Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Templomi esküvő, ha csak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomi esküvő, ha csak a pár egyik tagja van megkeresztelve?

Figyelt kérdés

Volt valaki ilyen helyzetben?

Megkeresztelkedett a másik fél, vagy e nélkül is megoldható volt?


2014. máj. 18. 15:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
9: Ha hívő, miért nem keresztelkedett meg eddig? Vagy ahhoz nem kell, hogy valaki igazi hívő legyen? Ha nem kell templomba járnom, hogy hívő legyek, mi jogon tartok igényt az általuk nyújtott pompára?
2014. máj. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Mi köze a templomba járásnak ahhoz,hogy meg van-e bárki keresztelve?

:)

2014. máj. 18. 18:07
 13/18 A kérdező kommentje:

De egyébként kedves kötekedő nem látom,hogy hol kértem a véleményed. :)

A kérdéseidet pedig saját kérdéskiìrásban tedd fel.

2014. máj. 18. 18:09
 14/18 anonim ***** válasza:
#11 Járunk templomba. Nem gondolom, hogy egy darab papír dönti el, hogy hisz e Istenben.
2014. máj. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, miért beszélnek a papok össze-vissza, de püspöki engedéllyel össze lehet úgy házasodni, hogy csak az egyik fél van megkeresztelve. Persze megkeresztelkedhet, bérmálkozhat vagy amit akar a másik is, de csak az esküvő miatt ezt nem javasolják. Csakis akkor, ha önszántából szeretne, magáért a keresztségért, bérmálkozásért.


Az is igaz, hogy azon párok esetén, ahol az egyik fél meg van keresztelve, de igazából ő se nagyon éli a vallását, nem biztos, hogy adna a püspök engedélyt, és ez szerintem jogos is. A püspöki engedély arra az esetre való, amikor egy komoly hívő meg egy ateista kíván házasságot kötni.

2014. máj. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A képmutatás előbbre való mindennél. :)
2014. máj. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
ha eleget fizettek barmit megenged a pap
2014. máj. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

mi a képmutatás, ha egyikük hívő??


nekem legjobb barátom 23 éves létére szinte minden vasárnap templomba jár. Felkértük keresztszülőnek. Nem tudta elvállalni, mert nincs megkeresztelve. Padlót verte az állam. A szülei nem keresztelték meg, mert majd ő eldönti, ő eljárt velük templomba, de azóta sem keresztelkedett meg.

2014. máj. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!