Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőn, elhunyt szülőkről...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőn, elhunyt szülőkről való megemlékezés?

Figyelt kérdés
Aki volt már résztvevője, szemtanúja olyan esküvönek (különös tekintettel az esetleges templomi szertartásra), ahol az ifjú pár valamelyik tagjának szülője (illetve szüleik úgy egyáltalán) már nem érhették meg a gyermekeiknek ezen ünnepét, ott volt-e erről valamilyen formában megemlékezés, illetve hogyan zajlott?

2015. ápr. 13. 16:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk nem volt semmilyen formában.

Eleget sírtunk az utóbbi években, nem akartunk még aznap is emiatt. Ettől még nem felejtettük el, nincs is olyan nap, hogy ne...

2015. ápr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Nem, felénk nem igazán szokás. Maximum jelképesen fenntartanak egy helyet az elhunytnak, de megemlékezés nem szokott lenni. Nálunk más a helye és az ideje az örömnek és a gyásznak.

De ha valaki úgy érzi, akkor az anyakönyvvezetőnél, mikor a szülőköszöntő elhangzik, akkor bele lehet venni egy kis megemlékezést a halott szülőkről.

Templomival kapcsolatban még nem hallottam ilyen lehetőségről.

2015. ápr. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Megemlekezes a temetesre es otthonra valo, nem egy eskuvore. Neem is elhunyt edesapam es nagyon szomoru leszek, hogy nem les ott, de ez a nap igy e nelkul is epp eleg szomoru lesz nekem, nem meg ha valaki szoba is hozza! En ott helyben csurom vizesre bognem magam!

Egyebkent pedig nem is illendo halottakrol beszelni egy ilyen napon.

2015. ápr. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%
Nálunk anyukám testvére halt meg, unokatesóm apukája. A Vacsoránál volt egy asztalka állítva neki, rajta egy digitális fényképkeret családi fotókkal, és neki is készítettek bokrétát, az oda volt téve. A templomban a pap megemlítette a szertartáson, de ez egy falúban volt, jó, és közeli ismerőse a családnak az atya. A hivatalos szertartáson a szülőköszöntésnél is volt számára 1 szál virág, amit a felesége kapott.
2015. ápr. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a magam részéről csak zöldet szoktam nyomni.

És érdeklődéssel várom, ha valaki tud hozzászólni.

2015. ápr. 13. 19:53
 6/14 anonim ***** válasza:
43%

Nem volt semmilyen megemlékezés.

Viszont a "gyerekkori képes vetítést" a szülők esküvői képével indítottuk. A menyasszonyi csokromat pedig másnap kivittük a temetőbe a sírjukra.

2015. ápr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Mi is viszünk majd virágot édesapám sírjára, aznap, vagy másnap, még meglátjuk.

Az esküvőn szerintem sincs helye búcsúzkodni a halottaktól (voltam olyanon ahol búcsúztatták a menyasszonyt a halott nagymamától) sem pedig megemlékezni.

Élőket az élőkkel, holtakat a holtakkal és ez egy esküvőn különösen igaz.

2015. ápr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Orsolya1988 válasza:
34%
Szia!Sajnos se Anyósom,se Apósom nem lehetett velünk már.:( Mivel nem szeretettem volna,hogy jobban fájjon még Páromnak,hogy Ők nem lehetnek ott,ezért ezt nem szabad kiélezni gondoltam Én.Ezért azt találtam ki,hogy az esküvőn a himnusz előtt a Vőfélyünk megemlékezett Pár szóba.Mi meg közösen meggyújtottunk egy gyertyát Értük.
2015. ápr. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

Én csináltattam apukámnak és a nagyszüleimnek is egy-egy szülőköszöntő csokrot, és előtte nap kivittem a temetőbe.

Az esküvő napján már nem akartam szomorkodni.

2015. ápr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Czipó Éva ***** válasza:
62%

Eddig egy esküvőn voltam, ahol nem lehetett jelen az egyik örömszülő, róla az anyakönyvvezető a szülőköszöntésnél emlékezett meg.


Láttam már többször is olyan megoldást, hogy az elhunyt fényképét elhelyezték egy széken a szertartás során, illetve a menyasszony a fényképet a csokra szárára erősítette, hogy lélekben mellette legyen az oltárnál.

2015. ápr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!