Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő 5-800 ezer között...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő 5-800 ezer között 40-50 főre? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Kisebb esküvőt szeretnénk, a családdal, és közeli barátokkal, ami maximum 50 főt tenne ki. Márciusi esküvőre gondoltunk, szóval a ceremónia vagy anyakönyvezetőnél, vagy a lagzi helyszínén, de teremben lenne, nyilván a hűvös idő miatt. Szeretnénk egy vacsorát, (amit akár mi is eltudnánk készíteni, csak gondolom körülményesebb és nem is biztos, hogy olcsóbb) és szeretnénk egy lagzival megünnepelni a közös jövőnket. Ruhát olcsón betudjuk szerezni, gyűrűt ajándékba kapjuk, szóval a többi a kérdéses. Mennyiből lehet? Miből lehet lefaragni, és mi a "létszükséglet"?

2014. szept. 22. 00:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Lehetséges, amiénk 40 fős volt, de Balaton parti városkában, mindenkinek foglaltunk szállást.

Nálunk svédasztal volt pincérekkel, korlátlan alkhohol, gyönyörű platános udvar, tágas belső étterem-tér.

Igaz, fotósnak a nagybátyámat és egy jól fotózó barátomat kértem meg, én csináltam a dekorációt, ahogy a sminkemet és a hajamat is.

Életem legszebb napja volt, összesen 450 ezerbe került.

2014. szept. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Simán megoldható, de tényleg sok DIY-jal és baráttal. :) Nekünk a meghívót barát nyomta ki, a sminkem, frizurám, körmöm magam készítettem, a fotós a férjem barátja volt, a ruhámat olcsón kölcsönöztem, az étterembe vihettünk sütit, így a sós és édes is a barátoktól jött, csak a torta volt bolti. Vőfély is barát volt, nulla tapasztalattal, de jó beszélőkével és együtt kerestünk játékokat neten. :) Nekünk a gyűrű drága volt, de ha ti azt megkapjátok, akkor gyakorlatilag csak a kaja marad, amit fizetni kell, az meg drága helyen is bőven kijön ennyiből 50 emberre. :) Sok boldogságot!
2014. szept. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2014. szept. 22. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Lazán megoldható, és még csak nem is kell nektek főzni :)
2014. szept. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%

Szűk lesz, de nem elképzelhetetlen. Az igényeidtől függ minden, 400-500 körül kijön a vacsi (olcsóbb helyen itallal együtt) ha olcsón be tudsz szerezni ruhát 50-100 ezer között, 20-50 ezer Ft között tudtok venni öltönyt a párodnak. A maradék meg elmegy a polgári/egyházi házasságkötés költségeire, gyűrűkre stb...

Viszont nem maradt fotósra, filmesre, zenekarra/DJ-re stb. Ez csak egy a lehetséges költségtervek közül, neked kell eldöntened, hogy mi az ami fontos számodra és mi az ami kevésbé.


Sok boldogságot! :)

2014. szept. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kaja+pia, ha találsz olcsót: 7-8000e/fő

Zene, ha egy fő szintist hívsz, 80e kb

Fotós, ha csak a szertartásról csináltatsz, meg kreatívot, csoportképeket, és a lagzira nem hívod: 50-60e

Videós: 80e

Ruha, ha olcsó, kettőtöknek, zusammen: 50e

Dekor, virágok: 50e (de ez elég sok, ennél csak kevesebb lesz)


Ez összesen 720.000, de ezek közép-kategóriák, ennél olcsóbbat is lehet, csak nem biztos, hogy megéri. Ennyiből már biztosan igényes lesz.

2014. szept. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Természetesen érdemes lehet magatoknak főzni ha megoldható, bár ebben az esetben felmerülnek olyan kérdések hogy honnan lesz asztal, szék, teríték. Ha az időpont kicsit rugalmas, egy melegebb hónapban lehet akár közös grillezés/bográcsolás is a vacsora.
2014. szept. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#6: A fotóst egy kicsit alul lőtted szerintem. Egyrészt mert nehéz lesz olyat találni aki vállal szombatra szezonban nem egész napos esküvőt, másrészt pedig mert nem a lagzi a nagy munka, hanem a kreatív (ha valaki normálisan csinálja). Ha csoportképek+szertartások+kreatív kell az legalább 80-100e Ft ha találsz olyat aki vállal nem egész napost arra a napra. Persze ha kevésbé igényes/felkapott fotóst keresel, az valószínűleg még örülni is fog neki, hogy aznapra is van egy munkája. :)
2014. szept. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
A miénk a városunk egyik középiskolájának menzáján volt 5000 Ft/fő volt a vacsora.Az ital megoldott volt,a szüleimnek szólóje van (bor),apósoméknak gyümölcsöse (pálinka) kevés rövidet,colát,ásványvizet kellett venni,ami bontatlan üveg volt,azt vissza is vették.Ezeket nagykerből szereztük be.Süteményt a rokonság sütött,a torta cukrászdából volt.A lufidíszítést két kreatív,ügyes barátnőm csinálta ajándékba.A sminkem a tesóm,a körmöm unokatesóm csinálta,a hajam fodrász 2500 Ft-ért.Mondjuk ez utóbbiak nem nagy tételek,legalábbis vidéken.Az anyakönyvvezetőt ne hívjátok a lagzi helyszínére,mert drágább.Tesóméknak úgy volt,dupla annyit fizettek,mint mi,akik a házasságkötő terembe elmentünk.Zenekarból is lehet egy fős,az olcsóbb.A fényképész nekünk barát volt.A videósért fizettünk,de azt is megoldhatjátok egy ügyes baráttal,rokonnal.Autó a tesóméké volt,szolíd virágdísszel.
2014. szept. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Attól függ melyik város..

Mivel a ruhák,gyurok megvannak igy máris faragtatok boven..

az éttermeknek utánna kell járni.

Én miskolci vagyok,egy étteremben ( ami nagyon is jó,szép környezet,jó személyzet voltam már ott enni onnan tudom) 7E/fo és benne van rengeteg kaja,pia,éjféli "vacsi",terembérlés,és még diszitenek is :)

Ha szerencséd van akkor 5-7E/fo kijon a kaja...

Járj utánna az éttermekbn az is lehet hogy jó kedvezményeket kapsz.

2014. szept. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!