Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Voltatok ilyen helyzetben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Voltatok ilyen helyzetben? Hogyan oldottátok meg?

Figyelt kérdés

Életem párjával szóba került már az esküvő téma többször, jövő tavasz-nyár környékére szeretnénk majd időpontot kérni. Még tényleg nagyon elméleti szinten van ez az egész, ott tartunk, hogy elkezdtük összeírni a vendéglistát.

Ő nagy lagzit szeretne, sok emberrel, nagy a család is, + barátok. A nővére 2 éve ment férjhez, ott több, mint százan voltunk, és azok csak a rokonok (a vőlegény rokonai is beleszámolva). Nálunk is legalább ennyien lennének. Ezzel csak az a gond, hogy én nem szeretek a középpontban lenni. Nem viselem jól, ha mindenki engem néz, fülig vörösödök, meg se tudok szólalni. El sem tudom képzelni, hogy mi lenne velem az oltár előtt, vagy később a vacsoránál. Ráadásul táncolni nemcsak nem szeretek, de nem is tudok, ritmusérzékem sincs. De legalább kétballábas vagyok. Szeretnék esküvőt, de nem ennyi emberrel. Szűk család, és pár barát. De a párom szerint abból hatalmas sértődés lenne családon belül. Mit tanácsoltok, hogyan lehetne megoldani? Volt valaki hasonló helyzetben?



2015. jan. 23. 00:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Mindenki más, így nincs két egyformán gondolkodó ember. Azt viszont nem értem, hogy milyen jogon sértődik meg bárki is, amiért valaki szűk körben kívánja ünnepelni a nagy napját...
2015. jan. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

Szia! Nálunk ugyanez volt,mert én is olyan vagyok mint te :)

Szerencsére ezt a mostanra már férjem is megértette,ezért mi titokban mi magunk és a 2 tanú elmentünk és összeházasodtunk. Ennek már 3 éve és azóta sem bántuk meg :)

2015. jan. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Ráadásul azt sem értem, hogy miért kell ekkora felhajtást csinálni. Pénzkidobásnak tartom az egészet. A nagy részét a szülők fizetnék, mert náluk ez a szokás. Hárman vannak testvérek, a szülők már a születésük óta félretettek minden hónapban pénzt a nagy napra. A két nővére már férjhez ment, már csak mi vagyunk vissza. Az én családom is kivenné a részét a költségekből. De szerintem nem a lagzi a lényeg, nem attól lesz jobb vagy rosszabb egy házasság. A párom még hajlana is rá, hogy ne legyen lagzi, csak egy vacsi szűk körben, utána esetleg a barátokkal otthon buliznánk. Vagy az esküvő után rögtön mennénk nászútra. Így senkinek nem kellene beleadni pénzt, mi fizetnénk. Ami a bankszámlán van, az maradhatna ott, ha esetleg később szükség lenne rá, akkor lenne mihez nyúlni. De a család, főleg az idősebbek hallani sem akarnak erről.
2015. jan. 23. 00:41
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Mi egyszerűen nem akartunk 200 fős esküvőt olyan rokonokkal, akikkel évente kétszer (se) találkozunk. Volt néhány rokon, akinek nem sikerült megérteni, hogy mi nem szeretnénk hatalmas felhajtást, négyféle tortával, de tulajdonképpen nagyjából fél éven belül mindenki lecsitult. Ott voltak a barátaink, ott volt a szűk családunk, nekünk jó volt. A durcázó rokonságot meg meg kell tanulni letojni, különben semmi nem lesz olyan, amilyet szeretnétek. Bár az is lehet, csak a mi rokonaink rettenetesen kotnyelesek :D Egyébként, nálunk, mikor a nagyszüleim felvetették, hogy hívjuk meg azokat a másodunokatestvéreimet is, akiket még csak nem is ismerek -állítólag születésem után egyszer meglátogattak -, megkérdeztük, fizetik-e, és mondtunk egy /fő árat. Lélegzet elakadt, többet a család nem szólt bele, kit hívunk.
2015. jan. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mivel ők akarják fizetni, azt hiszik azt hívnak meg akit akarnak. Pedig ez az egész nem erről szól.
2015. jan. 23. 00:44
 6/21 anonim ***** válasza:
86%

Nem. Az a baj, hogy Te nem akarsz nagy esküvőt, a párod meg akar. Innentől ő és a szülei együtt munkálkodnak azon, amit közösen akarnak.

De hol vagy ebben Te?

Te is egy kellék vagy csak az álmukhoz?

2015. jan. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
42%

"Ráadásul azt sem értem, hogy miért kell ekkora felhajtást csinálni. Pénzkidobásnak tartom az egészet."


Tökéletesen igazad van szerintem, bár én kívülálló vagyok. Kérd el a pénzt, UTÁNA közöld, hogy szűk körben megtartott kis esküvő lesz, a pénzből pedig utazzatok el, és érezd jól magad ÚGY, ahogy Neked jó.

Ez a Te esküvőd és a Te életed.


Meg eleve hülyeség ilyen baromságra egy csomó pénzt kidobni, alpári dolognak tartom.

2015. jan. 23. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%

Én is ilyen vagyok mint te. Viszont az a nap a menyasszony számára nagyon sürü. Hidd el hogy nem lesz időd gondolkodni csak visznek az események.

Ha úgy érzed szükséged van rá, még bőven van idő privátban tánctanártól leckéket vennetek. Két -három tánclecke és megnyugszol. De elárulok egy titkot: a legtöbb menyasszonyi ruhában nem látszik a lábad. A szoknya szinte külön életet élve mozog rajtad. Kicsit mozgatod a csípődet ritmusra és teljesen úgy fog kinézni mintha tök jól táncolnál. Én is meglepődtem a videót visszanézve hogy milyen ügyesnek nézek ki a ruha jótékony takarásában.

Esküvőre szívből ajánlom hogy egy korty alkoholt igyál előtte.

Mivel én is olyan vagyok mint ahogy magadat jellemezted nagyon zavarban voltam a polgári esküvőn, és olyan voltam mint aki karót nyelt. Meglepően az egész addigi nap feszültségét föloldotta az anyakönyvvezetővel elfogyasztott pezsgő. Utána kezdtem élvezni az egészet és utána kezdtem mosolyogni is.

Mostani eszemmel esküvő előtt innám meg azt a pohár pezsgőt.

Az anyakönyvezetőtől a pezsgőnek hála már mosolygós, vidám menyasszony voltam. Ezért sokkal nyugodtabban és vidámabban éltem meg a templomi esküvőt.

2015. jan. 23. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%

Csináljaotk két tanús (vagy max + a szülök) esküvöt, akkor nem kell a szülöknek semmit fizetni és nem szólhatnak bele.


Olyan esküvöt nem érdemes engedni, ahol éppen te (vagy a völegényed) nem érzi jól magát.


De a fö probléma szerintem a völegényed, ha vele nem tudsz megegyezni, akkor van gond. Én nem engedném magam belerángatn egy nagy lakodalomba, hogy aztán ne érezzem magam jól és csak szenvedjet egész éjszaka.


Persze lehet, hogy páran megsértödnek, de utána úgyis megbékülnek, szerintem ti vagytok a fontosabbak ebben az eetben, nem a kivülállók.

2015. jan. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
57%
elméleti szinten vendéglista????
2015. jan. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!