénze, egyetlen szó nélkül lehúztam a jegygyűrűt az ujjamról. Kisétáltam a házából, és minden holmimat otthagytam, mondtam hogy adja el a vaterán, ha annyira szerelmes a pénzbe.


A férjem viszont a megismerkedésünk pillanatától kezdve sosem engedte, még hosszas könyörgések, viták árán sem, hogy néha én fizessem a sörét/belépőjegyét/akármijét, sőt a jelenlétében még magamnak sem vehettem egy néhány száz forintos vacakot sem, ragaszkodott hozzá, hogy ő fizesse. Amikor megkérte a kezem, én erőltettem a házassági szerződést, hogy ha úgy alakulna, válás esetén védve legyen a vagyona.

2014. máj. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

A házassági szerzödés lényegével sokan nincsenek tisztában. Ez ugyanis NEM azt jelenti, hogy a házasság ELÖTT szerzett vagyon ne lehessen közös, ugyanis az mindig saját vagyon marad, hanem csakis arra, hogy a saját vagyonból származó jövedelem ne kerüljön bele a közösbe. tehát CSAK akkor van bármi értelme is, ha valamelyik félnek vállakozása van, vagy részvényekkel, stb szaporítja a vagyonát.


Normál esetben, amikor két dolgozó ember házasodik össze, teljesen értelmetlen dolog az egész. Ha meg az a probléma, hogy a terhesség-szülés-gyes/gyed idején el kell tartania a párját, illetve ha a gyerekek ellátása (betegszabadság, táppénz) miatti kevesebb jövedelem miatt neki is kell juttatnia a saját jövedelméböl - akkor azzal az emberrel nem érdemes kezdeni.

2014. máj. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2014. máj. 6. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!