Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Csak a polgárira vagyunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak a polgárira vagyunk meghívva (ilyen még mindíg van? Akkor minek hív meg? ) nem igazán ismerjük a párt közelről. Kell adni boritékot?

Figyelt kérdés
2014. aug. 1. 11:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen van, nincs ebben semmi, távoli ismerősöknél így szokták. Nászajándékot nem kell adni ilyenkor.
2014. aug. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Minket is hívtak meg így, megmondom őszintén én inkább küldtem nekik egy sok boldogságot képeslapot. Nem ismertem annyira őket, hogy most nekem ez olyan program legyen, ami elviszi a fél napomat, kiöltözzek stb. Adni meg végképp nem kell adni semmit.
2014. aug. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
A baratokat, ismerösöket mi is csak a templomira hivtuk, utana szük körü csaladi ebed lesz, es külön mondtuk is, hogy senki ne hozzon semmit, mert ennyi fer bele most nekünk. Szerintem az nagy dolog, ha valaki meghiv az esküvöjere, akkor is, ha csak a szertartasra, hiszen alapbol is az a lenyeg benne. Ilyenkor az a "naszajandek", hogy ott vagytok. De ha alig ismeritek öket, nem muszaj elmennetek.
2014. aug. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Van ilyen. Azokat a személyeket szokták csak az esküvőre meghívni, akik közel állnak a párhoz, de azért mégsem tartoznak bele abba a körbe, akik a lagzin is ott lesznek, pl. barátok, kollégák...stb.


Azt viszont nem értem, hogy olyan embert minek kell meghívni, akiket igazán nem is ismernek. Nem kell adnotok borítékot, sőt, ha nem ismeritek igazán őket, (és nincs sok kedvetek menni), akkor csak küldjetek egy szép dísztáviratot.

2014. aug. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk a cégben pl. a kollégák csak a szeertartásara mennek, a lagzikba, főleg ha szűk körű, oda nem.

Eddig két kolléganő esküvőján voltam. Én virágot szoktam vinni. Az elég.

Hozzánk is csak a szertartásar jöttek a kollégák, barátok, mert csak szűk családi körben volt a vacsora. Mi tartottunk a szertartás után egy fél órás állófogadást az ott megjelenteknek, így megvendégeltük őket kis pogácsaával, itallal, de ajándékot így sem vártunk el kötelezően. A kollégáktól virágot kaptunk, a barátoktól jelképes ajándékot (képkeret, fonott kosár ilyemit)

2014. aug. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Haverom esküvőjére így voltunk hivatalosak évfolyamtársak, kollégiumi társak. vacsorára csak a rokonság ment. Nem vittünk semmit sem. Az esküvő után 2 hónappal volt náluk egy bográcsozás, arra kaptunk meghívót, akkor vittünk is ezt-azt, de nem olyan értékben mintha esküvőre mennénk, hanem inkább csak vicces ajándékokat, bort, meg összedobtunk nekik egy konyhai robotgépre, mert az volt az ara nagy álma.
2014. aug. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

6-os vagyok

[link]

Ilyen gépre gondoltam.

2014. aug. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sokan csak a templomba jöttek, nem feltétlenül így hívtuk meg őket, de mivel nem túl szoros a kapcsolat, csakn erre jöttek el. Ezektől általában kaptunk valami jelkés ajándékot, virágot, fotóalbumot, egy üveg pezsgőt, ilyesmit. Szerintem ennyit illik adni, nem nagy összeg, de szép gesztus. Mondjuk az szerintem is ciki, ha direkt csak a polgárira hívnak meg.
2014. aug. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
49%
8-as. Valószínűleg nem lesz templomi. Nem mindenki tart ám.
2014. aug. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szokás az ilyen, nincs belőle sértődés. Azokat szokták meghívni csak a szertartásra, akik nem olyan közeli barátok, pl.: szomszéd, kollégák, távolabbi ismerősök/rokonok. Szerintem én is több ilyen esküvőn voltam, mint ahol lagzi is volt. Ilyenkor nem szokás vinni ajándékot, max. virág vagy üdvözlőlap.
2014. aug. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!