Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jegyesoktatás hogy zajlik?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jegyesoktatás hogy zajlik? Miről van ott szó?

Figyelt kérdés
2015. jún. 30. 13:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Attól függ, milyen a pap. De ha járnál templomba, akkor lenne róla sejtésed, hogy zajlik. Ha meg nem jársz templomba egyáltalán, akkor minek az egyházi esküvő??
2015. jún. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Elmeseli a hazassag egyhazi oldalat, hogy hogyan tamogassuk egymast, mirol szol a hazassagi esku, a gyerekneveles, szeretet fogalma.
2015. jún. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát attól függ. :) Nekünk lazább papunk volt...ő egy könyvet vetetett meg velünk, amiben ilyen mennyire ismerjük egymást, mik a terveink a jövőre nézve típusú feladatok volt, meg persze egy kis hitoktatás is.


De ahol voltunk "vizsgázni", ott például a pap konkrétan hitoktatást tartott a pároknak. Tehát, mintha hittanra jártál volna.


Én szörnyen utáltam...11-szer voltunk nála 1-1 órákra. :) De pl. ismerek olyan párt, akik megúszták 3 látogatással... :)

2015. jún. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%

1. vagyok

Áruljátok már el nekem, hogy akik nem járnak templomba, fogalmuk sincs, mi hogy zajlik, azok minek akarnak egyházi esküvőt?

2015. jún. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4-es: meglepődnél, hogy hány vallásos fiatal házasodik manapság. Az esküvők 99%-ának nincs köze a valláshoz. Csak szépen mutat a templom a képeken. Meg klassz "bevonulni". Semmit nem jelent nekik. Lassan már a papnak sem, hisz a legtöbb pogány embert is összeadják, ha elég pénzt kapnak. Ez már rég nem erről szól. Sajnos az egész csak dekoráció szintjére süllyedt.
2015. jún. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Mert ha nem jársz templomba nem is lehetsz hívő. Az meg sem fordul abban az okos fejetekben, hogy az emberek egy jelentős részének elege van az emberekből álló és 99%-ban emberek szabályaira épülő gyöpös és a gyöpös elavult szabályokhoz ragaszkodó egyházból, de Istenben azért hisz? Az agyam elszáll...
2015. jún. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%

Akkor ha elege van, és soha nem jár, esküvőt miért tart ott? Akkor jó a sok ember, a gyöpös rendszer és a dekoráció?


Milyen hívő mondja azt hogy nem látogatom Isten házát, mert nem szimpi a személyzet?

2015. jún. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mert csak templomban lehet hinni?
2015. jún. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Segítek: hinni nem csak templomban lehet, viszont szentségi házasságot kötni csak ott. Innentől kezdve pedig vagy bemész a templomba vagy nem Isten előtt házasodsz. Jézus azt mondta: "ezt cselekedjétek az én emlékezetemre!", viszont a gyakoriságról nem beszélt. Ha szerinted csak az az igaz hívő aki minden vasárnap reggel ott csücsül a templomban, akkor veled van a probléma. Mellesleg nekem relatíve sok közöm van az egyházhoz, sokszor fordulok meg templomban és baromira fogalmam sem volt arról, hogyan zajlik egy jegyes oktatás, sőt évi 30-40 templomi esküvőt hallgatok végig a munkám miatt de még így sem tudom biztosan, hogy mikor mi következik. Nem azért mert nem hiszek Istenben hanem azért mert kb. annyiféleképpen csinálják ahány pap van az országban (a jegyes oktatást és a szertartást egyaránt). Kitalálom: szerinted a házasságon kívül született gyerek nem szabad megkeresztelni ugye?


Elég sok olyan párt ismerek, akik a jegyes oktatás alatt váltak komolyan hívővé (mivel korábban nem találkoztak úgy az egyházzal, hogy erre lehetőségük lett volna). Ezúton szeretnék gratulálni az "üldözzünk el mindenkit az egyház közeléből mert senki nem igaz hívő aki nem ugyanazt gondolja a hitről amit én" hozzáállásodhoz, az út jó csak nehogy meglepődj amikor majd számon kérik.

2015. jún. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor itt vagyok élő példának: nem hiszek az egyházban, a vallásban, Istenben, nem tetszenek a gyöpös szertartások. Szép a templomi esküvő, de nekem nem kell. Annak nem látom értelmét, hogy a pap mondja a szövegét, én meg forgatom a szemem, hogy mekkora hülyeségeket hadovál össze.


Egyetértek az elsővel, aki nem vallásos, annak ne legyen templomi esküvője, felesleges képmutatás.

2015. jún. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!