Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Menyasszonytánc probléma?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszonytánc probléma?

Figyelt kérdés
Még mielőtt bárki is ítélkezne, és megkapnám, hogy pénzéhes vagyok, nem erről van szó. Két különböző tájegységről valók vagyunk, nálunk SZOKÁS/HAGYOMÁNY a menyasszonytánc, a pároméknál nem. Az én rokonaimnak az lenne a furcsa, hogy nincs, a párom részéről érkezőknek pedig az hogy van. Mi kitaláltuk, jut-is marad is elvén, hogy legyen "sorsjegyes" a tánc. Mindenki dob bele egy szelvényt és ennyi. De olvastam, hogy ez sokakban visszatetszést kelt. Mit gondoltok, létezik jó megoldás?
2014. nov. 27. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Régebben - ha nem akartak valamiért pénzt (mert soakaknak megterhelö lett volna, a vendégek anyagi helyzete nagyon különbözö, stb) -, akkor a vöfély a menyasszonytánc elött bejelentte, hogy "pusziért" táncol a menyasszony, ilyenkor aki táncolt vele, az adott neki egy-egy puszit.


Így a menyasszonytáncnak mint hagyománynak is eleget tettek, és mégsem kellett senkinek rosszul éreznie magát, ha nem tudott annyit adni, mint a tehetösebb rokonok.

2014. nov. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt külön ajándékozás rész, ott odaadták már sokan a borítékokat is.

Hogy ők se érezzék magukat kényelmetlenül, jókívánság cédulákat osztott szét a ceremóniamester, amit bedobhattak a menyasszonytáncnál.


Kérni nem kértünk semmit, annyit mondtunk, hogy van teljesen berendezett kicsi lakásunk, sok mindent nem tudunk tárolni :)

2014. nov. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
pedig szerintem jó az ötlet.. voltam ilyen lagzin ahol sorjegyet kértek :) szerintem buli volt.. mondta utána a menyasszony hogy több órán keresztül kapargatták, milyen jó buli volt :) - amúgy meg a ti esküvőtök... mindenkinek nem tudsz a kedvére tenni, olyan sajnos nem létezik... döntsétek el mit szeretnétek és kész...
2014. nov. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk menyecsketánc volt az átöltözés után. Sem sorsjegy, sem pénz, csak puszi és tánc, de a tánc hagyománya azért megmaradt.
2014. nov. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A menyasszonytánc önmagában egy nagyon vidám, szép szokás, ami minden esküvőn felpörgeti a hangulatot, és nagyobb kedvet csinál a tánchoz a lagzi további részében. Ha a családotok amúgy bulizós, szerintem jól fog elsülni.


Menyasszonytánc alkalmával nem csak pénzt lehet bedobni, hozhattok más szabályokat is: a már említett sorsjegyet, lottószelvényt, aprópénzt. A vacsora után a vőfély oszthat ki szépen megszerkesztett, előre nyomtatott kis cetlit, amire a vendégek valamilyen felajánlást, feladatot írhatnak, és ezt dobhatják be a menyasszonytánc alkalmával: ez lehet közös mozizás náluk, vacsorameghívás, fűnyírás, gyerekfelvigyázás, vagy bármi, ami eszükbe jut. :) Sőt, olyan esküvőn is jártam, ahol nemhogy nem kértek pénzt, hanem a vőfély a menyasszonytánccal végzett vendégeknek apró ajándékot adott egy nagy kosárból (itt tüllbe csomagolt cukorkák voltak).


Akárhogy is döntötök végül, mindenképp jelezzétek a meghívók átadásakor minden vendégnek, hogy fel tudjanak készülni akár sorsjegy vásárlásával, akár azzal, hogy keresnek egy csinos borítékot a pénz személyes átadásához, ha már a menyasszonytáncnál nem lesz erre alkalmuk. A lényeg, hogy senkit ne érjen az általatok választott megoldás váratlanul.

2014. nov. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a sorsjegyes megoldás nagyon jó ötlet. Nem jelent nagy kiadást, hiszen pár száz forintért is lehet sorsjegyet kapni.

Bár ettől még maga a menyasszonytánc, mint szokás, lehet hogy furcsa lenne a vőlegény rokonainak.

Mindenesetre, ha ennyire eltérőek a szokások, akkor jó ezt előre megbeszélni. Kérdezzétek ki párod szüleit, egy-két rokonát, hogy mi a véleményük.

2014. nov. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig nem kell restellni, hogy pénzajándékot kap az ifjú pár. Amióta világ a világ mindig támogatta a közösség az új családot alapítókat. Ez érdeke is volt, így erősödött egyre jobban, amúgy meg számíthatott mindenki rá, hogy alkalomadtán visszakapja.

Ezt a sorsjegy dolgot meg nagy marhaságnak tartom. Pénzkidobás. Többször olvastam itt, hogy milyen jó buli, amíg kapírgatják. Tényleg, az jó buli, csak ilyenkor arról nem beszélnek, hogy mekkora csalódás, mikor az utolsót is lekapírgálták, és esetleg nem nyertek csak filléreket. Egy ilyen Válaszadót olvastam, aki 500 ft nyert.

Véleményem, ha ennyire különböző a vendégsereg szokása ezügyben, akkor tényleg az a jó, ha pusziért táncol a menyasszony. De ez legyen jelezve előre. Aki pénzt akar adni, az ezek után meg fogja találni a módját, hogy átnyújtsa a borítékát.

2014. nov. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mi a fene ***** válasza:
100%
Egyetértek a hetessel, de nem kell a menyasszonytáncba milliókat tenni, ha valaki akar adni, adjon, csak tudják előre a vendégek, és legyen rá alkalom, nehogy a fiataloknak szánt összeget a zenészek vigyék el !A sorsjegy szerintem is marhaság.
2014. dec. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!