Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan beszéljek erről a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan beszéljek erről a menyasszonyommal?

Figyelt kérdés

Június végén lesz az esküvőnk. Már teljesen föl van pörögve, nagyon benne van a szervezésben. Viszont az van, hogy ő kb háromszor annyit keres, mint én. Emiatt nem vág föl, meg nem néz le, meg semmi, soha nem is volt az a költekezős fajta. De most az esküvőre rengeteget költ. Eredetileg arról volt szó, hogy felesben fizetjük, de egy idő után előállt azzal, hogy neki van sok megtakarítása, nem akar az esküvőjén szerénykedni. Persze az ő nagy napja meg minden, nem akarom én semmitől megfosztani. De most húgom mesélte, hogy emiatt a családban mindenki rólam pusmog, hogy micsoda szégyen ez, meg hogy nem gondolták, hogy kitartott leszek (ez mondjuk nem is igaz).

Hogyan mondjam meg a menyasszonyomnak, hogy egy kicsit vegyen vissza?


2015. márc. 1. 14:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%
Én a helyedben inkább a család elé állnék, és megmondanám kedvesen, hogy igazán örülök, hogy ennyire foglalkoztatja őket az életem, de amíg nincsenek a helyemben, addig a sajátjukkal foglalkozzanak, ne az enyémmel.
2015. márc. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Ez a TI KETTŐTÖK nagy napja lesz. Akinek ennyire a külsőségek számítanak, a megmutatom a rokonságnak.....hát te tudod. Gondolom most kapom majd a pirosakat.
2015. márc. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%
Ne a menyasszonyodat akart korlátozni, ha minden jól megy, egyszer házasodtok az életben, had legyen olyan amilyet szeretne. A családod úgyis elfelejti az esküvő után (minden csoda 3 napig tart), aztán majd találnak másik témát. Egyébként a családod másban is ennyire "kedves" veled...?
2015. márc. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%

"A" oldal:

Kommunikáció. Szólj neki, hogy drágám, valamiről beszélnünk kell. Mondd el neki, hogy hogy érzel, mi nyomja a lelked, hogy a rokonság szemében mennyire csorbul rólad a kép, és hogy szerinted mi lenne a megoldás.


"B" oldal:

Amúgy, oké, én nő vagyok, nálunk a párom keres többet. De mi közös kasszán vagyunk, nem teszünk különbséget azzal egymás között, hogy ki keres többet, mindkettőt közös bevételnek tekintjük, és azzal gazdálkodunk. Igazából, ha telik rá, végül is, miért ne valósíthatná meg az álomesküvőjét? Legalább ő is boldog lesz, neked sem kell semmin idegeskedni, és a rokonok véleménye is mindegy. Ez a Ti életetek, nem az övék! ;)


Akárhogy döntötök, a ti érzelmeitek és boldogságotok legyen az első, ne a rokonok véleménye.

2015. márc. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
15%
Dolgozz pluszban, i
2015. márc. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
63%

Szomorú, hogy én pénzem-te pénzed-ben gondolkodtok pár hónappal az esküvő előtt.

Egyébként is, amiért a te állásod nem fizet olyan jól, miért adjon lejjebb a menyasszonyod, ha amúgy a KETTŐTÖK pénze elég rá?

2015. márc. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
34%
Neked nem jelent annyit az esküvőtök mint a menyasszonyodnak. Félre ne értsd egy férfinak se. Te pont azóta készülődsz amióta megkérted. Ő viszont ovodás kora óta. Neki mint minden nőnek eljött az a nap amiért megszületett ezért hagyd had élje ki magát ha tényleg van olyan pénze/tek ami nem fog hiányozni. Ne törödj másokkal mit gondolnak (mellesleg semmiben ne csak ebben a dologban)
2015. márc. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
62%
Soha, de soha nem vettem volna el olyan nőt, akinek az élete húsz-harminc évig arról szólt, hogy egyetlen napra, az esküvőjére készült. Sem feleség, sem anya nem lesz az ilyenből. Óvodás kora óta arra készül! Nevetséges.
2015. márc. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
67%
Az én lányom sosem készült az esküvőjére. Egyszer csak férjhez ment. Igaz szerencsére sosem volt hercegnő típus.
2015. márc. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%

" Persze az ő nagy napja meg minden,"

Nem, ez kettőtök napja!

Lesz ebből a pénzkérdésből még gondotok, abból meg főleg, ha nem tudtok kommunikálni egymással.

Ezt komolyan itt kell megkérdezned, hogy, hogy beszélj erről bele? Nem lehet, hogy korai még házasságot terveznetek?

2015. márc. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!