Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Voltatok ilyen helyzetben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Voltatok ilyen helyzetben? Hogyan oldottátok meg?

Figyelt kérdés

Életem párjával szóba került már az esküvő téma többször, jövő tavasz-nyár környékére szeretnénk majd időpontot kérni. Még tényleg nagyon elméleti szinten van ez az egész, ott tartunk, hogy elkezdtük összeírni a vendéglistát.

Ő nagy lagzit szeretne, sok emberrel, nagy a család is, + barátok. A nővére 2 éve ment férjhez, ott több, mint százan voltunk, és azok csak a rokonok (a vőlegény rokonai is beleszámolva). Nálunk is legalább ennyien lennének. Ezzel csak az a gond, hogy én nem szeretek a középpontban lenni. Nem viselem jól, ha mindenki engem néz, fülig vörösödök, meg se tudok szólalni. El sem tudom képzelni, hogy mi lenne velem az oltár előtt, vagy később a vacsoránál. Ráadásul táncolni nemcsak nem szeretek, de nem is tudok, ritmusérzékem sincs. De legalább kétballábas vagyok. Szeretnék esküvőt, de nem ennyi emberrel. Szűk család, és pár barát. De a párom szerint abból hatalmas sértődés lenne családon belül. Mit tanácsoltok, hogyan lehetne megoldani? Volt valaki hasonló helyzetben?



2015. jan. 23. 00:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom is nagy esküvőt szeretne, mert náluk, a családban ez a szokás.

Én hozzád hasonlóan nem szeretek szerepelni, de táncolni már közösen tanulunk...

A véleményemet elmondtam a páromnak, mi szerint 2 ember esküje számomra abszolút intim dolog. Nem szeretnék vadidegenek(párom távolabbi rokonsága végül is az)embereknek megfelelni, hozzájuk alkalmazkodni, az ő kedvükre tenni, idióta szokásokat végig szenvedni. Ez nem én vagyok. Ha nem tetszik, részemről nincs esküvő! Ez a mi esküvőnk, tegyünk úgy, ahogy mi szeretnénk, ha kell teremtsünk új hagyományokat!

Párom azt mondja eddig ezt el sem tudta volna képzelni, de mivel jól érvelek akár ezt is választhatjuk, már ő sem ellenzi.

Két verzió jöhet szóba nálam:

1,Összeházasodunk 2 tanú jelenlétében, utána meg elmegyünk nászútra, és egy későbbi időpontban majd adunk egy vacsorát, ahol táncolni is lehet a szűkebb rokonságnak. A nagy lakodalom árát inkább a közös életünkre fordítjuk, és a nászútra.

2, Szűkebb családi kör előtt esküvő, zenés vacsora, nászút!

Ez 2 emberről kell, hogy szóljon, és ne mások határozzák meg azt, hogy milyennek kell lennie a saját esküvődnek! Beszéljétek meg közösen, és vergődjetek zöld ágra!

