Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan vegyem rá a páromat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vegyem rá a páromat, hogy "rendes" esküvőnk legyen?

Figyelt kérdés
Hogyan magyarázzam meg a páromnak, hogy nem csak azért kell az esküvő, hogy egy papírt adjanak róla, aztán kész? Én nagyon szeretném, ha ez egy emlékezetes, szép alkalom lenne, szertnék szép menyasszonyi ruhát, fátylat, ami kell, szeretném, ha lenne legalább 20-30 vendég. Nem akarok persze olyan hatalmas felhajtást, nem kell hintó meg limuzin, csak egy szép, átlagos költségvetésű esküvőt szeretnék. Nem is lesz templomi, mert más a vallásunk, csak polgári. De a párom szerint ez fölösleges pénzkiadás, szerinte elég, ha csak bemegyünk az anyakönyvvezetőhöz két tanuval és a szüleinkkel, aztán valahol koccintunk egyet. Tudom, hogy amit én szeretnék, az sokkal többe kerül, de akkor inkább vállalnám, hogy még egy évig spórolunk rá, csak tegyük emlékezetessé. Tudnátok valami tanácsot adni?
2008. júl. 28. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
szia nálunk pont fordítva volt a helyzet. A párom akart 80-100fős esküvőt, én meg ilyen 2tanúsat. Aztán kiegyeztünk 20-25emberben. De ez is 400ezer körül lesz. Mond meg a párodnak, hogy a holtomiglan-holtodiglan azt jelenti, hogy nem valószínű, hogy mégegyszer férjhez akarsz menni, vegye megtiszteltetésnek, hogy neki mondod ki az igent. És egy nőnek igenis fontos, hogy emlékezetes legyen és szép. ha nem akar 30embert, alkudj vele, legyen mondjuk 15, de meg kell találnotok azt ami mindkettőtöknek jó. Mondjuk én azt mondtam a páromnak, ha komolyan gondolja a 80főt, nem megyek hozzá.
2008. júl. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

meg kell mondanod neki kerek perec hogy ez neked a nagy álmod mint sok sok lánynak, ha ez nem teljesül egy egész életen át csak eészteni fogod magad hogy miért is nem....


nálunk is fogdítva van a párom akarna rendes partys esküvöt.

én már voltam férjnél nagy esküö pont ahogy álmodtam, aztán jött a párom és elcsábított. nagyon szeretem, mert valahol az elözö esküvökor a ruha túl fehér volt és vakított. de én nem szeretném a családom megint egy ilyen herce hurcába bele vinni. ö nagyon szeretne esküvöt, de nekem ez túl furi lenne. ha hozzá is mennék akkor is max ilyen tanus. na pont egy barátjának az esküvöjén voltunk és utánna valamin össze vesztünk és a fejemhez vágta mert ö abba is belement hogy lemondjon az esküvöröl miattam. szar érzés hogy miattam nem lesz meg az ö álma.

2008. júl. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezt kell neki elmondanod, amit leírtál.


Anyagilag nem engedhetitek meg magatoknak a szertartást, vagy a párod nem akarja erre szánni a pénzt?


A költségvetésbe bele lehet kalkulálni a nászajándékokat ami visszahoz valamit a kiadásokból. Ha kiadhattok egy listát,h mire van szükségetek. (Nekem ez futra, de mindenkinek jó.)

2008. júl. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne próbáld meg rávenni, mert ha nem akarja nem is fogja magát jól érezni, sőt kellemetlen lesz neki, és ebből lehet még probléma is köztetek.
2008. júl. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%
De ebből is probléma lehet, ha a menyasszony nem érzi jól magát a két tanús esküvőn... na mind1. Szerintem is mond el ezt a párodnak így ,ahogy itt leírtad, hogy nekedez az álmod, és inkább spórolsz még, ha kell, de eggyezzen ki a 20-30 fővel. Nálunk egy 100 fős lagzi több mint egy misibe került volna, úgyhogy inkább elmentünk a Karib szigetekre nászútra. Gondold meg nem többet érne egy ilyen út, minthogy körbeeteted a rokonságot?
2008. júl. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A dolognak van egy pszichológiai aspektusa is, amint nem árt megemlíteni.


Akár akarja az esküvőt, akár nem, (utóbbi esetben inkább) esélyes hogy mint a sok embernek, a házasság tényétől bekattan valami és megváltozik. Ez tudatalatti alapú dolog és nyilván gyermekkori élménnyel kapcsolatos. Tehát szerintem ne erőltetsd, mert lehet hogy olyasmit kapcsol be benne, amit nem tud kezelni.


Mi pontosan ezért gyűrűt hordunk, de nem házasodtunk össze, és még nem döntöttük el, talán fogunk, de nem valószínű, mégis boldogok vagyunk. Szeressétek egymást. Tegyetek fogadalmat, de ne hívjátok esküvőnek, házasságnak, ez lehet egy középút.

2008. aug. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!