Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kb 200 fős lakodalomhoz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kb 200 fős lakodalomhoz próbálunk költségvetést csinálni. Az italfogyasztásnál akadtunk meg. Van vkinek tapasztalata, h mennyi ital szokott fogyni?

Figyelt kérdés

2014. okt. 20. 09:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

nem mindegy a vendégek összetétele ...

mennyi fiatal , idős , gyerek lesz ?

nők vagy férfiak inkább?

2014. okt. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Szerintem nagyon hasznos. :)

2014. okt. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ital fogyasztást kb lehetetlen összeszámolni előre. A nővéremék lagzija augusztusban volt 150 fős volt a lakodalom, és vagy 200 ezret szántak csak az italra, de azt úgy hogy ami megmarad ők azt elviszik haza magukkal és az év további napjaiban apránként csak elfogy. És hiába számoltak ennyivel, igaz nagyon gazdag a tesóm férje jó családi háttere van szóval hatalmas esküvő volt nem is rossz helyen és a számla jóval 200 ezer forint felett volt. Szinte mindenki ivott az esküvőn valamennyi italt mert kiskorúak alig alig voltak jelen, mi a párommal is jócskán becsíptünk bár szerencsére voltak olyan kulturáltak a vendégek és megálltak még ott amikor kellett, csak azért elég sok pénz elment italokra mondanom sem kell drága volt mindegyik, nem ilyen olcsók voltak. Meg persze házi bor és pálinka is előkerült amit nem számoltak bele.
2014. okt. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Ez sokmindentől függ. Most különben az alkoholra gondolsz vagy minden italra? meddig tart a lakodalom? ugy értem, 10 kor joéjszakát vagy ropjátok hajnalig?Mert nyilván más a fogyasztás 3 ora alat mint 6 ora alatt. / Nekünk pl 10 körül vége lett, messze volt, sok volt a kisgyerekes család, haza is kellett vezetni, stb. Amugy én inkább javasolnék : nekünk bevált, h az italt egy olyan italdiszkontban vettük a rostos gyümilétől kezdve a jagermeisterig, ahol vállalták, h a bontatlan italokat visszaveszik. nagy tételben - márpedig 200 főnél szerintem nagy tétel lesz - szerintem ez nagyon megéri. Mi amugy nem iszunk alkoholt, a bontatlan rostosokat hazavittük, de az alkoholokat visszaváltottuk. Kis odafigyelést igényel persze, mert figyelni kell rá, h az ember se szükmarkunak ne tünjön, se az ne legyen, h a végén tele a pult félig teli italokkal, amikből aztán egyet sem lehet emiatt visszavinni.
2014. okt. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Még annyit, h ha jol emlékszem, mi ugy gondolkodtunk, h egy 4fös asztalnál legyen a vacsihoz 1- 1 ásványvíz/ svas, mentes/, egy rostos,1 szénsavas és 1 üveg bor. DE sok összetolt asztal volt, és ha pl volt egy 8 személyes, két családnak, ahol tudtuk, h a családokbol 1-1 fő vezet, akkor maradt az 1 üveg bor, viszont több volt a rostos-szénsavas, illetve persze söröket is vettünk, de ezek nem voltak " terítéken", hanem egy külön pulton, aki akart, ivott.
2014. okt. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem csodálom hogy megakadtatok, mert ezt a legnehezebb kikalkulálni. Sok étterem többszörösét számlázza az italfogyasztásnak, mert úgysem lehet visszaellenőrizni. Sok boldogságot nektek!
2014. okt. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A kalkulátor az üdítő fogyasztást szerintem eléggé alulbecsli.
2014. okt. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A mi éttermünk ebből a szempontból nagyon korrekt. Fogadó ital (itt mindenki választhat, wishky,áfonya likör, köményes) és korlátlan borfogyasztás (vörös, fehér, rosé-előzetes kóstolás alapján) benne van a menü árában. Ezen felül bármit kérhetünk angro-s áron, a rendezvény után ami megmarad bontatlanul visszavásárolják.


Nákunk 2,5 L Kolát és 2,5 L Fantát számolnak 10 emberre. Van aki tbbet iszik, lesz aki kevesebbet, de ami marad visszaveszik.


Szerintem ez igen előnyös. Nem tudtok hasonlóan kiegyezni?

2014. okt. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
5dl üdítő egész éjszakára? Nagyon kevés. És könyörgöm, legyen ásványvíz is, ne csak lónyál.
2014. okt. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

6osnak igaza van; képtelenség figyelni,h a valóságban mennyi ital fogy. Gyakorlatilag azt számláznak ki, amit akarnak. Míg egy kisebb társaságnál, szimpla éttermi vacsoránál a végén tudjátok mondani,h nem 5 sör volt, csak 4, addig egy ekkora lagzinál bármit mondhatnak. Ha van rá lehetőség az étteremben, sztem a korlátlan italfogyasztást válasszátok. Akkor előre tudjátok a végösszeget, és nem kell azon aggódni a lagziban,h a vendégek miből mennyit vedelnek. Tapasztalat: az éttermek úgyis kihozzák úgy a végösszeget,h legalább annyit fizess, mintha kérnéd a korlátlant!

Ha tudtok ti italt vinni, és ehhez kéne segítség, akkor vendéglátósokat kérdezz (akár az éttermet is).

2014. okt. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!