Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen papírokat kell intézni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen papírokat kell intézni annak aki egy Szlovák állam polgárságú férfival köt házasságot? Én magyar állampolgár vagyok.

Figyelt kérdés

Nem tudom hogyan kell ennek neki kezdeni intézkedni és mennyi idő lesz, vagy milyen papírok kellenek majd? Elvileg a házasságunk első felében 1-2 évig magyar országon fogunk élni, aztán kiköltözünk majd az ő lakhelyére, Szlovákiába.

Tudtok segíteni? Ki volt már hasonló helyzetben? Hova menjek először, milyen papírt intézzek? 11 hónap múlva lesz csak az esküvőnk. Elkezdjem egyáltalán most intézni?

18/L



2014. aug. 5. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
hol lesz az esküvő, magyar vagy szlovák anyakönyvvezető előtt?
2014. aug. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szlovakiaban lesz, es ott is kotjuk meg a hazassagunkat. :)
2014. aug. 5. 17:31
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
akkor kérdezd a szlovák anyakönyvvezetőt! amire mindenképp szükséged lesz, az az igazolás arról, hogy köthetsz házasságot - ezt viszont a magyar anyakönyvvezetőnél kell intézni
2014. aug. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
szerintem a párod érdeklődjön Szlovákiában , hogy mi a teendő ilyenkor.
2014. aug. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
neked kell 1 anyakönyvi kivonat, vagy útlevél, amivel igazolod magad.
2014. aug. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Üdv a klubban. Én 3 éve csináltam ezt végig. Mindjárt leírom, amire emlékszem, de elöljáróban a legfontosabb amit tanácsolni tudok, hogy ne internetes fórumokon tudakold az ilyesmit, úgyse kapsz pontos választ. Hívjátok fel - te a magyar, a jövendőbelid a szlovák - anyakönyvi hivatalt, ők majd tájékoztatnak a szükséges iratokról, árakról, az ügyintézés menetéről stb. Ne félj a nyakukra járni.


Az alábbiakat emlékezetből írom, nem biztos, hogy 100%-ban fedi a mai valóságot!


A házasságkötéshez szükség lesz mindkettőtök születési anyakönyvi kivonatára. A tiedet természetesen le kell fordítani szlovákra. Ezen kívül neked kell vinni egy igazolást arról, hogy házasságot köthetsz külföldön. Ezt szintén az anyakönyvi hivatal intézi. Lényegében azt ellenőrzik - ami fontos, de a szlovákok nem tudhatnak róla - hogy nem vagy-e már férjnél.


Szlovákiában az egyházi esküvőt is elismeri az állam. Szóval ha templomi esküvőt szeretnétek, akkor nem kell duplán összeházasodni, elég az a papír, amit a templomban adnak.


A következő lépés, hogy a házasságot anyakönyveztetni kell, a ti esetekben először Szlovákiában. Ezt nálunk a feleségem intézte, nem nagyon emlékszem rá, de tulképp. elég hozzá az a papír, amit a templomban kapsz, illetve talán ide kell a 2 születési anyakönyvi kivonat.


Ha megvan a szlovák házassági anyakönyvi kivonatotok, akkor lehet nekiállni a házasságot Magyarországon is anyakönyveztetni. Ehhez először is le kell fordíttatni a házassági anyakönyvi kivonatot magyarra.


És itt most, ha nem haragszol, teszek egy kis kiértőt. Épp a héten fordíttattam le a születési anyakönyvi kivonatomat szlovákra itt Pozsonyban. Ez a következőképp zajlott. Felhívtuk őket, elküldtük nekik email-en a szkennelt változatot. Ők a fordítást még aznap elkészítették, délután odamentem, odaadtam az eredetit, ők összefűzték, lepecsételték stb, és fizettem mindezért 20 eurót. Számtalan akkreditált fordítóiroda van Szlovákiában, akikkel hiteles fordítást lehet csináltatni bármiféle hivatalos ügyhöz. Magyarországon ezzel szemben a hitelesfordítás-biznisz állami monopóliumban van. 1, azaz egy cég van, akiknél megcsináltathatod, és ez az OFFI. Ez azzal jár, hogy ha magyarra kell bármit fordíttatnod, akkor 1 helyett kétszer kell odamenned, több mint duplájába kerül, és úgy 5-ször annyi ideig tart. Ráadásul még sz@rul is dolgoznak, én legalábbis eléggé megszívtam velük, és még majdnem én voltam a hibás, hogy nem ellenőriztem le, amikor átvettem. Szóval szeretem az OFFI-t, de nagyon.


De vissza az ügymenethez. Az OFFI-val lefordíttatod a házassági anyakönyvi kivonatot magyarra. A párod születési anyakönyvi kivonatát azt hiszem szintén. Neked is kell majd egy születési anyakönyvi kivonat. Meg mindkettőtök útlevele, személyije, ilyesmi. MINDKETTEN el kell menjetek az anyakönyvi hivatalba, ott alá kell írnotok valami papírt és nagyjából kész. Az eljárást az anyakönyvi hivatalban kell megindítani, de a vegyes házasságok anyakönyvezését a bevándorlási hivatal intézi. Ha nem felejtik el.


Hogy nekem elfelejtették, arra akkor jöttem rá, amikor született egy kislányunk, és az ő születésének anyakönyveztetéséhez kellett volna a házassági anyakönyvi kivonat, de ez már egy másik történet. Szóval, figyelj oda, hogy tényleg megcsinálják :)

2014. aug. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi Magyarországon házasodtunk 4 éve.

Kellett vinni eredeti születési anyakönyvi kivonatot és annak a hivatalos fordítását. Némelyik anyakönyvezető kér igazolást is arról, hogy a külföldi nem házas, azt is le kell fordíttatni (tőlünk nem kértek ilyet)

Ha 11 hónap múlva lesz, akkor menj el az anyakönyvezetőhöz, bejelentkezel, és ő elmondja, hogy milyen papírokat vigyetek.

2014. aug. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, bocsi, most látom, hogy TI Szlovákiában akarjátok, akkor azt nem tudom, de anyakönyvi kivonatok+ fordítás az biztosan kell.
2014. aug. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Juuuj nagyon szepen koszonjuk ezt a sok sok fontos informaciot es kimerito valaszokat. (Bocsi telefonrol irok es itt nincs ekezet) meg egy kerdesem lenne. : ezt a sok sok ugy intezest es papir munkat mimikor lenne esszeru elinditani? Tehat ha jovo juliusba lesz akkor mikor kellene elkezdeni ezeket intezni? Elore is koszonom. :)
2014. aug. 9. 18:47
 10/10 anonim válasza:
Azt a papírost, hogy köthetsz külföldön házasságot ráérsz 2-3 hónappal az esküvő előtt megcsináltatni. Az anyakönyvezést értelemszerűen az esküvő után kell intézni.
2014. aug. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!