Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Muszáj összeházasodni ahhoz,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Muszáj összeházasodni ahhoz, hogy önkormányzati lakást pályázhassunk a párommal?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd hozzámenni, de csak akkor, ha lesz rá keret, hogy normálisan megtarthassuk. De ehhez elég sokat számítana, ha havi plusz 40-50 ezer a zsebünkben maradna... van valakinek a témában tapasztalata?
2014. nov. 6. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem muszáj. Egyedülálló is pályázhat önkormányzati lakásra. Adott önko szabályzatát kell elolvasni a további feltételek miatt.
2014. nov. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Néztünk már egy csomó pályázatot, de egyedülállóként esélyünk sincs: az ő jövedelme kevesebb a minimálisnál, az enyém több a maximálisnál. Együttköltöző élettársként pont jók lennénk, de nem tudom, elfogadnak-e így, és erre sehol nem térnek ki. Ezért gondoltam, hátha tud itt valaki valamit :)
2014. nov. 6. 15:27
 3/11 anonim ***** válasza:
Meg lehet tartani kesobb puccosan (ha ezt erted a"normalis" alatt) pl a templomit, addig meg szepen csendben ket tanuval ossze lehet iratkozni polgarira.
2014. nov. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
A kéttanus esküvő a normális, nem a nagy lakodalom! Az csak felesleges pénzkidobás. Igaz, ürügynek jó, hogy miért nem lesz házasság.
2014. nov. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Önkormányzati lakást azért, hogy úgy szedd össze pénz a "normális" lagzira....


Hát elég bizarr.

2014. nov. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Jesszus, az ember segítséget kér és kiforgatják a szavait, hogy legyen mibe belekötni... nem azt kérdeztem, hogy mikor és hogy és miből esküdjünk. Szerencsére felnőtt emberek vagyunk, ezt magunk is el tudjuk dönteni. Nem is az a kérdés, hogy miért kell a lakás (különben ha a esküvő miatt szeretnénk, azzal se hinném, hogy gond van. Vagy aki nem kéttanús esküvőt szeretne, az büntiből köteles 4-5-szörös piaci áron bérelni lakást?)


A kérdésem ismételten a következő volna: Muszáj összeházasodni ahhoz, hogy önkormányzati lakást pályázhassunk a párommal? A releváns válaszokat köszönöm.

2014. nov. 6. 16:03
 7/11 anonim ***** válasza:
Hiába húzod fel magad, pályázhatni most is pályázhatna a párod, de nem hiszem, hogy kapnátok, több gyerekes családok nem kapnak. Azonkívül már az önkormányzatinak se olcsó a bérleti díja. Nem a szocializmusban élünk már.
2014. nov. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mint írtam, nem pályázhatna, mert túl alacsony a jövedelme. 77 ezres nettó jövedelmet kérnek minimum, de ő csak minimálbért keres. Szerintem egyébként könnyen lehet, hogy sok gyerekes család ezért nem kap.

A bérleti díja viszont akárhol néztem, nevetségesen olcsó. Vagy hát kinek mi az - amilyen lakásban mi lakunk most, annak önkormányzatiként a bérleti díja 12-14 ezer Ft. Piaci áron 60. Ez azért elég nagy különbség.


De nem is ezen húztam fel magam. Ahogy mondtad: nem a szocializmusban élünk. Nem bizony, úgyhogy talán joggal várhatja el az ember, hogy ne akarja más megszabni, hogy mit gondoljon. Még szerencse, hogy a nagy fekete autók kora is lejárt, mert még a végén éjszaka jönnének értem az eretnek esküvői elképzeléseim miatt...

2014. nov. 6. 16:15
 9/11 anonim ***** válasza:

Hívd fel az önkormányzatot és kérj tájékoztatást az ügyben, hogy jár-e pozitív elbírálással, ha házasok vagytok, vagy élettársak.

Lehet, hogy élettársi kapcsolat is elég, amit közjegyzővel által hitelesített okiratban rögzítetek. (ez viszont fizetős)


Tényleg önkormányzatonként változik, itt senki nem fog tudni neked biztosat modani.

2014. nov. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem van esély, hisz mindenre vannak kapuk!

Menj be a helyi önkoriba érdeklődni.

2014. nov. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!