Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Menyasszonytánc kérdés....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszonytánc kérdés. Szerintetek jó lesz ez így?

Figyelt kérdés

A meghívóba szeretnénk feltüntetni, hogy a menyasszonytáncra nem pénzt, hanem sorsjegyet szeretnénk kapni. A vers:


Hogy a menyasszonnyal s vőlegénnyel ropjad,

S a kenyeret holnapután ne szomszédtól lopjad,

A menyasszonytáncnak nem pénz lesz az ára,

Sorsjegyet nyomjatok vőfélyünk markába.


Szerintetek hogy hangzik?


2014. okt. 8. 14:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Aranyos, vicces, de izlestelen.
2014. okt. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
a második sort írjátok át, mert lesz pár ember aki megsértődik rajta, egyébként jópofa.
2014. okt. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Egyet értek az elsővel maximálisan. A hideg ráz attól, ha kikötik, hogy mit kell adni. Majd ha a vendég megkérdezi, akkor mondhatod, hogy mit szeretnél, elotte bunkosag
2014. okt. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
.. miért kell egyáltalán kérni valamit a rokonságtól? Pénzt, sorsjegyet? Inkább úgy kellene átírni, hogy ne adj semmit, csak őszintén örülj nekünk..
2014. okt. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem simán belefér, ti ismeritek a meghívottakat, ha ők is így fogják érezni akkor rendeben van.
2014. okt. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
És miért sorsjegyet kértek?
2014. okt. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

Mi előre kikötöttük hogy nem lesz menyasszonytánc.Pont azért mert tarhálásnak éreztük, és gusztustalan!!

Nem is tudom hogy hogyan keletkezhetett ez az idióta hagyomány!

2014. okt. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

Így nincs semmi a versben, mert gyakorlatilag szól, hogy a vastag boríték, nagy ajándék helyett elég egy 200-500 forintos sorsjegy. Szerintem ez nem sértődős.


Az a sértődős, mikor rímekbe szedik, hogy pízt hozzál, sok pízt, mert nekünk más nem jó. Pici, apróság kérésével semmi baj nincs.


Bár én inkább a személyes megbeszélés híve vagyok, nyilván olyanokat hívsz meg, akikkel legalább telefonon is beszélsz, nem csak a nagy semmiből jön egy meghívó. Akkor meg lehet beszélni. De gondolom ez inkább azért lenne, hogy el ne felejtsék.


Én ebben nem látok semmi rosszat. Szerintem ez nem bántó, nem bunkóság, az a bunkóság, mikor közlik, hogy " sallárom HOZZÁL PÉNZT OKÉ? csuhajja"

2014. okt. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

"Mi előre kikötöttük hogy nem lesz menyasszonytánc.Pont azért mert tarhálásnak éreztük, és gusztustalan!!

Nem is tudom hogy hogyan keletkezhetett ez az idióta hagyomány!"


Úgy, ahogy akármelyik másik hagyomány. Ez nem tarhálás, valahol arra néznek ferde szemmel, ahol nem csinálják. Ahonnan én jövök, ott pl. az egyik faluban el sem tudják képzelni, hogy ne legyen ilyen, mert az a csúcs pontja a bulinak mindenki számára, a másik faluban 10 kilométerre, meg a szülők kitagadással fenyegetik a gyerekeiket, ha koldulásra adnák a fejüket és lejáratnák őket a falu előtt. Azért, mert neked, vagy felétek nem szokás, máshol meg mindenkinek ez a normális és az a ledöbbentő, ha nincsen.

2014. okt. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Egyet értek a 9. válaszolóval. Maga a hagyomány szép, a mostani lehúzós menyasszonyok csinálnak belőle presztízskérédst ki mennyit táncolt össze. Ahonnan én származom VAN menyasszonytánc és senki nem érzi lehúzásnak, a rokonság úgy kalkulálja bele az ajándékba, hogy erre számítanak, ahová férjhez megyek nincs...mi is a sorsjegyet választottuk megoldásként. De mi nem írtunk cetlicskét, versecskét. Ismerjük a násznépet, személyesen hívjuk meg őket és elmondjuk nekik. Aki ad, attól szívesen vesszük, aki nem ad annak megköszönjük a részvételt, és vele kettőt táncolok majd :) Csak, hogy a háborgók még jobban felhúzzák magukat, voltam olyan esküvőn (magyar pár) ahol a lagzi végén felsorolták ki mennyi pénzt adott az ifjú párnak...
2014. okt. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!