Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy lehet ezt kulturáltan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet ezt kulturáltan megoldani? Ha a menyasszony "igazi" szülei gyűlölik egymást?

Figyelt kérdés

A menyasszony szülei már sok-sok évvel ezelőtt elváltak, az anya nevelte őt meg a bátyját. Az örömanyának azóta új, boldog kapcsolata van egy férfival, aki elég jóban van a gyerekkel is. Az esküvőre viszont hivatalos az exférj, a menyasszony édesapja is (a gyerekek vele is jóban vannak), akinek a viszonya nagyon elmérgesedett a volt feleségével: kb. a válás óta nem találkoztak, gyűlölik egymást, de főleg az exfeleség, akinek "hányigere" van szabályosan tőle, mert elhagyta még a pici gyerekekkel.


Hogy lehet ezt kulturáltan megoldani?


Már a gondolattól is "felfordul", hogy az orra előtt fog az imádott, általa felnevelt gyerek az "eltűnt" apjával keringőt táncolni, mert már az is felmerült, hogy a mostohaapjával táncolna. Kinek a "joga", ezt a tánc?


Légyszi kulturált válaszokat adjatok, nagyon kényes téma!



2015. jan. 19. 19:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem értek veled egyet, mert lehet szörnyeteg attól, hogy fenntartja a jó kapcsolatot az lányával. Volt olyan ismerősöm, akinek a szülei azért váltak, mert az apa rendszeresen szétverte a felesége és a két gyerek fejét, de őt védték, hogy csak a kicsit ne bántsa, később persze nem emlékezett ebből semmire. Tiniként titokban felvette a kapcsolatot az apjával, mert kíváncsi volt rá, a férfi pedig addigra már lenyugodott annyira, hogy eljátssza az alkalmi apa szerepet számára. Óriási fájdalmat okozott ezzel az anyjának és testvéreinek, mikor kiderült. Egyáltalán nem biztos, hogy aki évtizedek távlatából emberien tud viselkedni a gyerekével, az nem érdemelte ki korábban a megvetést, az pedig, hogy megbánta, nem mentség. Ezen múlik a fenti helyzet megítélése is szerintem.
2015. jan. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de itt az áll, hogy azért van hányingere az apától az exfeleségnek, mert elhagyta, mikor picik voltak a gyerekek.

Persze nem láthatunk bele a család életébe, de én azért kicsinek érzem a valószínűségét, hogy ekkora szadista állat lett volna az apuka, ha minden gyerek (mert így van írva: gyerekek) jóban van vele.

Mindegy, nem akarok többet belemagyarázni, mint ami le van írva.


A lényeg, hogy a gyerekek, többek közt aki most megy férjhez, valamilyen szinten kedvelik a férfit és az apjuknak tekintik, a lány olyannyira, hogy vele akarja táncolni a keringőt.

Ezt pedig szerintem az anyjának el kellene tudni fogadni.

Olyat meg pláne nem szabadna javasolnia, hogy inkább a mostohaapjával keringőzzön. Ez olyan pitiáner!

Ráadásul egy felnőtt ember saját esküvőjéről van szó.

2015. jan. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudom érteni, hogy az anyának X év sem volt arra elegendő, hogy feldolgozza azt, ami közte és a volt férje között történt. Az ő döntése, hogy akar-e egy életen keresztül gyűlölni valakit, akit valaha szeretett-e, és akitől gyerekei születtek, vagy meg tud-e, meg akar-e bocsátani valaha.


Azt viszont nem tudnám elfogadni, hogy arra a néhány órára ne tudja félretenni a sérelmeit, és ne tudjon - ha nem is barátságosan, de - semlegesen és kulturáltan viselkedni vele a saját lányuk esküvőjén.


Őszintén mondom, hogy ha én lennék menyasszonyként ilyen helyzetben, akkor őszintén elbeszélgetnék erről az édesanyámmal, és ha ő azt mondaná, hogy nem képes erre, és így egy rossz hangulatú, feszült légkörű esküvőre számíthatok, ami így nem a mi boldogságunkról szólna, amit megosztanánk másokkal, hanem kettőjük látványos módon tovább folytatott érzelmi játszmájáról, akkor - ha a párommal meg tudom ezt beszélni - egy két tanús esküvő mellett döntenék, és a lakodalomra szánt pénzből meghosszabbítanám a nászutat.


És megpróbálnám valahogy elfogadni és feldolgozni, hogy az édesanyámban nincsen annyi belátás és érzelmi intelligencia, hogy átérezze, hogy milyen fájdalmat okoz nekem ezzel, mert nem képes megérteni és tiszteletben tartani, hogy én mind a kettőjüket szeretem, és mind a kettőjüket szerettem volna ott látni életem nagy eseményén.

2015. jan. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!