Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha egy napon lesz a templomi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy napon lesz a templomi és a polgári esküvőnk, akkor kétszer kell felhúznunk a gyűrűket?

Figyelt kérdés
Elöbb lesz a templomi.
2014. jún. 29. 16:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

Igen.

De ha nyáron lesz az esküvő, akkor a templomi után rögtön vegyétek le a gyűrűket, nehogy a melegtől betagadjon az ujjatok, és ne tudjátok lehúzni a polgári előtt.

2014. jún. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
5%
Mondjuk Magyarorszagon polgari van eloszor, utana templomi.....
2014. jún. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es!


1. Nem ez volt a kérdés, hiszen ez a része már le van szervezve.

2. Lehet, hogy általában úgy van, de mi direkt így akartuk, mert fontosabbnak tartjuk a fogadalomtételt, mint a papírok aláírását.

2014. jún. 29. 16:57
 4/23 anonim ***** válasza:
5%
Megis hogy lehet az?
2014. jún. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

1-es: köszi, ment a zöld kéz!

Az úgy érdekes lesz, de ha kétszer van, akkor kétszer...

2014. jún. 29. 16:59
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, és én is voltam már olyan esküvőn, ahol a templomi volt előbb. Nem értem, hogy egyesek miért akadnak fenn ezen. Egyik szertartásnak sincs köze a másikhoz. Olyan sorrend, amilyet a házasulandók akarnak.
2014. jún. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kétszer. Az egyik szertartás után leveszitek és a következőn megint egymás ujjára húzzátok.
2014. jún. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet, hogy általában úgy van, de mi direkt így akartuk, mert fontosabbnak tartjuk a fogadalomtételt, mint a papírok aláírását."


Igen, tudom, nem ez a kérdés, de pont emiatt szokott először lenni a polgári. Ugyanis azok, akiknek fontos a templomi esküvő, ezt követően nem akarják levenni a gyűrűt, gondolom, ez a része érthető...


Egyébként a gyűrű felhúzása nem kötelező része a szertartásnak.


Ha a templomi van előbb, szerintem meg lehet beszélni az anyakönyvvezetővel, hogy a templomi után nem akarjátok levenni, és ez maradjon ki belőle, esetleg vegye bele a szövegbe, hogy a gyűrűket Isten színe előtt már felhúztátok...

2014. jún. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak a polgárin volt gyűrűhúzás, a templomin nem.
2014. jún. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
De jó, hogy felvetetted ezt, kérdező! Nekünk is a templomi megelőzi a polgárit, de ez a kérdés még fel sem vetődött bennem. De jó! :) Legalább már tudom. Mondjuk ez kicsit fura, hogy levesszük, majd megint felhúzzuk... de ha ez van, akkor ez van :D
2014. jún. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!