Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 2015 nyarán szeretnénk összehá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lizus1 kérdése:

2015 nyarán szeretnénk összeházasodni a párommal a kérdés hogyan kell intézni a polgári szertartást?

Figyelt kérdés
a bonyolultság ebben az hogy Ausztriában élünk de Magyarországon szeretnénk tartani nincs nagyon időnk haza szaladgálni

2014. okt. 28. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Én egy szabadgondolkodású ateista pap vagyok. Azt hiszem azomban, hogy rajtam kívül nem sok pap nyüzsög a GYIK-on! Érdemben, pedig ők tudnának segíteni.
2014. okt. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ez is érdekelne hogy lehetne elintézni a templomi szertartást mert nem tudom hogy hányszor kell elmenni meg hogy működik ez
2014. okt. 28. 16:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Nézzétek ki, hogy melyik anyakönyvvezetői hivatalba szeretnétek összeházasodni. Hívd fel őket, hogy elég-e csak egyikőtöknek megjelennie, vagy mind a ketten kelletek ahhoz, hogy a polgári időpontját kitűzzétek. (Mi ahol voltunk mindkettőnknek jelen kellett lennünk, de van olyan ismerős, ahol elég volt csak az egyiküknek bemenni).

Csak ügyfélfogadási időben tudjátok ezt megejteni, tehát vagy szabadságot kell kivenni, vagy olyan napon kell intézni, ami Ausztriában szabadnak, de itthon munkanap.


Vinni kell magatokkal az anyakönyvi kivonatot (kivéve, ha ott lettél anyakönyvezve, mert akkor ki tudják keresni), illetve ha egyikőtök elvált, akkor a válásról szóló kivonatot is.


Telefonon, neten tuti nem tudjátok ezt elintézni, mert alá kell írni egy nyomtatványt mikor lefoglaljátok az időpontot.


Ha párod nem magyar állampolgár, akkor más papírok is kellenek. Ezt telefonban is elmondják, de a neten is több helyen fent van.


Ez után (ha nincs külön rendezvényszervező cég, aki a formaságokat bonyolítja), akkor már csak az esküvő napján kell kb 15 perccel korábban találkoznotok az anyakönyvvezetővel, hogy felvegye a tanúk adatait is.

2014. okt. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A templomi attól is függ, hol az állandó lakcimed. Nekem már nincs bejelentett lakcimem Magyarországon, párom osztrák. Mivel mindketten ausztriában fizetjük az egyházadót is(itt kötelező, behajtható), ide vagyunk bejelentkezve, itt kell kikérni az elbocsátó levelet (vagy valami hasonlót, nem emlékszem pontosan) az illetékes plébánostól, és jarhatunk itt jegyesoktatásra. Erről kapunk majd igazolást. Ja és először a keresztlevelemet kell kikernem onnan,ahol kereszteltek.

Polgárit nem tudom, a miénk ausztriában lesz.

2014. okt. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1 évvel hamarabb már be lehet jelentkezni. Mi augusztus végén mentünk, h. 2015 augusztus 1-re bejelentkezzünk, és már csak egyetlen egy szabad időpont volt.
2014. okt. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) muszáj anyakönyvi kivonat? Mert az enyém eltünt
2014. okt. 29. 16:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem kell, ha ott akartok házasodni, ahol születtél. Egyéb helyszínen kell. De hozzátartozó is kikérhet, ezért nem kell hazautazni. Nekem is apukám kérte ki, mikor letűnt a költözésnél, én se mentem érte személyesen. 2000 ft újat kérni.
2014. okt. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!