2015. jan. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a párom akar nagy esküvőt, és én hozzád hasonlóan kedves Kérdező, egyetlen porcikámmal sem kívánom ezt! Úgy állunk, hogy pénz sincs rá, mégis köti az ebet a karóhoz, merthogy mindkét bátyjának nagy lakodalma volt, neki is azt kell hogy legyen! Több éve együtt élünk/együtt vagyunk, én nem akarom magam megjátszani és nem is fogom! Bár szeretném, hogy a férjem legyen, de ha továbbra is ezt akarja, részemről esküvő nem lesz.
2015. jan. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
77%
Én a kompromisszumos megoldás híve vagyok. Párom egy kis faluból származik és arrafelé szokás a nagy lagzi (100 fő, vagy akár afölött is), én viszont nem szeretem, ha valahol túl sok ember van és rosszul is érzem magam, ha sok ember előtt kell "szerepelnem". Ráadásul párom rokonsága elég nagy, mi viszont csak pár emberrel tartjuk a kapcsolatot szorosabban. Hülyén nézne ki, ha tőlük jönne van 30-40 rokon, mi meg ott lennénk 6-an... Ezért úgy lehet megoldani, hogy lesz egy kb. 60 fős lagzi, mert az még nekem se sok, viszont a fontosabb emberek így ott tudnak lenni.
2015. jan. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mindenkinek megy a zöld. Valószínűleg majd lecsökkentjük a vendégek számát. Azok nem lesznek meghívva, akikkel 5évente 1x beszélünk telefonon. Mondtam neki, hogy nem falusi jellegű lagzit szeretnék ha már mindenképp ragaszkodnak hozzá. Semmi mulatós zene és hasonlók. A ruhám is sikerült megtalálnom a neten, ahhoz amúgy sem passzolna az ez a stílus. Ha már felhajtás kell a rokonoknak, akkor már olyan legyen, ami nekem is tetszik. Én is hajlandó vagyok kompromisszumra, de nekik is engedni kell pár dologban.
2015. jan. 23. 13:36
 15/21 A kérdező kommentje:
*Ruhámat
2015. jan. 23. 13:37
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Nehézkes így, hogy nem ti fizettek. (Akármi is a szokás.) Aki belead 5-800ezer forintot, vagy 1 millát, az valamilyen szinten jogosan érzi úgy általában, hogy megmondhatja, hogy mire menjen el az a pénz. A vőlegényem családjában láttam, ahogy a bátyja nősül, szinte mindenen sértődés volt és vita. A szülők fizették az egészet, 2 oldalról. A 2 család is összekülönbözött szinte mindenen (zene, dekor, helyszín, kaja...) Szegény menyasszony viselte a legnehezebben, de megjegyzem, ő sem egy egyszerű eset. Nálunk is kezdték a "mit hogyan kéne" dolgot, amikor bejelentettük, hogy esküvő lesz, de rövidre zártuk a dolgot, a vőlegényemmel meg tudunk egyezni a dolgokon, mi fizetjük a saját esküvőnket. Ha szánnak erre pénzt, azt dobják be a menyasszonytáncnál. Így olyan színű ruhám lesz és olyan menü, olyan zene, amilyet mi szeretnénk és ezekről a dolgokról életem párjával kell csak közös nevezőre jutnunk, nem kell generációk közötti problémákról vitáznunk a zene vagy a helyszín kapcsán. Azonos az ízlésünk, így ezzel teljesen rendben is vagyunk. Próbálkoztak, de hamar rájöttek, hogy haszontalan beleszólni, ha valamire nem szánunk annyi pénzt, amennyibe az adott dolog kerülne (nem lesz pl. 8 fős zenekarunk...).

A táncról annyit, hogy ha hosszú ruhád lesz, akkor nem sokan fogják látni a lábad, engeded majd, hogy vezessenek és lépsz ahogy akarod. ;) Az izgulást nem lehet megúszni, egy szerepelni imádó menyasszony is megilletődik, amikor be kell vonulnia a szertartásvezető elé. :)

Nagyon kedves Tőled, hogy hajlandó vagy kompromisszumokra. :)

Sok boldogságot, remélem, gyönyörű esküvőd lesz. :)

2015. jan. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Megmutatod a ruhádat?:)
2015. jan. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Ezt szeretném:

[link]

[link]

[link]

2015. jan. 24. 16:33
 19/21 anonim ***** válasza:
Ejha! Aki ilyen ruhát szeretne, nem gondolnám róla, hogy nem szeret szerepelni. :-) Nem bántásból írom! Én is utálok szerepelni, nálunk szerencsére nem volt lagzi. Volt egy polgári, ahol ott volt a család, rokonok, barátok, kollegák. És utána volt egy kb 35 fős szűk, családi vacsora. Nekem ez éppen elég volt. Én már attól paráztam, mikor be kellett vonulni mindenki előtt a terembe. Valahogy el sem tudtam volna magam képzelni egy lagziban, ahol egész végig én vagyok a középpontban.
2015. jan. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Tényleg utálok szerepelni. És nem tetszenek a hercegnős, abroncsos ruhák és a sellő fazonú ruhák sem. Meg úgy általában a menyasszonyi ruhák. Nagyon sokat megnéztem, és egyikben sem tudnám magam elképzelni. Főleg nem közönség előtt. Ebben a ruhában viszont igen. De még nem próbáltam fel, csak érdeklődtem telefonon. Ha nem tetszik magamon, akkor nem tudom mi lesz...
2015. jan. 24. 21:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!