Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kizárólag kaparós sorsjegyet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kizárólag kaparós sorsjegyet nászajándékba?

Figyelt kérdés

Most kaptuk meg a meghívót, és az áll benne, hogy kaparós sorsjegyet szeretne a pár nászajándékba. Akkor csak azt vigyünk? És milyen értékben? (férjem unokahúga megy férjhez).

Nekem ez nagyon furcsa (bár mi meg csak pénzt kértünk), de akkor is fura, sorsjegyekkel teli rakni a borítékot.

Aki azt kért, vagy ilyen esküvőn volt már, az tényleg csak azt kapott/vitt?

Az összeget is azért nem tudom, mert már rég voltunk esküvőn, manapság mennyit illik adni? Nem lesz nagy hacacáré, lánykikérő, templomi-polgári esküvő, aztán étterembe megyünk.



2014. aug. 23. 12:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Pont néhány napja volt egy hasonló kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__6..


Nem látok bele a pénztárcátokba, de nálunk közeli rokonnak 50-100 ezer között szokás adni. Szóval döntsétek el, hogy mennyi pénzt nem sajnáltok rájuk, és annyiért vegyetek kaparós sorsjegyeket.

2014. aug. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Sztem ez tök jó ötlet. esetleg ne borítékba rakjátok, hanem legyetek egy kicsit kreatívabbak (pl. pelenkatortához hasonló módon).

Itt mindig lepontozzák, ha vki megírja,h mennyit "illik" adni. De nagyjából annyit,h fedezze a költségek rátok eső részét, mondjuk úgy 15ezer/fő. Lepontozóknak: természetesen ha nincs ennyi, hitelt ne vegyetek fel, ha meg jól álltok, és tudtok, adjatok többet.

2014. aug. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Akkor hallottam ilyen ötletről, amikor a pár már régóta együtt lakott, közös lakásban és nem volt igazán szükségük semmire. Ha közeli rokon, én azért lehet tennék a borítékba pénzt is, mert ha nem nyer egyik sem, akkor se legyen csalódás.

Legyetek ötletesek, pl. vegyetek x összegért kaparós sorsjegyet meg egy fénykép albumot és szépen tegyétek bele őket egyesével. A maradék helyre tegyetek 500-asokat, minden fülbe egyet-egyet.

Összetűzdelhetitek őket kártyavárnak is, vagy csinálhattok belőle valami ötletes csokrot, illetve ha vinni akartok mellé pénzt is, akkor töltsetek tele egy befőttes üveget 100-asokkal, vagy 200-asokkal. Tegyetek rá egy helyes kupakot és adjátok át azzal a szöveggel, hogy ínségesebb időkre jól jön ez majd még.


Hogy mennyit "illik" adni, az érdekes kérdés. Szokták mondani, hogy annyit, amennyibe a meghívásotok került, illetve egy kicsit többet, hogy a párnak is maradjon valami, de ha ennyit nem tudtok rászánni, akkor nyilván nem kell eladósítani magatokat.

Én azt mondanám kb 10 ezer forintba kerül egy lagzin egy ember vendégül látása, annyiszor 10-et illik vinni, ahányan mentek, de ahogy előttem is mondták, ha nincs, hitelt ne vegyetek fel. Ha megtehetitek, adjatok többet.

Mondjuk ha ketten mentek és visztek 30-40 ezer forintot, annak én a feléből vennék sorsjegyeket, a másik felét apróban adnám oda valahogy, ötletesen.

2014. aug. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy ilyen alkalommal közeli rokonnál azt csináltuk, hogy nyomtattunk egy saját 'sorsjegyet', ami természetesen nyert, és ott volt mellette a 'nyeremény' :-)
2014. aug. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem nem élünk olyan világot ennyi pénzt kidobni az ablakon,nyeretlen sorsjegyre.Azért a pénzért ti megdolgoztatok keményen,idióta rokon meg kidobja az ablakon.Én ha ilyen esküvőre lennék hivatalos el sem mennék az én pénzem ne dobálja senki.Mert ha a kezdéshez kell nászajándék az oké.de ez már csak rongyrázás a semmibe.
2014. aug. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Mint írtam, férjem unokahúga, és utoljára a mi esküvőnkön találkoztunk (4 éve). Szóval nem annyira közeli rokon.


A fénykép albumos megoldás nagyon-nagyon ötletes, köszönöm! Lehet, hogy az lesz.

Sajnos most nem vagyunk annyira eleresztve anyagilag (nem dolgozok, gyeden vagyok). Azért kérdeztem, mennyit szokás mostanság. De valóban mindenhol más. A 10.000.-/fő talán reális, annyit mi is ki tudunk fizetni...

2014. aug. 23. 14:56
 7/14 anonim ***** válasza:
13%

Ha a párnak nincsen a pénzre szüksége, "sem veszik, hogy ti dolgoztok" vannak elveitek, és normális ajándékot akartok adni, ezért sem kaparós sorsjegyet adnék nekik.

Állj ki az elveid mellett.

Ha 2-en mentek 20.000-nél nem adnék nekik többet. Vegyenek belőle kaparós sorsjegyet, lottót, dobják a játékautomatába vagy vagy játsszák el kártyán.

2014. aug. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%

ha azt kértek akkor azt vegyetek nekik


nem biztos h a fénykép album jó ötlet ha nem azt kértek


összegben : amennyit a pénztálcád megenged ....

szerintem ez nincs összeghez kötve

2014. aug. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%

8-as.

Én nem szívesen mennék a lagzijába annak aki kaparós sorsjegyet kér.

Tudod miért?

Az én társaságomban nincsen helye az ilyen hivalkodó embereknek.

2014. aug. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%
Amibe én felnőttem, és a mi kultúránktól idegen, hogy szerencsejáték zsetont, kaparós, kitöltött lottószelvényt kérjenek. Azontúl, hogy személytelen és még nem is kedves. Mert lehet egyénit és kreatívot alkotni, de az nem az a kategória.
2014. aug. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!