Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házassági szerződést, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződést, hogy szokták fogadni a nők?

Figyelt kérdés
Általában simán aláríják vagy jön a nagy dráma, hogy "jajjj hát nem bízol benne"?
2013. márc. 3. 22:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ez teljesen nő függő.

Én nő létemre mondom, hogy semmi baj vele, és én is kötni fogok, szerintem akinek nincs hátsó szándékai az aláírja.

2013. márc. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 anonim ***** válasza:
58%
Ügyvéd barátomtól származik a következő bölcsesség: aki nem írja alá simán, attól menekülés. Mert az tényleg csak a pénzre hajt.
2013. márc. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 anonim ***** válasza:
35%

Mi nem kötünk mert egyikünknek sincs semmije.

Minden esetre azt gondolom (és a párom is, aki FÉRFI) hogy bizalmatlanság így indítani egy kapcsolatot. Aki alá akarná iratni velem, ahhoz nem mennék hozza. A vőlegényemnek, aki szeretne elvenni kell legyen annyi bizalma felém, hogy nem viszem el, csak ami az enyém volt esetleges válás esetén...Egyébként a házasság előtt szerzett vagyon, amúgy sem közös, akkor?


Minden esetre mi ugyanúgy gondoljuk a párommal, probléma megoldva:) Minden esetre nem túl étvágygerjesztő egy ilyen szerződéssel indítani a házasságot, szerintünk.

2013. márc. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 anonim ***** válasza:
65%

"Egyébként a házasság előtt szerzett vagyon, amúgy sem közös, akkor? "


Tegyünk fel egy példát. Anyukád megöröklik az Anyukája lakását, neked adja összeházasodtok. Ne adja az ég de másnap elüt az autó meghalsz. Jogilag amiért a nagyszüleid egész életében megdolgoztak az a te férjed örökli, nem a szüleid.

2013. márc. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 anonim ***** válasza:
42%
Ez utóbbi esetre találták ki az ági-vagyon intézményét hogy a rövid házasságok után a "családon kívüli" özvegy ne örököljön ilyen jellegű vagyont.
2013. márc. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 anonim ***** válasza:
72%
Mi kötöttünk. Anyósomon láttam, hogy nem bízik bennem (ami vicces mert ő meg egy bőrönddel ment a házasságba). Mondtam, hogy írjunk meg. A férjem azt mondta nem kell, tudja hogy nem fogom kiforgatni, a semmibe pedig úgy sem enged a gyerekeinkkel. De úgy gondoltam ezen már ne múljon az anyjával való kapcsolat, lássa, hogy nem vagyok haszonleső (nem ezen múlt... :D)
2013. márc. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 anonim ***** válasza:
93%
Jó ez csak egy példa volt.
2013. márc. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 anonim ***** válasza:
57%

Anyukád megöröklik az Anyukája lakását, neked adja összeházasodtok. Ne adja az ég de másnap elüt az autó meghalsz.



Azt gondolom ilyen esetben a férjemtől nem sajnálnám a lakást, hiszen szerettük egymást. Másrészt, ha valakinek az én családomból szüksége lenne a laksára, lenne annyi gerinc a páromban, hogy "visszaadja" nekik a lakást.

Legalábbis tartom annyira egyenes embernek a páromat és magamat is, hogy nem fordulhat elő olyan körülmény, hogy ne így döntenénk...

2013. márc. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 anonim ***** válasza:
46%
Azt meg végképp nem értem minek lettem lepontozva. Ezt a kérdést mégis hogyan lehet objektíven értékelni? :)
2013. márc. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 anonim ***** válasza:
82%
hát igen vicces ha te beleteszel 100 milliót az asszony meg jön egy szatyorral de amikor megy... :D
2013. márc. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!