Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi értelme van a házasságnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme van a házasságnak több éves együttélés után? Most annyira elbizonytalanodtam, pedig házasságpárti vagyok.

Figyelt kérdés

Tipikusan az az ember vagyok, aki már 14 éves kora óta az esküvőjét tervezi, arról álmodik, hogy milyen lesz a tökéletes esküvője stb..


Most beszélgettem a párommal (hozzáköltözöm nemsokára), és azt mondta, ha elvégzem az egyetemet csúsztatás nélkül (3,5 év), akkor a végén majd elvesz. Alapból is meg szeretné majd kérni a kezem, együtt szeretnénk lenni, imádjuk egymást meg minden.


Most viszont olyan furcsa érzésem támadt... Kössünk úgy házasságot, legyen úgy lagzink, hogy előtte együtt éltünk kb négy évet? Mennyiben lesz majd akkor más a dolog? Jó, tudom sok mindenben, névváltoztatás, ha kórházba kerül egyikünk, akkor már bemehet a másikunk, na meg maga a kötelék meg stb... De most valahogy nem is tudom...

Tanácsok? Mi lehet velem? Ez most csak a pillanatnyi hangulatomnak köszönhető, ez a hirtelen gondolat?


2015. máj. 3. 16:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
67%
Nem értem. Mikor kellene házasságot kötni, ha nem úgy, hogy együtt éltek?? Máshogy hogy lehet? Félig imseretlenül?
2015. máj. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
37%
Semmi, régen falun unatkoztak az emberek és a házasság volt kb. az egyetlen buli.
2015. máj. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

1-es, nem természetesen nem félig ismeretlenül. de ezt valahogy mindig úgy képzelem el, hogy kb 1-2 évig különélés, majd kb fél év együttélés után eljegyzés, és utána lehetőleg egy éven belül házasság.

nem úgy, hogy fél év külön, négy év együtt után.

persze a mostani, "korai" összeköltözéssel semmi bajom sincs :)

2015. máj. 3. 16:53
 4/25 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem teljesen jól gondolkodik a párod. Eljegyzést is érdemes legalább egy év együttélés után megtartani. Hiszen akkor tudjátok komolyan hogy tudtok-e együtt élni.
2015. máj. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
82%

Pedig a te elképzelésed, a fél év együttélés pont hogy a félig ismeretlen kategória :)


Nagyon fiatal lehetsz még, ha úgy gondolod ennyi idő alatt megismersz valakit igazán. Ehhez évek kellenek. A párod nagyon jól gondolkodik, ő a biztosra akarja alapozni a jövőtöket és időben nekiáll megteremteni azt.

2015. máj. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

de fél év együttélés előtt ott van egynéhány év különéléses járás :)

de köszönöm a bátorító szavakat :) kicsit jobban érzem magamat, újra elöntött a házasság gondolata :D bár azt a 4 évet még mindig sokallom :P

2015. máj. 3. 16:59
 7/25 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nincs baj azzal, hogy alapos ismeretség, és hosszasabb együttélés után van a házasság. Az nekem viszont szúrja a szemem, és remélem csak félreérthetően fogalmaztál, hogy feltételhez köti. És ha csúszol egy fél évet, nem vesz el? Vagy most ez csak arra szól, hogy amint befejezted elvesz, de nem ez a feltétele ugye?
2015. máj. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
58%
Tudod, együtt járni meg együtt élni nem ugyanaz. Jobban kiismeritek egymást, lesz alkalmatok gyűjtögetni (egy esküvő nem filléres költség, és többségében nem térül meg anyagilag), befejezheted a sulit, utána már nem kell emiatt aggódni. Jól gondolkodik a párod, jobban, ahogy a szüleim gondolkodtak fiatalon (ők most isszák a levét).
2015. máj. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
7-es, fogalmam sincs, hogyan gondolta. de mindenképpen el akar venni, szóval gondolom ez inkább csak vicc lett volna neki, nem ehhez köti (remélem).
2015. máj. 3. 17:11
 10/25 anonim ***** válasza:
84%
Ezt nem ártana tisztázni :) látod, ezért félig ismeretlen.
2015. máj. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!